škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
Druhé číslo - 2004/2005
listopad 2004


obálka

Obálku vytvořil Jiří Funda
Zprávy z redakce
Zprávy z redakce

Ahoj,
vítejte u druhého čísla našeho časopisu Dvojka. Nejdříve bych chtěl říct, že všechno, co se píše v rubrice M.E.Z.E.K nemusí být úplně pravda. Berte to spíš jako bulvár. Najdete tu opět něco málo z výpočetní techniky, pokračování Deníku žáka X nebo třeba Koncert Horkýže-Slíže 2004 - Kolín. Předem se omlouváme za způsobené chyby. Občas se nějaká může vloudit.
Ahoj Jirka a Lůďa


redakční radaPro holky - Jak vás balí kluci
Pro holky - Jak vás balí kluci

1. Jsou celkem dvě skupiny kluků - silní a slabí puberťáci. Příkladem je třeba (J.K. a M.Č.) z 9.B. Příklad slabých puberťáků je třeba (I.N., nebo J.F. a další) také z 9.B.

2.Silní puberťáci upozorňují na holky:
- Nafukováním balónků na hlavě
- Tím, že se od holek nechávají rozmazlovat
- Házením a kopáním do krabiček od pitíček
- Nošením speciálně upravených vlasů
- Držením se od holek v nenápadně blízkém prostředí
- Stavěním se za holky proti ostatním klukům

3.Slabí puberťáci upozorňují na holky:
- Nošením ofinky a velice silně nagelovaných vlasů
- Jednáním přes třetí osobu (občas)
- Nenápadným podlézáním do dívčích spolků


Pohádka
Pohádka

Daniel Chamrada, 9.B

Tento měsíc jsme měli jet do Severočeského kraje, do města Liberec. Paní učitelka pro nás objednala autobus, který měl krásnou bleděmodrou barvu, vybrala peníze a poučila nás, jak se máme v severočeské metropoli chovat. Přes to, že již byl říjen, jiné dny pršelo a foukal vítr, udělalo se dnes na školní výlet krásně. V autobuse jsem si sedl s Jakubem, Jirka s Vojtou a jelo se. Cesta byla dlouhá, nudná, a kdo ví, jaká ještě. Když už jsem usínal, paní učitelka nám řekla, abychom se připravili, protože pojedeme lanovkou na Ještěd. Jen co jsme vyšli k dolní stanici, všichni se seběhli k automatu koupit si bagety. Po přestávce na svačinu nás paní učitelka nahnala do kabinky. Najednou se kabinka rozjela a my jsme v ní byli odsouzeni ke čtyřminutovému pobytu. Po půl minutě začala Eva Horová řvát, že se srazíme s protijedoucí lanovkou, že hned vystupuje a že chce vrátit peníze. Nakonec zalezla pod sedadla a my jsme čekali, jestli se s protijedoucí kabinkou opravdu nesrazíme. Nakonec jsme si všimli druhého lana, po kterém sjížděla lanovka B dolů, a tak jsme si mohli oddechnout. Evu jsme z podsedadla vyndali za pomoci Zuzany Hájkové, paní učitelky a řidiče lanovky. Nahoře jsme se podívali po krajině, prohlédli vysílač a spoustu dalších věcí. Potom jsme znovu naskákali do lanovky a jeli zase dolů. Dole na nás již čekal autobus, my do něj naskákali a jeli za další atrakcí. Navštívili jsme libereckou ZOO. V ní jsme si prohlédli ryby, ptáky, medvědy, lišky, srnky, jezevce, opice i pštrosy, ale také hady, ještěry a želvy. Na závěr jsme se svezli v motorovém vláčku, který objíždí zoologickou zahradu, a zhlédli unikátní bílé tygry. Prošli jsme obrovskou voliéru, nakrmili papoušky melounem, ananasem a hroznovým vínem a už jsme se se zahradou loučili. Všichni jsme čekali, že se teď pojede domů, ale pani učitelka měla ještě jeden trumf. Na závěr úžasného dne jsme se vykoupali v úžasném bazéně s tobogánem, klouzačkou, vířivkou, skokánkem a dětským hřištěm. Cestou domu jsme byli tak vyčerpaní, že jsme za jízdy tichého autobusu usnuli, a probudili jsme se až druhý den ve svých postýlkách.


Kutná Hora
Kutná Hora

Daniel Chamrada, 9.B

Žák učitelky - profesor žáků Dne 4. listopadu navštívil naši školu bývalý žák paní učitelky K. Kněžourkové, dnes profesor Vyšší odborné školy a střední průmyslové školy v Kutné Hoře. Naší třídě (9.B) řekl to nejdůležitější, co by nás o téhle škole zajímalo. Tato škola má dlouholetou tradici a je vybavena 200 počítači. Po vstupu do prvního ročníku vás čeká jediný obor a to elektrotechnika. Tento obor studujete dva roky, pak přestoupíte na automatizační techniku, sdělovací techniku, počítačové systémy a silnoproudou elektrotechniku. Po skončení těchto oborů můžete přejít buď na automatizované systémy nabo na komunikační systémy. Více na www.vos-kh.cz


Pro nejmenší, aneb co si můžete
Pro nejmenší, aneb co si můžete
vyrobit na podzim
vyrobit na podzim

Daniel Chamrada, 9.B

11.měsíc v roce se jmenuje listopad, a to proto, že ze stromů opadá listí. Když si nějaké listy posbíráte, můžete za pomoci rodičů vyrobit docela hezký obrázek. Co potřebujete: červenou nebo žlutou vodovku či temperu, noviny, štětec, vodu, list(í), dospělou osobu. Když všechno tohle seženete, můžete začít vytvářet obrázek.

Tady je postup:
 1. Na stůl si rozlož noviny a na ně si polož papír A3/A4
 2. Rozdělej si barvu a zřeď ji vodou
 3. Barvou natři list
 4. List obtiskni na papír a pořádně přimáčkni
 5. Po chvilce list odlep a vyhoď
 6. Papír s obtiskem dej usušit na topeníVyzváněcí melodie
Vyzváněcí melodie

Daniel Chamrada, 9.B

Vyzváněcí melodie

Polyfonní melodie (pouze s wapem):
California - 30470
Dragostea din tei - 30568
Yeah - 30359
Ona - 30329
Adams family - 30097
Jigga Jigga! - 30329
Srdce - 30 492

Objednání:
POLY SP ČÍSLOMELODIE a odeslat na 9001140.
Např.POLY SP 30321
Cena SMS je 40 KčMalé srovnání
Malé srovnání

Luděk Veselý a Vojta Hlína, 9.B

Navštívili jsme 1. třídu a strávili v ní jednu vyučovací hodinu, abychom mohli porovnat, jak vypadá vyučování v první a jak v deváté třídě.

1. třída
Do třídy jsme přišli ještě před první vyučovací hodinou. Nejprve na nás prvňáčci koukali poněkud nedůvěřivě, ale to je přešlo, a hned kolem nás projel jeden z nich po kolenou. Ukázal jsem jim sešit fyziky, který jsem měl s sebou, docela se z toho oklepali, přitom mají do devítky ještě daleko. Začala hodina a paní učitelka vešla do třídy. "Dobrý den, posaďte se a sundejte si svetříky," začala hodinu. "Nejprve se trochu rozcvičíme, takže mi řekněte nějaké trojslabičné slovo." Všichni se usilovně hlásí, ale každý říká jen své jméno: Petříček, Michalka. Pak ale padají dvojslabičná slova jako okno, talíř nebo řetěz. Potom začali číst z tabule: Pepa jí jelito. Malá Jana sype. Pytel u Pepy. Dočetli a vyndali si Živou abecedu. Chvíli z ní četli, až dorazili na stránku, na které bylo něco napsáno do tvaru schodů. "Copak to tady máme, na té stránce?" "Tam nic není" ozval se žáček z druhé lavice. "Tam jsou schody, takže teď budeme chodit po schodech a počítat do pěti, protože tam je pět schodů." Dalším úkolem bylo najít v textu malé "í". Všichni se připravili a jakmile paní učitelka řekla "Teď!" všichni ukázali na písmenko i, málem si při tom zlámali prsty. Po čtení byli žáčci pochváleni za to, že přečetli celou Živou abecedu za jeden den, jinak totiž jednu stránku dělali tři dny, takže za odměnu dostanou slabikář. Pak ještě kontroluje jak napsali písmenko a zeptá se jich, jestli si na to má vzít červenou (co bychom za to dali my starší, že jo J). Otočil se na nás hošík z poslední lavice, s tužkou v puse nám ukazoval svůj penál, ihned se ale ozvalo od tabule: "Petře!" Ke konci hodiny se ještě paní učitelka zeptá, jestli děti opravdu chtějí slabikář, každý samozřejmě odpoví "ánó" Všichni si zatleskají a začíná malá přestávka. Vyrážíme mezi lavice na průzkum. Okoukli jsme pár sešitů a notýsků (obdoba ŽK) našli jsme v nich i pár poznámek. Například: Martin nemá nastříhaná písmenka. Nebo: Kristián nemá nůžky. Bude je stále nosit v penále. Přiběhlo ke mně jedno děvčátko, že mi ukáže, jak umí napsat slovo máma. Pro porovnání jsem to samé napsal i já, co je nečitelnější posuďte sami.

9. třída
Hodinu českého jazyka v 9. třídě vám popíši jako normální žák. Paní učitelka vstoupí do třídy, chvíli čeká, až se uklidníme, popřeje nám dobrý den a můžeme si sednout. "Nejprve si zkontrolujeme domácí úkoly," teď se přihlásí asi tři zapomnětlivci "Kdo úkol nemá, dostane na příští hodinu jeden úkol navíc." V další části hodiny nám jeden spolužák popisuje vesnici, ve které bydlí a o které spousta lidí ani netuší, že vůbec existuje. Říká asi tohle: "Naše vesnice se dělí na horní a dolní, máme zde dokonce rybník (asi 5 x 5 metrů), stálých obyvatel: moc ne." Najednou přede mnou a vlastně i před všemi spolužáky leží diktátové sešity. Povzdechy, které teď zaznívají všude kolem, mapují naše nadšení. Hurá, diktát je minulost, ale co to? Máme přepnout na tvořivé myšlení (co to je??), ještě že už z hodiny zbývá jen pár minut. Abych popisoval těch pár, snad nemá moc cenu, mně už přijde celkem normální a přiznávám se, že bych se občas klidně do první třídy rád vrátil...


Tipněte si...
Tipněte si...

Ali a Majda, 8.B

Dnes vám představíme tajemného zaměstnance školy.
Existuje? Povíme vám o něm pár drobností, z nichž si můžete odvodit, o koho kráčí. Jestli jste tipovali správně, to se dozvíte v příštím čísle.

 1. Jaké roční období máte nejradši?
  Jaro - příroda se probouzí,všechno se začíná zelenat (opravdu všechno???). A sluníčko hřeje.

 2. Která květina vám voní nejvíce???
  Frézie.

 3. Jakou jste naposled četl/a knihu?
  García Maraquez - Láska v době cholery (to ta láska musela vypadat...).

 4. Jak dlouho pracujete na základní škole?
  Asi deset let.

 5. Jak si nejvíce odpočinete?
  Četbou a spánkem.

 6. Čím byste chtěl/a být v příštím životě?
  Existuje?

 7. Kdybyste měl/a jakékoliv přání, které by to bylo?
  Zdraví pro celou mojí rodinu.

 8. Jaké nejraději nosíte oblečení?
  Sportovní.

 9. V jakém roce jste vyšla základní školu?
  To už bylo někdy v minulém století. (A ne tisíciletí?)

 10. Kdybyste byl/a vynálezce, co byste chtěla vynalézt?
  Nevím, snad nějaký lékařský přístroj.

 11. Jaký je váš oblíbený film?
  S tebou mě baví svět. (Nás s váma taky?)Výňatek z deníku žáka X
Výňatek z deníku žáka X

Luděk Veselý, 9.B

Úterý 20. září
Ze včerejška jsem se hezky vyspal, takže do nového dne jdu zcela odreagovaný, s pročištěnou hlavou, zkrátka jako nový muž. Nevím, jestli slovo muž je zcela na místě, protože měřím něco přes 150 čísel, ale než vejdu do třídy, tak se tak cítit budu. Ve třídě jsem totiž nejmenší, takže si na mě ostatní dovolují víc, než na kohokoli jiného.
Například o hodině informatiky. Píšu, píšu, už mám popsanou téměř celou stránku, trvalo mi to skoro celou hodinu, když najednou, z ničeho nic, temno. Úplné temno, restartoval se počítač. Zlostí jsem málem rozpůlil klávesnici o monitor, ale udržel jsem se. Uklidnil jsem se, pohodlně se opřel. Najednou se spolužák vedle mě strašně rozesmál, takový výbuch smíchu jsem snad ještě neslyšel. Bylo mi jasné, kolik uhodilo, to on mi restartoval počítač, to kvůli němu jsem ztratil svůj referát na téma kriminalita v Ostravě.
Oproti tomu, co se mi stalo po vyučování, byla infoška v pohodě. Jdu do jídelny, ale najednou mi kolem hlavy proletí hromádka listí, a za ni další a další, tentokrát přímý zásah do hlavy. Slyším jen, jak se za mnou ozvalo: "Takhle jsem se ještě netrefil, to byl zásah nejmíň za deset bodů!" Sotva bombardování ustalo, už se válím v hromadě listí, které mi mí milí spolužáci vesele rvou za triko. "No to je úžasná zábava", říkám a myslím si že třeba přestanou. "To máš pravdu, je to fakt úžasná zábava," ozve se jeden z nich a pokračují. Pak toho ale nechali a sebrali mi tašku. Ta se dostala až na sloup u jedněch vrat. Ten sloup byl ale asi o půl metru vyšší než já, takže bylo nad čím přemýšlet. Nakonec jsem tu tašku sundal a došel do jídelny. Na zemi jsem sebral kartičku a stoupnul si do fronty. S obědem jsem si sedl ke svým spolužákům, to ale byla osudová chyba. Řekli mi, že jsem moc hubený a od každého jsem dostal pořádnou porci jejich jídla. Pak už ale jídlo z talíře začalo přetékat, a tak ho nebylo kam dávat. Myslel jsem si, že už je konec, ale nebyl. Uviděl jsem na stole svůj penál. Narvali mi do něj tolik brambor, že mi totálně znechutili oběd i celý den.


M.E.Z.E.K
M.E.Z.E.K

ROZHOVOR
V dnešním dílu Mezka vám přinášíme exkluzivní rozhovor s nově vzniklou a zároveň první školní hudební skupinou. Jejími členy jsou: Jiří Funda (J), Ivo Novák (I) a Luděk Veselý (rozhovoru se nezúčastnil).

Slyšela jsem, že chcete, nebo spíše už jste založili skupinu.
J: No, jo. Jsem tam já, Ivoš a Lůďa. Máme jí asi tři týdny. Já hraju na el. kytaru, Ivoš taky a Luděk hraje na klávesy a na el. kytaru.

A zpěváka mít nebudete?
J: Možná bude zpívat Ondra Stoupa. Ale já bych to viděl tak, že než se k něčemu dostanem, bude konec školího roku.
J: Ještě ale sháníme nějakého bubeníka, takže pokud někdo hraje na bubny a má zájem, tak ať se nám ozve.

Už máte název pro skupinu?
J: SUCHÁ MOČ!
I: Co to kecáš?!
J: Ne, máme asi čtyři návrhy. Musíme si vybrat. Buďto název UMYVADLO, WÉCCÉ, MODRÝ BLUE nebo LITLE CRAZY.

Jak vznikají vaše písničky?
J: Jeden začne hrát, druhej se přidá, pak se přidá ještě ten třetí. Nakonec se do toho vloží ještě Ondra. Pokud se nám to líbí, zahrajeme si to ještě jednou a písnička je na světě.

Už je nějaká písnička hotová?
J: Skoro

Chystáte nějakou akci, na které své písničky představíte?
J: Napadlo nás, že bychom to mohli mít v rámci vánočního koncertu, ale to asi nestihneme. Takže to plánujeme tak na únor. Koncert bude v tělocvičně. Asi šest písniček. Místo vyučování, ale nejdřív to musíme umět každej sám. Možná bude i nějaký sólo.
I: Ondra!
J: Zahraje nám na housle (výbuch smíchu- nechápu).

Máte v plánu nahrát CD nebo kazetu?
J: Určitě. Nahrajeme CD. Ještě nevíme jaký bude mít název. Nemáme ani název alba. Máme v plánu nahrát i DVD. Časem. Budou na něm ukázky z koncertů.

Hmm, tak to se máme na co těšit!
J: Určitě!

NA MUŠCE: David Klíma
Přestože na to nevypadá, je mu čtrnáct let. Narozeniny měl 28. října. K nám na školu přišel ze sedmičky. A důvod? Nestíhal. Byli tam na jeho mozeček moc rychlí. Jako domácího mazlíčka má tři psy (Evu, Detu a Lízu), želvu a křečka. A mimochodem, je to veliký sportovec. Už osm let závodně plave. Holku nemá a na otázku, jestli se mu na naší škole nějaká holka líbí odpověděl: "Jo,jde to!" Tak nevím, koho tím myslel. Mimochodem, je to i veliký suchar. ( Co je to za blbosti?; ha ha ha; hmm, to je výborný -některé z jeho výroků při rozhovoru).


Ahston Kutcher
Ahston Kutcher

Jiří Funda, 9.B

Ahston KutcherAshton se narodil 7.12.1978 v malém městečku llomestad ve státě Iova v USA (cca 100 obyvatel). Vyrostl na farmě společně s rodiči, starší sestrou a bratrem, který je jeho dvojčetem. Aby získal finanční podporu na své vzdělání v oblasti biochemie, musel pracovat jako metař ve fabrice General Milles in Cedar Rapids, a to po celou dobu studií. Poté, co ho objevil místní hledač talentů, se Ashton přestěhoval do New Yorku, aby se prosadil v herectví, které ho odmalička tak zajímalo.
A podařilo se. V současné době vynikl spolu s herečkou Brittany Murphy v romantické komedii Líbánky "Just Married" a nyní hraje ve filmu "Butterfly Effect" po boku Amy Smart. Nejvíce se proslavil rolí postavy Michaela Kelso v populární televizní sérii "That's 70's Show". Televizní série popisuje život skupiny teenagerů v době 70. let. Kutcher získal přízeň publika několika filmy jako třeba "Hele, vole, kde mám káru! " nebo "Texas Rangers".Edgar Alan Poe
Edgar Alan Poe
Jáma a kyvadlo a jiné povídky
Jáma a kyvadlo a jiné povídky

David Klovrza, 9.B


E. A. Poeovi se jen tak neříká Táta hororů. Jeho nejlepší povídka se jmenuje Jáma a kyvadlo.
Jáma a kyvadlo pojednává o člověku, který byl odsouzen k trestu smrti hned na první stránce, ale vůbec nevíme za co. Hlavního hrdinu žalářníci dají do kobky, když byl ještě v mdlobách. Neznámý se probudil a myslel si, že je v hrobě. Snažil se podívat po svém vězení, ale kobka byla kulatá, takže neměl ponětí, jaká je. Uprostřed žaláře se nacházela hluboká díra. Žil jen o vodě a chlebu. Když spal, tak byl přemístěn do jiné kobky. Probral se, jakoby se kolem něj proháněl velmi silný vítr, ale žádný průvan to nebyl. Kyvadlo kolem něj létalo ohromnou rychlostí. Kyvadlo klesalo níž a níž. Odsouzený se modlil, aby kyvadlo klesalo rychleji, protože už chtěl zemřít, ale v tu chvíli se k němu nahrnuly krysy a začaly ho ohlodávat. Měl ještě trochu chleba, a tak ho namazal na provaz, kterým byl připoután k lůžku. Krys bylo tolik, že začaly hlodat i ten provaz. Nakonec se za pomoci krys osvobodil. Zase omdlel a probudil se v třetí a poslední kobce. Vypadala, jako ta první, ale v něčem se odlišovala. Začala se zvyšovat teplota, neboť stěny byly z oceli. Pomalu se kobka zmenšovala, až do nesnesitelně malého tvaru, a proto odsouzený skočil do jámy. Najednou ucítil ruku, která ho chytla. Byla to ruka generála Lasalla. Francouzská armáda vstoupila do Toleda. Inkvizice byla v rukou svých nepřátel.


Bios - srdce počítače
Bios - srdce počítače

Jiří Funda, 9.B

BIOS

Bios je software, který obsahuje vaše základní deska. K jeho spuštění není potřeba harddisk. Normální uživatel jeho funkce nevyužije, avšak bez biosu počítač nenastartuje.
V něm se dá upravit čas (tak, že to windows nepozná), přetaktovat procesor, nastavit komunikační porty, bootovací frekvenci, vypnout v systému nějaké zařízení (např.: zvukovou nebo grafickou kartu), zjistit teplotu procesoru atd... Při spouštění počítače se aktivuje bios, který zavádí systém do provozu. Samozřejmě, že se dá přeinstalovat, ale jelikož se neinstaluje na harddisk, ale do základní desky, je to trochu složitější.


Koncert - Horkýže Slíže
Koncert - Horkýže Slíže

Luděk Veselý, Jiří Funda a Vojtěch Hlína, 9.B

Koncert - Horkýže Slíže
Někdy přibližně v říjnu jsme se vydali na koncert slovenské hudební skupiny Horkýže Slíže (Luděk Veselý, Jiří Funda a Vojtěch Hlína). Jako hosté byly ještě pozvány skupiny Hraczki a kolínská dŘevěná včela. Po přibližně hodině čekání nastoupila na pódium skupina Hraczki. Nejzábavnější část jejich vystoupení bylo podle mě tzv. audiovizuální číslo. Každý si vzal do ruky nějakou hračku - medvídka nebo pískací kačenku, stoupli si do řady za sebe a sehraně pískali zvířátky. Pak už ale nastoupila na pódium Horkýže slíže. Ten, kdo ještě na žádném koncertu nebyl, tak asi nepochopí. Ta jedinečná atmosféra, když před vámi skáčou dva kytaristi, když se baskytarista opře do svého nástroje, v pozadí se jen třesou činely a to, když bubeník šlápne na ten obrovský basový buben a vy to vnímáte nejen ušima, ale i hrudníkem zkrátka nic nenapodobí. Nakonec ještě přidali dvě písničky, plácli si s těmi, co se dostali do první řady, a odcházejí. Pak přišla na řadu dŘevěná včela, Hráli ještě nějakou tu chvilku po půlnoci a hráli moc pěkně.Vtipy
Vtipy

Jan Pecha, Tereza Těšitelová, Anežka Poklopová, 9.B

Milionář si prohlíží starý skotský zámek,který hodlá koupit.
Doprovází ho starý sluha.
"Říká se, že tu straší."
"Nesmysl! Bydlím tu už tři sta let a ničeho jsem si nevšiml."

"Chlapče, proč nechceš vypít to ssedlé mléko?"
"Protože je hrozně kyselé. Určitě je nadojili z nezralé krávy."

"Ssssssypte odtud!" končí had shromáždění zvířat.
"Můůůůsím?" ptá se kráva.
A osel dodává: " I já? I já?

Jsou dva blázni. A jeden říká: "Jestli uhádneš, kolik mám housek, dám ti všechny tři.

Přijde kovboj do hospody a ptá se: "Kdo mi ukradl koně? Přiznejte se, nebo udělám to co můj děda před 10 lety."
Přizná se medvěd a ptá se: "A co udělal tvůj děda před 10 lety?"
"Odešel pěšky."

Jdou tři slepice - Američanka, Češka a Slovenka.
Američanka povídá: "No, to já snesu za den 5 vajec."
Češka povídá: "No, to já snesu za den 10 vajec."
A Slovenka povídá: "Prečo bych si prdku namáhala, když se daj koupit v obchoďáku."

Paní učitelka jde poprvé se školou do ZOO a ptá se dětí: "Děti, co je tohle za zvířátko? No, to pruhované."
A paní učitelka se snaží napovídat: " Z,z,ze,zeb."
Přihlásí se Anička a říká: "Zeb,zeb,zeby to byl tygr?"

Jde Tomáš po silnici a potká žábu. Žába říká: "Tomáši, polib mě a něco dostaneš."
Tomáš říká: " No proč ne a co dostanu?"
Žába odpovídá "ÉGZÉM".

Nová přítelkyně se svěřuje Pepovi: "Jsem do tebe tak zamilovaná ! Stalo se to hned, jak jsem uviděla tvůj automobil."

Rozhořčený policajt píše do redakce časopisu: "Nepřestanete-li otiskovat ty hloupé vtipy o policajtech, přestanu si Váš časopis půjčovat."

Policista zastaví mladou řidičku: "Nevíte, co znamená tato dopravní značka?"
"Nevím, ale zeptejte se tamhle v trafice, ten děda ví všechno možné."

Učitel hudby varuje žáka: "Jestli mě budeš dále takhle zlobit, tak namluvím tvé matce, že máš velký talent."

Přijde malý Pepíček domů z fotbalu.
"Tati, dal jsem dva góly!!!"
"A kolik to bylo?"
"1:1."

"Představ si mami, že Pepíček včera přišel do školy špinavý a paní učitelka ho za trest poslala domů."
"A pomohlo to?"
"To se ví, dneska přišla špinavá celá třída."

Paní učitelka kontroluje domácí úkoly. Přijde k Pepíčkovi a povídá: "No, Pepíčku, jak to, že jsi nenapsal domácí úkol?!"
"Nám včera umřel dědeček, prosím," odpoví Pepíček.
"A nelžeš, Pepíčku? Jak to že jsem ho dneska ráno viděla v okně?"
"No... tatínek ho tam dal proto, že dneska pošťačka roznáší důchody..."

Chu, Bu a Fu emigrovali z Číny do USA. Chu si začal říkat Chudl, Bu si začal říkat Buck a Fu se radši vrátil do Číny...

Po ulici jde hošík s cigaretou v ústech.
"Co by tomu řekl tvůj učitel, kdyby tě viděl?"
"Jen klid, já ještě do školy nechodím!"

V ordinaci: "Dědo, moc se mi to nezdá. Máte nějaký pomalý puls..."
"To nic, pane doktore. Já už jsem v důchodu, tak mám času dost..."

Američan volá svému ruskému kolegovi. "Ivane, v televizi teď říkali, že v Rusku udeřily hrozný mrazy, prý dokonce -60 stupňů!"
"To je blbina, tady je nanejvýš -20!"
"No vážně, teď to říkali na CNN, prej -60!"
"Ale no tak možná někde -25, ale to spíš jen výjimečně."
"No ale ty záběry byly děsný! Ty omrzlý silnice, baráky..."
"Jo ty myslíš venku?! No tak to jo..."

Víte, co se stane z princezny, když strčí prst do zásuvky? Popelka!

Přijde kovboj k výčepu a říká: "Deset litrů whisky do lavoru pro mého koně."
"A pro vás?" zaptá se barman.
"Já nic, já řídím."


Internet
Internet

Jiří Funda, 9.B

www.cheaty.sk
Cheaty do her

www.slunecnice.cz
Zde můžete zdarma stáhnout různé prográmky (většinou freeware, někdy Shareware a ojediněle Trial verze).

www.studna.cz
Něco jako slunečnice v trochu jiné podobě.

www.regedit.sk
Stránky určené na správu registrů ve Windows. Jsou určené na Win95/98, ale měly by jít i na XP.

www.wallpaper.cz
Pozadí na pracovní plochu.

www.mp3.search.us
Zde si můžete zdarma stáhnout mp3. Zatím jsem tam našel všechno, co jsem chtěl.

www.mp3.lycos.com
Jiná verze předchozích stránek.

www.progline.wz.cz
Na progline se dají stáhnout téměř jakékoli noty na nejrůznější nástroje. Od piana a kytary až po flétnu nebo saxofon.


Osmisměrka
Osmisměrka

Jitka Novotná a Kamila Vejdovská, 8.B

osmisměrkaČeský fotbal
Český fotbal

Ondřej Stoupa, 9.B

Nejpopulárnějším sportem u nás byl, je a nejspíš vždycky bude fotbal. Do Čech se dostal z Anglie v 80. letech 19. století. Zpočátku mu holdovali především středoškolští studenti, a to přesto, že pro svou ,,kulatou" lásku museli často snášet mnohá příkoří. Na většině škol byl totiž fotbal - jako studentů nehodný barbarský sport - zakázán. Přistižení hráči bývali postihováni sníženými známkami mravů, někdy jim hrozilo i vyloučení ze školy. Nebylo proto neobvyklé, když na hřiště nastupovala jedenáctka studentíků maskovaných falešnými kníry a plnovousy.

Slavná pražská ,,S"

SpartaAC SPARTA PRAHA
Tradiční rival Slavie má na křestním listě datum narození 16. listopad 1893 a jméno AC Královské Vinohrady. Hned příští rok však změnil jméno na Athletic Club Sparta. Také AC Sparta prošla obdobím slávy a neporazitelnosti, kdy získala hrdé přízvisko ,,železná", poznala však i chudší léta. Dnes hraje opět prim jak domácí, tak na mezinárodní fotbalové scéně.

SK SLAVIA
SlaviaJe docela zajímavé, že tento slavný fotbalový klub vznikl roku 1893 jako Akademický cyklistický odbor při studentském Literárním a řečnickém spolku Slavia. Rakouské úřady ho však brzy zakázaly, a tak se v květnu 1896 proměnil na sportovní klub Slavia, kde už byl ustaven fotbalový odbor. Od počátku se tu hrával skvělý fotbal, vždyť v letech 1897-1909 nenašla Slavia doma přemožitele. V národním mužstvu, které se probojovalo do slavného ,,římského finále" mistrovství světa 1934, měla Slavia deset hráčů. A stejně jako v historii i dnes patří k, sice už otupené, špičce českého fotbalu.

MISTROVSTVÍ
BicanDo fotbalové historie se zapsalo i naše vítězství ve finále ME v Bělehradě 1976. V penaltovém rozstřelu Antonín Panenka překonal soupeřova brankaře tzv. "vršovickým dloubákem". - technickou střelou do středu branky. Kdo to viděl, nikdy nezapomene. K novějším úspěchům reprezentačního mužstva ČR patří druhé místo na ME v Anglii 1996 -právě po dvaceti letech. Na prvním fotbalovém mistrovství světa jsme dosáhli na druhé místo po porážce s Itálií.Na tomto mistrovství hájil naši branku legendární brankář František Plánička, považovaný spolu se Španělem Zamorou za nejlepšího brankáře světa. Ve druhém finále MS v Chile 1962 jsme prohráli s Brazílií. Oporou mužstva byl záložník Josef Masopust, témže roce vyhlášen nejlepším mužem Evropy. Pavel Nedvěd dostal stejný titul za rok 2003.

Josef Bican
Toto je asi nejlepší hráč českého fotbalu. Josef Bican dal v mistrovských soutěžích 643 gólů, tím se dostal na první místo střelců branek. Už v patnácti letech hrál ligu za vídeňský Rapid a o rok později i za rakouský národní tým. Později se stal hráčem pražské Slavie. Nyní je považován za nejlepšího hráče světa všech dob.Hlavolamy
Hlavolamy

Vojta Hlína, 9.B

velbloud

Rozděl velblouda na čtyři části rovnými čarami tak, aby v každé části byly čísla 1, 2 a 3. Zvládneš to dvěma čarami?
Rád bych poděkoval bývalé žákyni Janě Frankové za dodání této úlohy.


Vidíš lebku nebo dva milence u oběda?

lebkaDívej se na bod a obrázek přibližuj.

koloDvojsmyslný obrázek. Vidíš bránu a dvě postavy nebo starého muže?

dvojsmyslný obrázekRedakční rada
Redakční rada

Na časopisu Dvojka se podíleli:
Odborní poradci
 • Mgr. Květa Kněžourková
 • Mgr. Vladimír Hradecký
Na přípravě tohoto čísla spolupracovali
 • Černý Miroslav, 9.B
 • Funda Jiří, 9.B
 • Hlína Vojtěch, 9.B
 • Chamrada Daniel, 9.B
 • Klovrza David, 9.B
 • Novák Ivo, 9.B
 • Pecha Jan, 9.B
 • Poklopová Anežka, 9.B
 • Stoupa Ondřej, 9.B
 • Těšitelová Tereza, 9.B
 • Veselý Luděk, 9.B
 • Anisimová Alesja, 8.B
 • Novotná Jitka, 8.B
 • Novotná Magda, 8.B
 • Vejdovská Kamila, 8.B