škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
První číslo - 2002/2003
říjen 2002


obálka
Zprávy z redakce
Zprávy z redakce

Milí čtenáři, milé čtenářky, děkujeme vám za zakoupení toho časopisu, a zároveň doufáme, že se vám bude líbit. Je to naše 1.číslo. Přeji pěkné čtení a předem moc děkuji za pochopení možných nedostatků.

Roman Svoboda (šéfredaktor)
Aneta Peterová (šéfgrafik)


Příhody z prázdnin
Příhody z prázdnin

žáci 3. a 2.třídy

Jak jsme si hráli s kamarádkou.
Zuzana Klobásová 3.A

Když jsme přišli do Mutějovic, tak jsme si hráli, a najednou přijela Kamila. Seznámili jsme se a začali si hrát. Hráli jsme si na kuchařky, nastrouhali jsme hlínu, našli jsme hrnky a dali jsme do toho a zalili vodou. Potom jsme udělali ještě polévku a dort. Někdy mi půjčila křečka.

Prázdniny na táboře
Jana Zinková 3.B

Tyto prázdniny jsem s Průzkumníkem jela na tábor. Tam se mi stala tato příhoda. Jednou večer před večerkou jsme objevili v bedně dračí vejce. Museli jsme tu bednu táhnout přes most Gabčíkov až na kopec. Na kopci jsme zapalovali svíčky. Když jsme bednu i s dračím vejcem dotáhli na kopec, vrátili jsme se do tábora. Po večerce jsme šli spát.

U moře dobře, ale doma nejlíp
Lukáš Vaňhal 2.A

Já jsem byl v Itálii a měl jsem tam hodně kamarádů. Hledali jsme mušle a našli jsme kraby. Měl jsem se tam dobře.

prázdniny 1 Voda je aquapark
Lucie Tučková 2.A

O prázdninách jsem byla v aquaparku. Bylo to tam skvělé. Byly tam 4 tobogány a moc teplá vyhřívka. Byly tam taky vodotrysky. Brácha měl úplně modré rty. Prázdniny byly fajn.

Bouřko, bouřko!
Míra Vácha 3.B

O prázdninách jsem byl s rodiči a bráškou u babičky v Hybrálci. Chodili jsme do lesa na houby. Spali jsme v malé chatičce. Jedna noc byla děsivá. Obrovská bouřka nás překvapila. Vítr, déšť a velké blesky, až se venku svítilo jako ve dne. Všichni jsme se moc a moc báli. S tátou jsem si dlouho povídal. Mamka a bráška už usínali. Já s taťkou jsem usnul až k ránu, když bouřka ustala.

Rodilí cestovatelé
Nikola Červenková 2.A

O prázdninách jsem byla v Praze. O prázdninách jsem jezdila na kole, byla jsem na Hradišťku. My jsme byli na hradě a my jsme byli na skále. My jsme byli u moře. Na prázdniny se zase těším.

Kam se podíváme teď?
Ondřej Svoboda 2.A

Byl jsem o prázdninách u babičky v Krkonoších. S rodiči a se sestrou v Hradci Králové na plavečáku a na hradu Pecka. Jezdili jsme s tátou na kole. Byli jsme všichni na Hradišťku. Těším se na příští prázdniny, protože pojedu na tábor.

Babi, pojď se koupat
Petr Frank 2.A

Byli jsme ve Španělsku, šli jsme se koupat. Byl jsem u babičky. Byl jsem na hradě, byl tam kanón. Byl jsem na rampách.

prázdniny 2 Kde jsou ty klíče?
Martin Zicha 3.B

Jednoho krásného dne jsme se rozhodli, že se pojedeme koupat. Všechno je připravené, můžeme se vydat na cestu. Taťka vychází z domečku poslední, zapíná alarm, zabouchne dveře a vtom zjistí, že uvnitř zůstal klíč v zámku. Co teď? Jak se dostaneme domů? Naštěstí je ve dveřích otvor na vhazování dopisů. Martine, ty jediný nám můžeš pomoci. Prostrkuji ruku otvorem, jde to těžce. Musím vytáhnout klíč. Chvíle napětí a povedlo se. Sláva, jsme zachráněni a teď hurá k vodě.

Má maličkost versus lord Voldemort
Barbora Skalníková 3.B

prázdniny 3 Celé prázdniny jsem strávila mimo domov.
Hned po vysvědčení jsem odjela na gymnastický tábor v Chřenovicích na Sázavě. Zde jsme trénovali, hráli si a koupali se v řece Sázavě. Vrátila jsem se deseti dnech a další den jsem jela na druhý tábor. Tentokrát na tábornický s oddílem T.K.Průzkumník. V celotáborové hře jsme si hráli na kouzelnickou školu v Bradavicích, stejně jako v knížce o Harry Potterovi. Měli jsme opravdové hábity, klobouky, košťata a kouzelnické hůlky. Rozdělil nás moudrý klobouk do kolejí: Havraspár, Nebelvír, Mrzimor a Zmijozel. Mě vybral do Nebelvíru. Byl tady přísný ředitel Brumbál.
Jednou, když jsme po večerce zlobili, tak jsme za trest měli jít o půlnoci řezat dříví do lesa. Když nás vzbudili, vzali jsme pilu a šli do lesa. Tam jsme našli na zemi světélkující krev jednorožce, který byl zraněný od Lorda Voldemorta. Vydali jsme se po stopách krve až k místu kde jednorožce zakousl Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit. Pak jsme se vrátili do tábora. Na tomto táboře jsem byla celé tři týdny.
Potom jsem jela s rodiči do Chorvatska k moři. Moře bylo krásně modré a průzračné. Plavala v něm hejna rybiček a ježci, kterých jsem se bála. Po Chorvatsku jsem trávila čas s tetou a se svými sestřenicemi na tábořišti. A když jsem se konečně vrátila domů, zbývalo jen pět dní prázdnin.

Hurá na houby!
Václav Pešek 3.A
prázdniny 4 Jednou, když jsem byl na chatě, čekal jsme na dědu. Těšil jsem se až půjdeme na houby. No, a po chvilce přijel děda, tak jsme vyrazili.
Když jsme už byli v lese, tak jsem našel první houbu já. Byla to růžovka. Našel jsem zase jednu houbu, byl to klouzek, no a hledali jsme dál. Dál jsme našli krásné čtyři hřiby. No, musím vám to říct, byla to krása.
Nakonec jsme našli plný košík hub. To byla dobrá večeře.
A nyní příhody od starších spolužáků
A nyní příhody od starších spolužáků

žákyně 8.B

Zajímavé prázdniny
Matoušková Jana 8.B

O prázdninách nám naše babička oznámila,že si vzala dovolenou a my s ní pojedeme do Prahy do zoologické zahrady.Mladší bratr okamžitě projevil nadšení a pnul se po babičce jako psí víno, starší brácha se z toho dokonale vyvlíkl s tím, že se musí učit a mě nezbylo nic jiného než jet s nimi - to jsem ještě nevěděla, že budu babičce za ten výlet později děkovat. Byla první polovina srpna a byl zase jeden z těch pařasů - jeden z posledních před tou katastrofou ... Moje otrávená tvář se rozjasnila hned při vstupu do zoo. Byli tam kamarádi z Kolína. Babička naštěstí pochopila můj úmysl a za chvíli jsem si to s nimi šupajdila od jedné klece ke druhé a obdivovala tučňáky, lachtany, ... jako když jsem byla malá. Opravdu to byl kouzelný den, i když ve chvíli našeho příjezdu do Kolína se hrozně rozpršelo. Jak jistě všichni víte, ve druhé polovině srpna se k nám přihnala velká povodeň a ze škod, které nám tu napáchala, se vzpamatovává mnoho lidí a nejen z České republiky. Bohužel zatopená byla i Trója a s ní samozřejmě zoologická zahrada. Celý víkend jsem proseděla u televize a sledovala tu pohromu, ale pomoci jsem bohužel nemohla. Když jsem asi po měsíci znovu navštívila zoologickou zahradu, nebyla jsem schopná slova - byla to opravdu hrůza - do svých klecí se nevrátilo na desítky ptáků, 23 savců a několik exotických zvířat. I když už nikdy neuvidím jejich podobu, jsem ráda, že jsem je mohla vidět těsně před tou ničivou povodní ...

Kouřimská noc
Iveta Šejnová 8.B

Kouřimská noc je návrat města Kouřimi do starodávných časů. Koná se vždy v září od 20:00 hodin až do pozdní noci. Já s babičkou jsme se odhodlaly a jely za mojí tetou, která tam bydlí. A když se setmělo, tak jsme vyzbrojeny baterkou a gumáky rázně vykročily. Na náměstí nám lidé ve starobylých kostýmech rozdávali ve svitcích program na strašidelný večer. A mohlo se vyrazit. Nejdřív jsme si to namířily do staré mučírny. Cesta vedla temnou zahradou. Šly jsme po úzké pěšince, která byla lemovaná vysokými keři, a z mučírny se ozývaly strašidelné zvuky a křik. Najednou to v keři zapraskalo. Hrozně jsme se lekly a čekaly, co bude dál. Znenadání vylezla z křoví neurčitá postava, byla celá umazaná, slepené vlasy a vydávala děsivé zvuky. Ale při našem pohybu vyděšeně utekla. Rychle jsme si to štrádovaly pryč. Po chvíli jsme se odvážily na hřbitov. Panovalo tu neuvěřitelné ticho, jen svíčky na náhrobcích plápolaly. Najednou se něco hýbalo u starého poničeného náhrobku. To už jsme na nic nečekaly a utíkaly do hřbitovní kaple. Zahlédly jsme jen, že to byla dívka s dlouhými vlasy a v bílých šatech. Uvnitř to bylo opravdu jako z minulosti. Chodily tam jeptišky se svíčkami a všechno bylo mnohem příjemnější, než obluda u mučírny nebo přízrak mrtvé dívky. Nakonec se jeptišky pomodlily a celý svůj rituál opakovaly znovu. V závěru jsme se byly podívat v kostele, kde se hrálo představení O krutém zvoníkovi. Pak ale začalo hustě pršet, a tak naše putování bohužel skončilo. Ještě před spaním jsem viděla ty postavy, které nás tak vyděsily. Na tuto noc budu ještě dlouho vzpomínat a myslím, že si ji nenechám příští rok ujít. A co vy?


Fotbalová magie
Fotbalová magie

Petr Vočadlo 9.A

vítězové V jednadvacátém století se zdá téměř nemožné, aby někdo věřil v magii. Nesouhlasili by však s vámi fanoušci a hráči z Černého kontinentu-Afriky. Odedávna patřilo k africkému fotbalu něco, co by v Evropě obstálo jen velmi těžko-šamanství! Úkolem takového šamana je proklínat soupeřovy útočníky, sesílat na tým vlastní podpůrná kouzla a podobně. Většina afrických fandů, ale i hráčů je pověrčivých. A tak se stalo, že magie byla silnější než rozum-příklad pochází z malinké africké země Burkiny Faso. Reprezentační výběr této zemičky dosáhl nevídaného úspěchu v podobě čtvrtého místa na Africkém poháru. Slávu ale nesklidil trenér Philippe Troussier s hráči, jak bychom čekali, ale právě šaman týmu.Podle mínění fanoušků by se bez něj národní tým nikdy do semifinále nedostal. Má opravdu fotbalová magie nějakou moc? Každopádně kouzla a čáry byly od tohoto ročníku poháru zakázány.
Výše uvedené nařízení bylo přijato opravdu s vážností. Několik málo minut před zahájením jednoho semifinálového zápasu odvádějí policisté kamerunského gólmana Thomase N´Kona z hrací plochy. Je zatčen. Byl obviněn z černé magie-jako důkaz byl malý brankářův amulet. Později se vše vysvětlilo, "amulet" byla pouze zmenšenina maskota Kamerunu pro štěstí. S omluvou přispěchal dokonce i prezident Konare.
Na absenci černé magie byly i sváděny některé neslavné statistiky-například na šampionátu padlo pouze 48 branek, a gól diváci v základní skupině neviděli neuvěřitelných 440 minut. Podle odborníků to ale nebylo způsobeno absencí magie, ale spíše neschopností ofenzivních částí týmů. Sterilita a nenápaditost útočníků byla nezměrná. Nevylučuji však, že pravdu mají fanoušci, a kdyby znali starého dobrého Švejka, možná by parafrázovali jeho výrok: "Nepustili jste nám šamany, tak tady máte od nás přes držku."


Harry Potter
Harry Potter

Vojtěch Hlína 7.B

Harry Potter Z této série knih byli již vydány čtyři a na pátou se můžeme těšit tento listopad. Jsou to knihy velice zajímavé a napínavé s pestrým dějem.Nad vyšlými knihami jsem nejen já proseděl nebo proležel celé hodiny. Jsou o obyčejném chlapci, který v den svých jedenáctých narozenin zjistí, že není stejný jako ostatní. Zjistí, že je kouzelník. S obrem Hagridem jde do Příčné ulice pro pomůcky na studium v Bradavické škole čar a kouzel, kde měl studovat sedm let. Představa toho, že opustí svou tetu a strýce, kteří ho nesnášeli, a snažili se jeho projevující se kouzelné schopnosti potlačit. Jeho rodiče byli významní kouzelníci Lilli a James Potterovi, které zavraždil Černokněžník Lord Voldemort. Harry jako jediný útok přežil s pouhou jizvou v podobě blesku na čele. Nyní měl životní šanci - Bradavice, které vedl Albus Brumbál. Nastoupí do školy a znovu se setká s Lordem Voldemortem...
Vřele doporučuji k přečtení.


Jean-Claude Van Damme
Jean-Claude Van Damme

Patří už dlouho k populárním tvářím filmového plátna. Z neznámého belgického závodníka v karate, který si "vypůjčil" jméno slavného sportovce, se vypracoval na hvězdu akčního filmu, těšící se nebývalé pozornosti ženského publika. Občas vzpomíná na své mládí, kdy prožil dvě velké lásky. Jednu mu ale přebral bratranec a druhá ho opustila na diskotéce v horách, kam si jeli společně zalyžovat. Svoji citovou jistotu hledal po těchto zkušenostech velice pomalu. V osmnácti letech si vzal o devět let starší ženu. S první manželkou Marií Abastidis Rodriguezovou z Venezuely se rozvedl, protože ho odmítla doprovázet na jeho cestách a nechtěla měnit zaběhnutý způsob života. Jeho druhou ženou byla Američanka Cyntia Derderianová kterou vystřídala Gladys Portugesová, mexická mistryně v kulturistice a matka dvou Jean-Claudeových dětí. Stejný počet potomků má herec i s thajskou prodavačkou Darcy La Pierovou. Tento vztah je však již minulostí. Jean Claude přiznává, že na rozdíl od řady mužů, kteří se přetvařují a zachovávají leckdy nefunkční manželství kvůli povolání, dětem nebo okolí, on raději takový svazek opouští. Považuje to svým způsobem za férové, i když ví, že ho za to řada lidí odsoudí.
Jean-Claude Van Damme Ve světě businessu se mu líbí ženy, které už mají ledacos za sebou, ale stále si zachovávají přitažlivost pro opačné pohlaví. Mezi tyto typy řadí Ellen Barkinovou, Barbru Streissandovou a zejména uhrančivou plavovlásku Goldie Hawnovou.
Svých sportovních a filmových úspěchů si Van Damme váží, neboť cesta k nim nebyla jednoduchá. Motivace ke sportu byla dána především snahou ubránit se agresivním spolužákům. Herec občas zmiňuje i otcovu vypočítavost a odhodlanost zapsat syna právě na karate, jež vyšlo v Belgii levněji než třeba hokej nebo tenis. Násilí ve svých filmech hodnotí pouze jako fikci, neboť říká: "Když chci vidět krev a násilí, pustím si CNN". Chce zůstat věrný akčnímu žánru, neboť komedie nejsou tím, čím by chtěl překvapovat.


Korn - Česká kapela
Korn - Česká kapela

David Klovrza 7.B

Jonathan Davis: zpěv; dudy
Fieldy: basa
James "Munky" Shaffer: kytara
Brian "Head" Welch: kytara

Z malého městečka Bakersfield v Kalifornii vzešel v počátcích 90. let zvuk. Zpočátku slabý šepot, který sílil a rostl, až se nyní po šesti letech stal ohlušujícím řevem s legiemi jeho nástupců. Přetrval zákazy a cenzurování, politiku i nenávist rodičů. Hlas, který je děsil, mluvil za generaci naštvanou na systém a politiky. Generaci, která má dost lží, násilí a závisti v její vlastní společnosti. KoRn vmísil několik hudebních stylu do tradičního rocku, počínaje hip-hopem a rapem, dokonce funkovou hudbou 70. let. Tato kombinace dala KoRnu nezaměnitelný zvuk. Rozdílné styly spojené dohromady dávají skladbám takovou atmosféru, že posluchač nemůže jen tak sedět a říkat: "Hmmmm....pěkný." Donutí vás vyskočit a nechat se unášet energetickým proudem, který KoRn ze sebe vydává. Takhle si KoRn získává fanoušky po celém světe a nevypadá to, že by se zastavoval. Jejich debutové album KoRn je ukázalo světu. Bleskově rychlé Davidovy bubny, strašidelné "halloweenové" kytarové rify kytaristu Munkyho a Heada, imresivní kladivový styl baskytaristy Fieldyho, a emotivní zpěv Jonathana. Většinou autobiografické písně psané Jonathanem o jeho nešťastném a ztraceném dětství zpívané s divokou energií si získávají fanoušky všude. Zvuk, který si KoRn získal, je dost odlišný od ostatních skupin. První rozdíl je v použití sedmistrunných kytar, na které hrají Munky a Head. Struna navíc dává kytarám nižší zvuk a zvětšuje paletu použitelných akordů. Head a Munky také používají jiné ladění než většina ostatních rockových kytaristů. Fieldyho basa se taky dost liší od ostatních skupin. Použití pětistrunné basovky naladěné na dolní A D G C F, a ohromující kladivová technika. To vše dává basům KoRnu velmi rytmický a jakoby "bicí" zvuk.


Soutěže a olympiády
Soutěže a olympiády

Markéta Štětinová 9.B

Máte pocit, že v nějakém předmětu vynikáte nad ostatními spolužáky? Nebo Vás nějaký předmět prostě baví? Jste soutěživý typ? Ať už tak nebo tak, tady jsou vypsané soutěže a olympiády , kterých se můžete zúčastnit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Matematická olympiáda
Pro: II.stupeň

Zajímá-li Vás matematika a logika, je tato olympiáda právě pro Vás. Školní kolo dostanete domů , kde jednotlivé příklady vyřešíte a postupně odevzdáte učiteli(ce) matematiky. Na základě výsledků bude z každé třídy vybráno 5 nejlepších žáků. Zadání získáte u svých učitelů(lek) matematiky. Začít můžete třeba hned.


Fyzikální olympiáda
Pro: 8. a 9.třídu

Slova atom, čočky, turbíny a vedení elektrického proudu pro tebe zní jako rajská hudba? V tom případě se seber a upaluj ke svému učiteli(ce) pro zadání této olympiády. Principem je stejná jako matematická olympiáda, liší se pouze datem odevzdání příkladů.


Eurorebus
Pro: II. Stupeň

Zeměpis je tvůj oblíbený předmět? Když se řekne Macao, Barbados, Nambie, Bangladéš, nebloudíš po mapě, ale prst zabodneš na správné místo? To tě tedy obdivuji, ale i s takovými se počítá.Například: soutěž je určena pro takové mapošlapy jako jsi ty. Stačí jen zaběhnout za p.uč. Záběhlickou a informovat se o podmínkách, výhrách a všem, co tě zajímá.


Počítačový koutek
Počítačový koutek

Pavel Jandejsek 9.B

Operace Flashpoint

Hra, která obsadila první místa v žebříčcích České republiky a mnoho ostatních zemích včetně USA a Kanady. Ano, hádáte správně, píši o nejúspěšnější české hře o Operaci Flashpoint. Při instalaci si vyslechnete ruskou hymnu a pokud rozumíte anglicky (předpokládám že si nikdo nebude kupovat jinou než českou verzi), přeložíte si " pokud uvidíte záblesk, je již příliš pozdě".
Počítačový koutek Ve hře jsou čtyři herní módy : kampaň, jednotlivé mise, editor misí a hra více hráčů. V prvním zmíněném začnete cvičebním táborem, po kterém pro ty, kdo flashpoint nebo podobnou hru nikdy nehráli bude tato mise opravdovým "masakrem", při kterém vás nejspíš při myšlenkách "ať mě netrefí" zasáhne první kulka, kterou vaši ruští přátelé vystřelí, pokud ne, tak se to stalo jenom mě anebo se stala výjimka potvrzující pravidlo. Mise za Davida Armstronga jsou dobré, ale časem vás omrzí, a tak přijde na řadu Robert Hammer a jeho kamarád tank. Dále tu máme speciální jednotku Jamese Gastovskiho s misemi typu jeden muž proti celé ruské základně s těžkou technikou. Mise, na které jsem se nejvíc těšil, se odehrávají v kůži Sama Nicholse ve vrtulníku transportním, útočném (Cobra) dále v letadle anebo se jedna mise odehrává v zajetí, čili žádný váš létací prostředek.
Realita je tu na prvním místě a je občas trochu k vzteku, ale jenom kvůli tomu, že se díky ní často zaseknete. Grafika je také dobrá (pěkné jsou obličeje, když pomyslíte, že každý obličej ve skutečnosti někomu patří), hratelnost záleží čistě na vašich schopnostech (nedoporučuji hrát stylem"Quake"). Závěrečné zhodnocení: Operace Flashpoint je dílko které se hned tak žádné firmě z celého světa nepodaří překonat, a tak není divu, že Bohemia interactive vydala dva datadisky k této hře: Red Hammer a Resistance, kde v prvním hrajete za Rusy a v dalším za partyzány na novém ostrovu Nogova.


Poznámky našich učitelů
Poznámky našich učitelů

Autor: XXX

Úvodem bychom chtěli jen říct, že na tento nápad nás přivedla paní učitelka Záběhlická, jak, to poznáte hned z první poznámky. Předem se učitelům omlouváme.

Zeměpis
Ještě jednou někdo klapne pusou a má za pět, poznámky vám dávat nebudu, ještě byste je otiskli v časopise.

Uč.: Dej mi žákovskou.
Žák: Ale proč, vždyť jsem jenom koukal.
Uč.: Tak nekoukej.

Čí jméno řeknu, tak sem automaticky nakluše se ŽK. Krausová...
(po dlouhé odmlce) ... chybí.

Prosím vás, udělejte si mezi těma ušima nějakou přepážku, aby vám to učení chvíli vydrželo v hlavě.

Uč.: Šedina, mám už tě plný kecky.
Žák: Ale paní učitelko, vždyť vy žádné kecky nemáte.
Uč.: To je jedno, ale až si je obuju, tak mi vytečeš tkaničkama.

Přírodopis
Vašku nech toho Tvítyho, věc, kterou opravdu nesnáším je týrání zvířat, i když jsou plyšový. Dodnes jsem mému bráchovi neodpustila, že mi oběsil ovečku. Koukej toho ptáčka pořádně zresuscitovat a vrátit původní majitelce.

Literatura
Uč.: Jak by jste mohli označit J. Švejka?
Z lavic: Jako blba.
Uč: Ano, úředně byl označen za blba, ale jinak?

Matematika
Co myslíte, jaký byly ty příklady?
Žák: Debilní.
Uč: To taky.

Fyzika
Abyste si to představili, tak v atomu jsou v jádru protony a neutrony a okolo pobíhaj ňáký "pšouci (elektrony)",


Vtipy
Vtipy

Dan Zicha, Tomáš Heller 9.B

Žán, prší venku?
Ano pane.
Tak jdi vyvenčit rybičky.

Žán, vrátil jste tomu pánovi nůž?
Ano pane.
A co říkal?
Ahhhhhhhh...

Žán, sklenici vody.
Tady, pane.
Žán, druhou sklenici vody.
Tady, pane.
Rychleji, Žáne, nebo uhoříme.

Přijde montér na jednotku intenzivní péče, chvíli si prohlíží pacienty, všichni na přístrojích, a pak povídá:"Pořádně se nadechněte, budou měnit pojistky."

Prochází se pán po hřbitove a najednou vidí mávající ruku ze zeme a slyší volání:"Pomóc já jsem tady zahrabaný, pomóc!" Pán přistoupí k ruce a začne ji zašlapávat zpět do země s poznámkou: "Ale špatně!"

Poznámka miliardáře:"Příště až manželka řekne, kup čínu, znamená to jídlo!!!"

Přijde žena k doktorovi a povídá:"Můj syn spolkl propisku."
A doktor na to:"Tak to budete muset psát tužkou."

vtip

Dívka se probere po operaci a ptá se chlápka, který se nad ní shýbá:"Pane doktore, jak dopadla operace?"
"Nevím, já nejsem doktor, já jsem svatý Petr!"

Přijde policajt do obchodu s televizemi a že prý chce reklamovat televizi, protože nejde zvuk.
Vypráví, jak se to stalo:"Takhle se dívám večer na televizi, šťourám se hřebíkem v uchu a najednou prskl a nejde zvuk."

Berou chlápka k námořnictvu a stojí před komisí, důstojník se podívá do nějakých papírů a zeptá se ho:"A pane, umíte vůbec plavat?"
Pán:"Ježišmarjá já myslel že máte lodě!"


Prvňáčci ve škole
Prvňáčci ve škole

Jana Bělinová, Martina Krausová 9.B

 1. Jak se ti líbí ve škole?
 2. Baví tě učení?
 3. Máte hodnou paní učitelku? Nekřičí na vás?
 4. Co tě nejvíc baví?

Andrea Špecingerová
 1. Dobře
 2. Baví
 3. Máme, někdy křičí na Kristiána
 4. Matematika
Kristián Brandejský
 1. Hezky
 2. Jo
 3. Někdy jó, ale je hodná, pro mě jó
 4. Hmm, matika
Michalka Vojáčková
 1. Dobře
 2. Moc ne
 3. Hodná
 4. Čeština
Juditka Březinová
 1. Je to tady hezký
 2. Jo
 3. Jo
 4. Matematika
Radek Nimoň
 1. Jo
 2. Ne
 3. Jo
 4. Hraní
Adam Darebný
 1. Jo
 2. Jo
 3. Jo
 4. NevímInzeráty
Inzeráty

Jana Franková 9.B

"Koupím gumovou kačenku, nebo parník."
Zn.: Nudím se ve vaně
Martin Šedina 9.B

"Sháním kratší vedení."
Zn.: Šlapu si po něm
Dáša Pátková 9.B

"Prodám 15 000 plechovek nápoje Hed Bull. Hed Bull vám dává křídla."
Zn.: Já už svoje mám
Ondra Holub 9.B

"Koupím kulich, palčáky a pohledného kluka."
Zn.: Zima se blíží
Renata Rajčanyová 9.B

Prodám Snow board - začátečníkům."
Zn.: Chcete i sádru?
Tomáš Heller 9.B

"Prodám šablony a pravítka."
Zn.: Soutěže mě zásobují
Lenka Rokosová 9.B

"Koupím zachovalý a neopotřebovaný globus."
Zn.: Ráda cestuji
Aneta Peterová 9.B

"Hledám sponzora. Zakládám modelingovou agenturu."
Zn.: Štíhlá a vysoká
Markéta Štětinová 9.B

"Koupím funkční křišťálovou kouli."
Zn.: Kdo by nechtěl znát řešení testů?!
Dáša Pátková 9.B

Poznámka autora:
Prosím neobracejte se s návrhy o koupi ani prodej výše uvedených věcí na podepsané lidi, nemají s tím nic společného.


Rébusy
Rébusy

Vojtěch Hlína 7.B

Doplň obrázek

doplňovačkaDostaňte auto do města bez zastavení na stopkách

auto v městěŠest medvědů ... viz. tajenka.
Doplňte název známé české komedie z cirkusového prostředí.

křížovka


 1. Tělesné cvičení
 2. Naše největší hvězda
 3. Přístroj pro měření času
 4. Elektrický výboj při bouřce
 5. Horní končetina
 6. Nástroj pro sevření
 7. Vodní mikroorganismus
 8. Úkryt např. pro lišky
 9. Planeta sluneční soustavyHoroskopy
Horoskopy

Beran
Znamení ohňové, ovlivňuje oblast hlavy od temene k nosu, je průkopnický, asertivní.

Býk
Znamení zemské,ovlivňuje čelisti a krk, je budovatelský, vlastnický.

blíženci
Blíženci
Znamení vzdušné, ovlivňují ramena, paže a ruce, jsou komunikativní, rozdělující, kladoucí si otázky.

Rak
Znamení vodní, ovlivňuje orgány od plic po žlučník, je ochranitelský, vyživující.

Lev
Znamení ohňové, ovlivňuje srdce a krevní oběh, je tvořivý, organizačně schopný, kladně prožívající.

Panna
Znamení zemské, ovlivňuje zažívací orgány, je analyzující, diskriminující.

Váhy
Znamení vzdušné, ovlivňují kyčle, ledviny a močový měchýř, jsou rozvážné, harmonické, reaktivní.

Štír
Znamení vodní, ovlivňuje pohlavní orgány, je podnikavý, intenzivní, tajnůstkářský.

Střelec
Znamení ohňové, ovlivňuje stehna, je hledající, zkoumající, vizionářský.

Kozoroh
Znamení zemské, ovlivňuje kolena, pokožku a kosti, je ctižádostivý, ovládající, obezřetný.

Vodnář
Znamení vzdušné, ovlivňuje bérce, je zásadový, jednající jako blaho celku, nestranný.

Ryby
Znamení vodní, ovlivňují nohy, jsou sebeobětující, zbožňující.


Akce Povodně
Akce Povodně

Janina Franková, Ilča Mazůrková 9.B

povodně povodně
Jistě všichni víte (doufáme) o akci, která probíhala v září na naší škole. Jejím cílem byla pomoc zaplavené škole v Křešicích. Akce byla velice úspěšná (jak jinak ...), o čemž svědčí i třináct krabic plných sešitů, knížek, učebnic, psacích potřeb, hraček a spousty dalších věcí. A protože tato akce byla poslední (těšte se!), kterou jsme organizovaly, doufáme, že i příště budete tak skvěle spolupracovat (věříme vám). povodněsova
Redakční rada
Redakční rada

Na prvním čísle časopisu Dvojka se podíleli:

Odborní poradci
 • Mgr. Květa Kněžourková
 • Mgr. Vladimír Hradecký
Redaktoři
 • Bělinová Jana, 9.B
 • Franková Jana, 9.B
 • Heller Tomáš, 9.B
 • Jandejsek Pavel, 9.B
 • Krausová Martina, 9.B
 • Mazůrková Ilona, 9.B
 • Zicha Dan, 9.B
 • Vočadlo Petr, 9.A
 • Matoušková Jana, 8.B
 • Šejnová Iveta, 8.B
 • Konopáčová Barbora, 8.A
 • Hlína Vojtěch, 7.B
 • Klovrza David, 7.B
Grafici Techničtí redaktoři
 • Hovorková Jitka, 9.B
 • Břichnáčová Pavla, 9.A
 • Vočadlo Petr, 9.A
 • Břichnáčová Monika, 8.A
 • žáci 3.třídy
 • Svoboda Roman, 9.B
 • Peterová Aneta, 9.B
 • Jandejsek Pavel, 9.B