škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
Páté číslo - 2004/2005
květen 2005

obálka

Obálku vytvořil Luděk VeselýZprávy z redakce
Zprávy z redakce
Zprávy z redakce
Zprávy z redakceVítejte u dalšího čísla Dvojky, tentokrát s trochu netypickým zaměřením -nazvířátka a hlavně veverky. Většina článků v tomto čísle je právě o veverkách, ale kromě veverek si tady našla své místo jiná zvířátka, třeba hroši. Nechybí ani pravidelné rubriky - Hudba, Knižní klub M.E.Z.E.K., Výňatek z deníku žáka X, počítače, kino nebo vtipy. Do konce roku bychom měli stihnout ještě jedno číslo, redakce se nám rozrostla o několik nových členů, takže to snad stihneme...
Hezké veverčí čtení!
redakce


Veverka Veverka


Zajímaví chovatelé
Zajímaví chovatelé

M@jd@, 8.B

hrochPřibližně před třiceti lety pro nás bylo chování papoušků, pavouků, hlodavců, hadů a vůbec všech plazů, nebo masožravých kytek, neobvyklé. Ovšem dnes je chování různých exotických zvířat velmi rozšířené. Jistě, i když třeba v chování hadů naleznete vášeň a budete si připadat originální, je to nic oproti tomu chovat v neckách velrybu... Nevím, jestli jste se nad tímto někdy zamysleli, ale jestli chcete domácího mazlíčka, který by se opravdu originální a od ostatních se odlišoval, bude určitě chvíli trvat, než takového najdete. Třeba strýc Pepin z Postřižin radí: "Nudíte se, kupte si medvídka mývala" ...A já, jelikož jsem na vás hodná, tak vám taky poradím...Chovejte hrocha. veverkaA ne jen jednoho, ale rovnoudva. Když budete mít hrochy dopáru, tak se vám jistě narodí malí hrošíci a ty pak můžete prodat kamarádům, nebo si je vyměňovat... Musíte však mít vlastní rozlehlou zahradu, pole, louku, v nejlepším případě zoologickou zahradu. Hrošíci v pavilonu potřebují tak okolo 20 stupňů, nějaké jezírko na čvachtání, celý areál by měl mít tak 400 metrů čtverečních. Všechno i s hrochy by vás to vyšlo tak kolem 1 400 000 Kč. Takže to není moc levná záležitost, jenže hroch taky není ledajaký mazlíček, je to pořádný mazel. Možná se vám podaří si ho i ochočit. Podobným způsobem můžete chovat třebas i slona, můžete ho používat i jako dopravní prostředek...
A to se vyplatí!
Nemáte-li však dostatek místa na chov mazlů, postačí i menší mazlíček. Klokan. Klokani jsou velmi zajímavými tvory a jejich chov je plný překvapení. Třeba neobvyklé je to, že samice v březí před vámi svoje těhotenství tají. Schovají mimino do vaku a je to. Pro klokany budete potřebovat velký prostor osázený křovinami a travnatými porostem.
veverkaPři volbě mazlíčka se nekladou meze fantazie. Jenže je tu další věc, vysicemeze nekladete, ale rodiče ano a zákony taky. Většina mých nápadů by se nedala realizovat. Budu přesnější:spíš žádný by se nedal realizovat. Samozřejmě, že zvířata potřebují volnost a ve volné přírodě jim bude nejlépe. I když teď ty podmínky...Neničte jim krajinu a snažte se ji chránit, za celý svůj život spotřebuje jeden člověk jeden strom, na papír na který píše, na nábytek, který používá atd., to máme jen v České republice něco kolem 10 300 stromů. Snažte se, aby to byl opravdu jen ten jeden strom, i když i tak je to moc...


Veverčí házená
Veverčí házená

Ondra Stoupa, 9.B

baf 1
A je to tady. Vítáme vás na mezinárodním utkání v házené německých a českých veverek. Ano, tak nějak by mohl začínat zápas ve veverčí házené. Je to tedy trochu jiná házená, než ji známe od lidských házenkářů,ale účel je stejný: obdržet co nejméně a dát co nejvíce branek. Hřiště vyznačené v lese mezi stromy má rozměry 20m x 10m. Veverčí házená 1To pro mrštné veverky není žádný problém.Týmy jsou složeny z osmi hráčůajednoho brankáře. Zápas trvá 2 x 15min. Tento čas je pro některé veverky kritický a občas se stane, že veverka slupne míč. Tomu není divu, vždyť se hraje s oříškem. Pravidla jsou skoro stejná jako u normální házené: po přeskočení tří stromů musí následovat přihrávka, oříškoman má kolem branky, která zaujímá 30cm x 90cm, vyznačené brankoviště, do kterého nesmí nikdo jiný než on.
Před pár dny začalo mistrovství Evropy ve veverčí házené. Náš tým se probojoval ze základní skupiny, kde bojoval se Španěly, Chorvaty, Nizozemci a Slováky. První zápas se nám se Španěly nevydařil prohráli jsme ho 3:8. To nám však nezabránilo v dalších bojích, které jsme hladce vyhráli 9:4 a 8:2. Tato vítězství nám zajistil přepychový oříškoman Ota Veverčák a střelmistr Pepa Vocas, který dal 9 z našich 20 dosavadních gólů. V derby proti Slovákům jsme bojovali jako lvi. Vocas přidal tři góly a po poločase další dva. Takovou formu nikdo nečekal. Výsledek 7:4 nás dostal do čtvrtfinále. Tam nás válcovali mocní veveřáci z Francie. Veverčí házená 2Naše bránění a čekání na break se vyplatilo, Francouze jsme porazilinízkýmrozdílem jedné branky 2:1. Nyní nám už nic nebránilo poprat se s Rusy o místo ve finále. Rusy jsme překvapivě přehráli vysoko 12:6. Byl to ale tvrdý boj. Rusové se nevzdávali a bojovali jako lvi. V osmé minutě se nám po pádu z vysokého smrku zranil náš nejlepší střelec Pepa Vocas. Toho však zastoupil náhradník Ruda Zrzek. Do přestávky oponenti snížili na rozdíl jedné branky Šanci na postup Rusům definitivně zničil střídající Zrzek, který je zasypal sprškou střel a z nich dal pět gólů. Zjistili jsme, že Pepa Vocas nebude schopen nastoupit ve finálovém zápase, do kterého se spolu s námi probojovali němečtí veveráci. Trenér Kuba Ořešák psychicky připravil náš tým na tvrdý souboj, Němci by měli podle jeho slov hodně faulovat a při gólové výhodě budou i zdržovat. Trenérova slova se potvrdila, Němci hráli velmi tvrdě. Naši se tím nedokázali vyrovnat a po první části Češi prohrávali nepříznivě 1:6. Trenér o poločase zuřil, snažil se naše hráče vyhecovat. Byly dvě minuty do konce a jak říkal kouč, zdržovalo se, jak nejvíc se mohlo. My jsme však bojovali a výsledek jsme dvanáct vteřin před koncem srovnali na 7:7. V prodloužení gól už nepadl a tak rozhodovaly penalty.Bohužel naši špičkoví střelci zklamali a prohráli jsme 9:11 na penalty.
Oslavy z druhého místa byly nakonec dlouhé i po zklamání, které bylo namístě hned po zápase. Oslavy musely být dlouhé už z toho důvodu, že čtyři mistrovství jsme se nedokázali probojovat ze základní skupiny. Po oslavách se už trenér domlouval s hráči na další šampionát. Už se těšíme na další mistrovství a doufáme v první místo. A ještě děkujeme našim českým veverčákům za druhé místo v mistrovství Evropy 2005.


Jak to chodí u veverek
Jak to chodí u veverek

Jana Váňová a Martina Pechová, 7.B

baf 2
tajný agent 00oříšekZatímco my, pilní žáci 7. třídy, chodíme o tělesné výchově naKmochůvostrov, kde mučíme svá těla nepřirozenými pohyby při rozcvičce, veverky se opalují ve stínu stromů, jedí oříšky, případně po nás házejí skořápky.
Veverky jsou malí, rozkošní tvorečkové na první pohled nerozeznatelní v korunách stromů, ve kterých se pohupují za pomoci ocasového kormidla jako Tarzani. Také bych chtěla umět skákat jako ony. Velice by se mi to hodilo v hodinách tělocviku, při kterých mě p. uč. Záběhlická nutí, abych se přemohla, skočila více než ten jeden metr a překonala tak třídní rekord. Na veverkách mě fascinují jejich zuby, nápadně podobné těm mým nejen svým zakřivením, ale také velikostí. Stravu tvoří oříšky, které jsou velice kalorické, u veverek však vůbec neprojevují své funkce (tím myslím tloustnutí). Uvažuji o tom, že bych se v příštím životě chtěla stát veverkou, už proto, že s těmito vlastnostmi bych se mohla uplatnit třeba jako pilot, modelka a v neposlední řadě jako tajný agent 00oříšek. Tímto zamyšlením jsem dospěla k závěru, že by z nás paní učitelky rády měly takové malé hbité a sportovně založené veverky a co je nejdůležitější: které neumějí mluvit.


Veverky v EU
Veverky v EU

Kristýna Langová a Lucie Jirkovská, 7.B

baf 3
Veverky v EUJak žijí veverky v EU? Zajímavá otázka. Podle našeho spolehlivéhozdroje(veverčáka Pegiho), jsou na tom podobně jako my, lidské bytosti. Samé zákony, ústavy..... V tomto článku vám upřesníme jeden ze spousty zákonů a rozvoj obchodu.
Zákon, který veverkám nejvíc ztrpčuje život, hovoří o zdravotním zabezpečení. Už nikdy neuvidíte, jak si veverky spokojeně hopkají z větve na větev, ze stromu na strom. Vy uvidíte jen veverku na laně jištěnou druhou veverkou z protějšího stromu. Druhá součást zákonu hovoří o sbírání oříšků. Zákon zakazuje sbírání oříšků stylu "rovnou do pusy" , nejdříve každá veverka musí své úlovky odnést k inspektorovi, který zkontroluje zda není oříšek červavý nebo plesnivý. A to ještě ta daň 30%.
Se vstupem do EU se nám otevřel svět a co veverkám? Jim samozřejmě taky. Velkou změnou byl obchod. No řekněte, není to luxus oříšky z celého světa? A při tom je to jen pár skoků do samoobsluhy. Ale na africké oříšky si musí ty naše české veverky vydělat penízky, a tak ty české oříšky vyvážejí do celého, celičkého světa.
V současnosti veverčí vláda schvaluje euro a další zákony, ústavy, atd...
Tak to byla ukázka z veverčího života. Ale vraťme se zpět do současnosti, do světa lidí, do školních lavic a každodenních povinností.


Zvířátka a hlad
Zvířátka a hlad

Zouda

baf 4
Každý jistě víme, kdy máme hlad. I zvířátka to vědí, ale v zimě, kdy je všechna jejich obživa ukryta pod sněhem, nemají téměř co jíst. S námi je to jednoduché, když máme hlad, otevřeme lednici a vezmeme si to, na co máme zrovna chuť. Zvířátka na vybranou nemají. Srnky společně s jeleny okusují mladé stromky a ptáčci vyhledávají každé semínko. Proto bychom měli chodit do lesa s kaštany, se semeny a s tvrdými rohlíky, nebo bychom mohli do krmítka nasypat mák, drobečky od chleba, rozinky a tak dále... Určitě by vás toho napadlo mnohem víc než mě teď. A tak si lidičky uvědomte, že zvířátka mají také hlad...


Položme si otázku
Položme si otázku

M@jd@ a @li, 8.B

Položme si otázku Tak položme si otázku. Kdybychom měli možnost stát se teď nějakým zvířetem, tak které by to asi bylo? Vyrazili jsme ne do ulic, ale jen na chodbu naší školy a ptali se.
Naše otázka zní: Jakým bys chtěl/a být zvířetem a proč?

No a tady to už máte černé na bílém...=)

David Klíma, 8.A
Já bych chtěl být slon.
Proč?
Tak já nevim, sloni hodně dupou. No a je to slyšet až do 10 km. Mají velký stáda. Každý den se myjou, koupou, měl bych svoje stádo...
A dál?
To stačí, sakra, ne?!

Adam Třešňák, 8.B
Ježíš, já nevim... Fakt nevim. Papoušek?
A proč papoušek?
Ptáci mají patrnou výhodu v tom, že lítaj, no ale jinak fakt nevim...
A chtěl bys žít v zajetí nebo třeba volně v Africe?
Ježíš, já nevím.
Dělej!
Tak já nevim, v Africe!
A co bys udělal jako první?
Jéžíš, co to je? (smích) Já fakt nevim... Šel bych se nažrat!

BatMan
Martin Jeník, 5.A
Slon.
A proč slon?
Že je moc malej...
Je moc malej, hehehe, no dík...

Vítek Věříš, 7.A
Pes, protože to je domácí mazlíček...
(Spolužák mu mezitím připomíná, že už je hovado...)

Jakub Křemen, 8.A
Zebu.
Zebu? Co?
Zebu.
Co?
Řikám, zebu piš zebu.
Co to je?
To je něco, taková smíšená... taková smíšenina, vypadá to jako buvol a tak, najdi si to na internetu!
A proč bys jím chtěl být?
Protože je tvrdohlavej.
A co bys udělal první jako zebu?
Běžel bych na pastvu a tam se napásl a napil. Dětí bych měl jen tak decentně dvanáct... Zebu? Zebu!

Kristýna Langová, 7.B
To je do dvojky co?! Veverka! Protože skáče po stromech...

Ondra Stoupa, 9.B
Já bych chtěl být krysa a bydlet v kanále...

Mirek Černý, 9.B
Já chci být prase, hehe.
A proč, prosimtě?
Abych se měl jako prase v žitě, hehe.

Luděk Veselý, 9.B
No asi tchoř, protože smrdí.

Jiří Funda, 9.B
Žába.
A proč?
Protože mě to teď napadlo.

Johanka Březinová, 6.B
Lev. Protože je to rychlý zvíře.

Monika Krchová, 8.A
Já bych chtěla být kočka, abych se mohla se všema mazlit, hahaha...

Lucka Jirkovská,7.B
Jaký bys chtěla být zvíře a proč?
Néé! Nevim, motýlek, protože mi nikdo neublíží, jo?! Já nevim, protože lítá...

Pí.uč.Čuchalová
Kůň, je to krásné ušlechtilé zvíře, všestranný pomocník člověka, rychlý. Stačí?


Výňatek z deníku žáka X
Výňatek z deníku žáka X

Luděk Veselý, 9.B

Jak jsme jeli na hory

Moc se omlouvám, je sice květen, ale mám tady jednu trochu starší příhodu. Je o tom, jak jsme jeli na hory.
Výňatek z deníku žáka X 1Přibližně před týdnem se u nás stalo něcovskutkumimořádného, něco, co nemá obdoby. Celá naše rodina totiž nemá ke sportu příliš blízko (vlastně kromě bráchy - ten hraje závodně šachy), no prostě, abych to nezdržoval, tatínek přišel se zprávou, že pojedeme na hory. Všichni jsme na to zareagovali prakticky stejně. Po deseti sekundách hrobového ticha následovala smršť otázek typu: "A budou tam mít tu hromadu sněhu, jak ukazovali v televizi?" A nebo: "Budeme tam taky pekáčovat? Jó, ale co když se v tý rychlosti vysekám, to si asi pěkně namelu, co?" Debatu táta zakončil slovy: "Vono to ňák dopadne..." A ... světe div se ... dopadlo. Sbalili jsme si kufry, nacpali je do stodvácy a vesele vyrazili na cestu. Vzhledem k naší váze jsme skoro drhli podvozkem o zem, ale to nám až zas tolik nevadilo.
Výňatek z deníku žáka X 2Konečně na místě. Dostali jsme se ven z auta a srovnalisinohy alespoň do trochu normálního stavu. "Děcka, dejchejte ten vzduch, kdy se vám tohle stane. A hele tu veverku na tom stromě, že se jí neudělá špatně, co, táto?" rozplývala se máma nad obyčejným vzduchem. "Jé, hele, támhle je Ještěd, ale nějakej malej," diví se brácha při pohledu na Černou horu a já si jen tak vduchu říkám: "Těsně vedle..." Dostali jsme se k vleku a sundali lyže ze střechy. Vzal jsem si lyžáky a začal je soukat na nohy. To se bohužel nepodařilo ani za použití té největší síly, kterou jsem ze sebe dostal, a tak na pomoc přispěchal táta. Jednu nohu jsme tam nasoukali, ale měl jsem pocit, jako kdyby ta bota byla o pár čísel menší. Trochu mi to připomínalo situaci, když chcete nacpat bagr do koupelny. Najednou slyším mámu, jak volá: "Kde mám boty?" Takže nakonec spokojeně (a ve svých botách) jdeme koupit lístky. Mají tady sedačkovou lanovku, takže jsem zvědav, jak to dopadne. Nasedli jsme celkem bez problémů a cesta probíhala docela v pohodě. Kocháme se přírodou a najednou z megafonu na sloupu od vleku začne řvát nějaký chlap: "Hej, vy čtyři, sklopte si to zábradlí, nebo spadnete" Všichni jsme to ale ignorovali. Za chvíli ale znovu: "Hej, vy čtyři, tak slyšíte?" Toho už si táta všimnul a začal se ptát: "Co ten chlap pořád řve?" Když se ozvalo potřetí: "Hej, vy čtyři..." už nám došlo, že to bylo na nás, tak jsme to zábradlí, nebo jak se to jmenuje, sklopili. Všechno probíhalo tak nějak normálně, až jsme se na vleku začali nudit, tak začal brácha křičet na lyžaře na sjezdovce "No tak, vstávej, přece se nebudeš válet na zemi, jo a ty máš pěkný oranžový kalhoty, a ty v tý modrý bundě nejezdi tak rychle..." Docela se i divím, že mu na to nikdo nic neřekl. A nebo jednu z posledních jízd jsme se na vleku rozdělili a já s bráchou jsme si sedli k takové malé holčičce, netvářila se zrovna moc sebejistě, ale to nám moc nevadilo. Jak jsme se blížili k výstupu, dělali jsme, že spíme. Ve skutečnosti jsme ale jenom tak nenápadně pozorovali, jak bude reagovat. Nejdřív okukovala, jestli doopravdy spíme - myslela si, že jo. Pak začala cukat za to zábradlí, chtěla ho zvednout, to se jí však nepodařilo. Už jsme byli skoro na místě výstupu, ale my stále dělali, že spíme. Chudák holčička se nám tam málem rozbrečela, už chtěla volat mamí, ale na poslední chvíli jsme se probrali a zvedli zábradlí. Taky od nás hodně rychle odjela a my celí vysmátí dolyžovali zbytek dne a všichni celí a zdraví se vrátili domů.


Anketa o výletech
Anketa o výletech

Daniel Veselý, Miloš Fišera a David Mužík 7.B

Anketa o výletech
 1. Kam bys chtěl letos nebo příští školní rok jet na výlet?
 2. Kam jste letos jeli nebo pojedete na výlet?
 3. Zdají se ti výlety drahé?

Prokop Bělina, 6.B
 1. Do Vatikánu.
 2. Asi jsme nikde nebyli, já nevím.
 3. A jak.
Štěpán Kubát, 2.A
 1. Do Řecka.
 2. Ve skanzenu v Kouřimi.
 3. Jo.
Pavel Linhart, 7.B
 1. Do Egypta.
 2. Pojedeme do zoo.
 3. Ani ne.
Wojtěch Dušek, 9.B
 1. To není možný, já bych nikam nemohl.
 2. Já bych to nezveřejňoval.
 3. Ses po....?!
Daniel Bašta, 5.A
 1. Nikam.
 2. Nikde.
 3. Co? Ne, nejsou. Nejsou.
Tomáš Hoantauh, 3.A
 1. Do Kutný Hory. A nebo do Prahy.
 2. My už nikam nepojedem.
 3. Jo, jsou.MISS SCHOOL
MISS SCHOOL

Eliška Adamcová a Magda Poklopová 9.B

(druhého stupně)

MISS SCHOOLJak je již na naší škole zatím nezaběhnutou tradicí, i letos jsme serozhodlizvolit na naší škole toho, koho máme nejradši... kdo se nám líbí, kdo je dobrej kámoš, koho máme rádi... každej zkrátka volil podle svého gusta... a tak se nakonec zjistilo, koho máme rádi.
Letos jsme však soutěž rozdělil do dvou částí. V té první jsme volili své miláčky ve třídě. Z těchto vítězů pak v druhém kole vybereme miláčky školy. Tak zjistíme šest (tři kluci a tři holky) nejoblíbenějších (nebo nejkrásnějších) lidí na škole.
Doufám, že budete s výsledky spokojení. Koneckonců, je to jen vaše volba!

6.A
1. Bára Macurová (11)
2. Jana Pechová (17)
3. Kája Benešová (19)

1. Adam Švestka (20)
2. Jirka Pitter (23)
3. - 4. Jirka Širc (26)
3. - 4. Michal Vlček (26)
6.B
1. Tereza Klocová (20)
2. Tereza Vejdovská (24)
3. Kristýna Fruymlová (26)

1. - 3. Tomáš Bělina (35)
1. - 3. Jirka Janůrek (35)
1. - 3. Vojta Rampír (35)
7.A
1. Nguyen Phuong Anh (19)
2. Jiřina Formánková (22)
3. Andrea Kuželová (25)

1. Martin Jansta (11)
2. Tomáš Kozák (14)
3. Zdeněk Samko (20)
7.B
1. Jana Váňová (33)
2. - 3. Kristýna Langová (40)
2. - 3. Maruška Poklopová (40)

1. Filip Sládeček (26)
2. Honza Motýl (27)
3. - 4. Miloš Fišera (28)
3. - 4. Dan Veselý (28)
8.A
1. Aneta Adámková (40)
2. Monika Krchová (41)
3. Jana Zemanová (43)

1. Martin Abík (8)
2. Honza Kovalczuk (14)
3. David Klíma (16)
8.B
1. Magda Novotná (47)
2. Lucka Baloušová (50)
3. Alesja Anisimová (52)

1. Lukáš Psohlavec (14)
2. - 4. Franta Čech (19)
2. - 4. Vašek Prejza (19)
2. - 4. Jakub Vondráček (19)
9.A
1. Erika Horelová (15)
2. Michala Peterková (19)
3. Tereza Kučerová (26)

1. Vojta Vaněk (22)
2. Mirek Kovařík (23)
3. Martin Dočekal (28)
9.B
1. Eliška Adamcová (19)
2. Eva Hájková (20)
3. Zuzka Horová (22)

1. Luděk Veselý (14)
2. Ivoš Novák (16)
3. - 5. Mirek Černý (18)
3. - 5. Ondra Stoupa (18)
3. - 5. Honza Kubizňák (18)M.E.Z.E.K.
M.E.Z.E.K.

NA MUŠCE
Angelika Lorencová
U nás na škole je sice již pár měsíců, ale zatím se jí dařilo nám vyhýbat. Svému osudu ovšem neunikne nikdo z nováčků, a tak ji tady máme. Angelika se narodila 25. února ve znamení ryb. K nám na školu přišla ze sedmičky. Důvod trochu nepříjemný- kvůli šikaně (tak to jsi u nás správně). Přestože si tím prošla, je velice sebevědomá. Svou přezdívku Dolly Buster si vysloužila již v prvních týdnech svého bytí zde na škole. O ní ale nevěděla. Podle jejího názoru se k ní ovšem nehodí (Myslíš? Ostatní jsou jiného názoru). Možná (asi určitě) k tomu přispěl její vzhled. Zejména pak vlasy, které má odbarvené (peroxid?). Má dva mladší sourozence. Sestru, která taky navštěvuje naši školu, a dvouletého bráchu. Na otázku, jestli se jí na škole někdo zamlouvá, odpověděla jednoznačně NE! (pche) Nejspíš to bude tím, že má kluka Joshe (jenom přezdívka). Jako zřejmě každý z nás, má i ona svůj amulet. Je jím malý stříbrný křížek na krk. A důvod? Stejně jako menší část z nás je věřící (ovšem za to ji neodsuzovat). Přijímačky dělala na střední školu chemickou v Praze. V budoucnu má v plánu jít studovat na farmaceutickou fakultu, nebo se aspoň pohybovat v tomto oboru (pro ty, co ještě nedosáhli takového vzdělání, jako my, je to lékárnictví).

MISS
Tak abyste byli trošku v obraze, obešli jsme všechny vítěze miss (jen první místa) a dříve než ostatním jim oznámili, že vyhráli. K tomu jsme se jich ještě zeptali, jaký mají z toho pocit. Pár nejlepších rozhovorů (no, nejlepších z těch, co máme...) vám teď zveřejníme.

Lukáš Abík
Máš na chvilku čas?
To je do časopisu? Tak to nemám!
Vyhrál jsi miss u vás ve třídě...
Ses zbláznila, ne?... hlavně tam nepiš nějaký blbosti... Ale sem rád ...Je to hlavně kvůli tomu, že mě maj tady na škole rádi...
To víš, že máme!

Adam Švestka
Tak jo, je to trapný, ale nikomu to neříkej! Vyhrál jsi miss u vás ve třídě. Co si o tom myslíš?
Nic.
A čekal si to?
Ne.
Koukám, že z tebe asi víc nedostanem...
Hmm...

Eliška Adamcová
Víš, že si vyhrála miss u vás ve třídě?
Cože?! Ááááá! To jako fakt, jo?
Čekala si to?
Vůbec ne! A neděláš si ...píp...? Ježišmarjá...
Eli, nebreč, prosim tě!
Ty jo, já mám fakt radost!

rozhovory s MISS SCHOOL
Luděk Veselý
Jak se volilo miss, tak u nás si to vyhrál ty!
Sakra!
Máš radost?
Nevim... he he heh
Ale jsi rád, ne?
... No, nevim, co si o tom mám myslet, když to loni vyhrála Marková...
Ale, Luďku! My všechno myslíme upřímně!

Jana Váňová
Tak jo, jak se volilo miss, tak ty jsi vyhrála u vás ve třídě.
Ježiš, bože! To je hrozný!
Máš radost?
No, samozřejmě!...To je fakt hrozný... co na to mám říct...

Magda Novotná
Vyhrála si miss u vás ve třídě!
Áhahahahaha... Né, ale určitě všichni dávali jenom čtyřky a pětky...
Ne, ani ne... máš i jedničky...
Tak to je dobrý... spíš bych čekala, že to vyhraje Alesja... ale dobrý... jsem ráda!

Monika Krchová
No, prostě si vyhrála miss u vás ve třídě.
Hi hi...
Co si o tom myslíš?
Hi hi... já nevim...he he
A máš radost?
No, tak jo... hi hi
(lépe se mi nepodařilo vystihnout její smích...)

Lukáš Psohlavec
Jak se volilo miss, tak ty si vyhrál u vás u kluků. Tak co ty na to?
Hmm, dobrý no...
Máš radost?
Hmm...
Kdo sis myslel, že to u vás vyhraje?
Já nevim, já tohle nesleduju... (o pár minutek později, již po rozhovoru)... A fakt sem vyhrál, jo?

Spodkománie II
Jak jsme vám již slíbili (a zejména klukům), přinášíme dneska druhou část našeho dvojdílného seriálu o tom, kdo nosí co pod kalhotama... dnes spíše pod sukněma. Doufáme, že tím nikoho neurazíme, a jestli ano, tak se omlouváme, ale stejnak je to vidět (zejména, když se skrčíte...)

KalhotkoMilky:
Magda Poklopová: si oblíbila modré kalhotky - kraťásky se žlutým lemem... made in Spain!
Tereza Doležalová: jelikož drží smutek (problémy s klukama), nevybere si jiný, než černý...
Vlaďka Skalová: ta si mezi barvami nevybírá. Spokojí se s černou a bílou. Dalmatýnky má přece každý rád... :)
Jana Zemanová: Tý je zřejmě jedno, jaký má na sobě... a tak nosí barevný... možná, že si barvy mění podle nálady, nebo si vezme ty, po kterých zrovna šáhne.

TangoMilky:
Bára Havrdová: Tak ta nevyrazí jinak, než v "téčkách". A které jsou její oblíbené?
Bára Macurová: sexy vzhled musí podpořit i pod sukní. Černý síťkovaný tanga jí k tomu určitě pomůžou...
Kristýna Tkadlecová: zřejmě nakupuje spodní prádlo s Bárou. Jejími nejoblíbenějšími jsou síťkovaný modro-zelený.
Lucka Jirkovská: Tak toto je obdoba Jakuba L. Taky nevyrazí jinak než se Snoopim.
Jana Novotná: tady snad ani nemusíme říkat, který tanga nosí. Stačí jediný pohled pod její prsa, kam má ten svůj "spodek" vytáhnutý, a hned víme, jaký má dneska. Ale jejími nejoblíbenějšími jsou tanga růžový!

BombaMilky:
Pavla Glosová: přeci jenom, nikdo si to nechce přiznat, ale aspoň jednou je měla určitě polovina z nás. A v tomto případě je to i víckrát. A které jsou nejoblíbenější? Kalhotky (ehm) pleťové barvy... snad aby nebyly vidět.

OstroMilky:
Tak kdo chodí na ostro? Nejspíš nikdo, ale když se občas některá ze slečen předkloní, vypadá to, jako by tak byla! A kdo to přesně je?
Erika Horelová: možná si říkáte, že zrovna ona do těchto případů nepatří, ale bohužel v den našeho průzkumu to vypadalo, tak, jak to vypadalo a v nás to vzbudilo dojem, že zřejmě pod kalhotami nic nemá...
Sabina Vlasáková: musí si užít svých pár minut slávy, když je tady nová a dokud jsme tady my...tak jsme jí protlačili i do tohoto čísla. Ke slávě samozřejmě patří i jakási "promenáda". U ní zřejmě promenáda s názvem"podívejte se ne můj skvělý zadeček!" Tím se okamžitě zařadila mezi OstroMilky.

...A jen tak mimo řeč...TrezoMilky nevedem!

VÝROKY (ne)SLAVNÝCH
Honza Kovalczuk: "Prosim tě, co si o mně myslíš? Ještě mi nebylo patnáct, tak si nebudu píchat takový svinstvo!" tak promiň za optání... a kouření od osmnácti, ne?

P.uč.Škarvada: "Pane učiteli, znáte poof a lezie?" "Ne, za mých časů byl Čuk a Gek" J ale pane učiteli, Antonio Banderas snad mluví anglicky, nebo ne? Co to, že vy tento jazyk neovládáte?

P.uč.Záběhlická: "Abyste věděli, tak já jsem děd Vševěd!" nepovídejte... a tak dlouho se vám to dařilo skrývat...

Eliška Adamcová: "Já jsem lesba!... Teda, co to kecám..." a že já si vůbec dělal naděje!

Zuzka Horová: " Hele Zuzi, znáš tu písničku, myslím, že je od Prohrála v kartách, jak se tam zpívá Poletíme...poletíme...?" "Kam?" hádej...

Třída 9.B: (pan učitel Škarvada je tučně zvýrazněn) "Jaký tuk získáváme z prasete?" "Sádlo." "Správně. A jestlipak víte, jaký tuk se získává z ovce?" "Jíška!" "Máslo!" "Ježiš...přemýšlejte trochu... nikdy jste neslyšeli slovo lůj?" "Jelení lůj!" "No, ten si namaž na pusu." "Lůj? Ten je z jelena, ne?" "Tuk z ovce je lůj, sakryš!" "A jaký je tuk z koně?" "Párky!"


Hudba - Sex Pistols
Hudba - Sex Pistols

David Klovrza 9.B

Sex PistolsKdyž se Steve Jones a Paul Cook rozhodli v roce 1972 založit kapelu, mohlijentěžko tušit, že tím stojí u zrodu legendy, která v budoucnu ovlivní spoustu lidí na celém světě. Mohli také jen těžko předpokládat, že kapela bude slavná a milovaná, ale i nenáviděná a těžce pronásledovaná.
Původní sestava byla: Johny Rotten (John Lydon) - řev a zpěv, Steve Jones - pologramotný kytarista, Paul Cook- bicí a Glen Matlock - basa. Jejich živá vystoupení jim zajistila brzy pověst té nejodpornější kapely v U.K. Pistols byli reakcí na nudný a plitký glam rock, který tehdy ovládal hitparády. Jako zázrakem se jim povedlo získat smlouvu s EMI, která ji ale po vydání Anarchy in the U.K. vypověděla, takže McLaren shrábl tučnou zálohu. 1.12.1976 se odehrála televizní show, ve které členové skupiny zavalili redaktora nadávkami hrubšího zrna. Následovalo z "neznámých" důvodů rušení koncertu z plánovaného turné. Následuje podepsání smlouvy s A&M a vydání God Save The Queen. Těsně po podepsání smlouvy s A&M byl vyhozen Matlock a na jeho místo se dostal Sid Vicious. Záhy byla smlouva vypovězena a záloha šla opět do McLarenovy kapsy. BBC také zakázala God Save The Queen vysílat. Podpis další smlouvy, tentokráte s Virginem, byl definitivní a umožnil kapele nahrát album Nevermind The Bollocks.
Rok 1977, někdy též nazývaný "punkový rok", byl pro Sex Pistols nejúspěšnějším rokem v celé jejich kariéře, zároveň však byl předzvěstí blížícího se konce. Vše vyvrcholilo v průběhu amerického turné na začátku roku 1978, kdy se Sex Pistols rozpadli. V lednu 1978 opustil Rotten kapelu a 11.10.78 je Sid obviněn z vraždy Nancy Spungenové, je ale pro nedostatek důkazů propuštěn. 2.2.1979 se Vicious předávkoval heroinem.


Koncert - Divokej Bill
Koncert - Divokej Bill

Tereza Těšitelová 9.B

Ti, co měli štěstí a podařilo se jim včas sehnat lístky, si mohli v pátek užívat koncert tří výborných kapel. Od začátku panovala v sále skvělá atmosféra. Večer zahájila kapela Prohrála v kartách. Po nich vystoupil všemi očekávaný hlavní host večera Divokej Bill. Fanouškům nestačilo jejich skoro dvouhodinové vystoupení a doslova si vykřičeli další dva přídavky. A ti, co vydrželi do pozdějších hodin, se dočkali kolínské kapely dŘevěná včela. Doufám, že takových podařených akcí bude v budoucnu více.


La France
La France

Jiří Funda 9.B

La FranceV pátek 22.4 jsme se vydali do štítarské hospody La France na koncertskupinBrebur, dŘevěná včela a Kozičky. Do sálu o rozměrech 8 x 5m se naskládalo přes 70 lidí. Já osobně bych to nenazýval sálem. Pódium bylo decentně vyvýšené cca 5cm, reprobedny umístili na stoly a okna ucpali různými pokrývkami. Zdi posprejované různýmy grafity a do rohů byla umístěna světelná hudba. Po hodině trénování se sál zaplnil a nastoupila první skupina Brebur. Nechci nijak kritizovat, ale podle mého názoru byla nejhorší. Ten "správnej hukot" nastal něco málo po deváté hodině. Nastoupila skupina dŘevěná včela. Jejich bubeník dělal, jako kdyby chtěl ty své bicí rozmlátit. Okolo krku mu visel ručník. Po každé odehrané písničce vypadal, jako kdyby vylezl ze sprchy. Utřel se a mohlo se pokračovat. Zpěvák na chvíli vyměnil svůj mikrofon za baskytaru a zahráli písničku s názvem Ukolébavka. Vůbec to nevypadalo, že hraje na basu, ale že se bezmocně snaží vstát z podlahy. Nebýt stojanů na mikrofony, tak se často neudrží a spadne na zem. Kdyby takových skupin bylo víc... Poslední skupina nesla název Kozičky. Výrazně se lišila od ostatních. Nejmladšímu členovi bylo bezmála 45 let. Každý ze zúčastněných držel v ruce půllitr s pivem. Za večer se rozbilo pět takových půllitrů. Po skončení koncertu mnozí z nás pokračovali ještě dlouho do rána. Každou takovou akci můžu vřele doporučit. Snad jediná nevýhoda je, že vám bude ještě pár dnů pískat v uších. Pro někoho, kdo ještě na žádné takové akci nebyl, je to skvělý zážitek.


Knižní klub
Knižní klub

Eliška Adamcová, 9.B

KRYSAŘ - Viktor Dyk
Knižní klubPoutavý příběh, se kterým jsme se snad již všichni setkali, ať už vpodoběmuzikálu, filmu, loutkového filmu, ale hlavně v podobě knižní, napsal český spisovatel Viktor Dyk. Rodák z Pšovky u Mělníka se začal literatuře věnovat po dokončení práv v Praze. Od roku 1907 vedl též fejetonistickou rubriku v Lidových novinách. Ale vraťme se k tématu- tedy knížce Krysař. Kniha se opírá z části o styl v té době populární v Německu. Dyk měl totiž rodiče původem z Německa, atak k tomu neměl daleko.
Děj tohoto příběhu zná nejspíš každý, ovšem třeba jen z vyprávění, nebo, jak jsem již zmiňovala, z divadla. Žádná z těchto verzí se však nevyrovná knižní podobě příběhu (ovšem tak to bývá téměř u všech zfilmovaných knih). Spojením německého a českého jazyka vznikl jakýsi nový styl. Nám ne moc blízký, atak je četba trošku náročnější. Podaří-li se nám však toto překousnout, otevře se před námi sice krátký, ale velmi nádherný a trošku zamilovaný příběh. Ano, knížka opravdu není nijak tlustá. Má celkově asi sedmdesát stran. Díky tomu si nad ní můžete sednout a nechat se vést na jejích ramenech od pramene až k ústí. Samozřejmě jen pokud vás knížka zaujme. Určitě ji ale doporučuji milovníkům literatury.


Zadáno pro IT
Zadáno pro IT

-cva-

V dnešním díle si položíme otázku: Co je to internet?

Internet je jedna velká počítačová síť (skupina počítačů propojených mezi sebou prostřednictvím vedení).

Proč, jak a kdy internet vznikl?

Internet vznikl kvůli potřebě komunikační sítě, která by umožnila spojovat různé počítače různými vedeními, která by nebyla náchylná k vyřazení z provozu při poškození některého počítače v síti. Všechny propojené počítače v síti internet používají společný "jazyk" (TCP/IP) a proto si "rozumějí". Internet nemá centralizovanou strukturu (nemá žádný "hlavní počítač") a ke každému počítači vede několik různých cest, pokud se některá z nich poruší použije se jiná.
Každý počítač připojený k internetu je jednoznačně identifikován svou adresou (jménem) a informace se šíří rozdělené na kousky (tzv. pakety), čímž se snižuje pravděpodobnost ztráty celé zprávy.

Jak to šlo za sebou:

1969 - první zárodek internetu - ARPANET (síť výzkumného agentury ARPA amerického ministerstva obrany) - jen 4 připojené počítače
1971 - úspěšné odeslání prvního emailu
1973 - první mezinárodní přípojky k ARPANETu (Velká Británie, Norsko)
skutečný zrod internetu - Vint Cerf a Bob Kahn formulují základní "jazyk" Internetu - přenosový protokol TCP/IP (Transmission Control Protocol / Internet Protocol)
1977 - již sto připojených počítačů
1989 - již sto tisíc připojených počítačů
1991 - Tim Berners-Lee, pracovník Evropského střediska pro nukleární výzkum CERN v Ženevě se svým týmem vynalézá službu World Wide Web (www stránky)
1992 - připojení Československa k internetu (1 milión připojených počítačů)
1994 - počátek komercionalizace internetu (3 milióny připojených počítačů)
2002 - cca 162 miliónů připojených počítačů (ČR cca 3 milióny)Historie PC
Historie PC

Jiří Funda 9.B

Kupovali jste si počítač zhruba před 5 lety? Jakou hodnotu má dnes? Ceny šly hodně dolů, obvzláště pak ceny výpočetní techniky. Pro příklad uvedu pár zajímavostí. DELL Precision-Intel Xeon 1,7GHz, FSB 400MHz, 128MB RAM, 20GB HDD, Integrovaný SCSI a Fire Wire řadič, integrovaná síťová a zvuková karta, GeForce2 32Mb, Windows 2000 Professional a to vše za bezkonkurenční cenu 82.900,-Kč bez DPH včetně monitoru. Nekupte to. Rozdíly mezi cenami dnes a pět let zpátky jsou ohromné. 17" monitor od firmy NEC by vás vyšel na pouhých 15.238,-Kč Dali jste za grafickou kartu 20.000,-Kč? Dnes je jí hodnota možná tak 2.000,- až 3.000,-Kč. Grafika PowerColor GeForce3 s pamětí 64Mb DDR, konektorem DVI pro LCD panel, maximálním rozlišením 2 048 x 1 536 bodů a frekvencí 350 MHz stojí právě 19.500,-Kč. Za 15" LCD monitor by jste zaplatili v průměru 27.000,-Kč. A jako poslední Laserová tiskárna HP LaserJet2200 DTN s rychlostí tisku 18 stran za minutu, formátem A4, rozlišením 600dpi, podavačem na 250 listů, měsíčním zatížením 40 000 stran, připojení infra červeným a USB portem za 55.000,-Kč.


Kino99
Kino99

Tomáš Zrůst 9.B

RYCHLÝ STRIPES (Racing Stripes)
USA - 2004.
"Dělám to už 30 let, ale malýho pruhovanýho poníka jsem na startu ještě neměl." (Chris Carey, startér Kentucky Derby Open) !!! České znění !!! Proužek, mladě Zebry omylem opuštěné v bouři potulným cirkusem, má sen. Má sen vyhrát dostihy. A to ne ledajaké, ale rovnou nejslavnější dostihový závod světa: Kentucky Derby Open. Proužek je zachráněn panem Walschem, trenérem koní a majitelem malé farmy. Také se spřátelí s Channing, dcerou pana Walsche, která má stejný tajný sen jako on. Oba dva, s pomocí svých zvířecích přátel, pak musí bojovat s předsudky a posměchem ostatních (" Nejsi kůň!", "Jsi jenom holka!"), aby naplnili svůj velký sen: Vyhrát prestižní závod a porazit všechny ty ušlechtilé čistokrevné koně a namyšlené žokeje.
Mládeži přístupný
84 minut
vstupné 55,- Kč.


MILLION DOLLAR BABY
USA - 2004.
Clint Eastwood, Morgan Freeman a Hilary Swank v oscarovém dramatu. Stárnoucí Frankie Dunn se pokouší usmířit se svou dcerou, nemá však štěstí. Frankie trénuje mladé a nadějné boxery. Nedaří se mu je ale dostat k mistrovskému zápasu. Okolo ringu Dunnovi pomáhá Eddie Scrap-Iron Dupris, bývalý boxer, kamarád a často i zachránce. Zatímco Frankieho poslední talent zahne k jinému managerovi, v tělocvičně se objeví Maggie Fitzgerald. Odstrkovaná a naštvaná, Maggie prahne po tom, aby jí někdo konečně věřil. Dunn ji ale trénovat nechce. Maggie se však na tréninku domluví s Eddiem a postupně si svou houževnatostí získá i Frankieho. Během tréninku se pak oba naučí něco o smutné minulosti toho druhého. Když se ale Maggiin sen začne naplňovat, čeká hrdiny další tragédie.
Mládeži přístupný
137 minut
vstupné 65,- Kč.

SKŘÍTEK
ČR - 2005.
Tomáš Vorel a jeho další netradiční pohled na svět . Vesnická rodinka se přestěhovala za lepším do malého města. Otec pracuje jako řezník v masokombinátě, matka je zaměstnaná jako pokladní v supermarketu. Jejich dceruška je nejhorší ze třídy, a tak má neustálé problémy se svým třídním profesorem. Synáček zase studuje střední potravinářské učiliště, neboť otec z něho chce mít také řezníka. Avšak synáček je fyzicky slabý, navíc vegetarián, anarchista a kuřák marihuany. A aby toho nebylo málo, motá se tu ještě jakýsi SKŘÍTEK, který vylezl z lesa a veškeré vážné situace obrací v absurditu a humor.
Hrají: Bolek Polívka, Eva Holubová, Tomáš Vorel ml., Ivana Chýlková, Tomáš Hanák, Jiří Macháček, Jan Kraus, Milan Steindler, Ondřej Trojan, David Vávra, Tomáš Vorel
Mládeži přístupný
90 minut
vstupné 65,- Kč.

XXX : NOVÁ DIMENZE (XXX 2 : The Next Level)
XXX : NOVÁ DIMENZEUSA - 2005.
Další nebezpečné akce agenta xXx. V hlavních rolích IceCube,Samuel L. Jackson a Willem Dafoe. Americké státní zřízení se ocitá v dramatické situaci: o život populárního prezidenta usiluje radikální frakce, jejíž kořeny sahají do vysokých vládních kruhů, a budovu parlamentu rozechvívá sílící politické zemětřesení. Mezi anarchií a svobodou stojí pouze dva lidé: první z nich, Augustus Gibbons, právě přežil útok na utajovanou centrálu Národní bezpečnostní agentury a je na útěku. Ten druhý, absolvent výcviku u speciálních jednotek Darius Stone, sedí pod přísným dohledem ve vojenské věznici.
Mládeži přístupný
97 minut
vstupné 80,- Kč

ŽIVOT POD VODOU (Life Aquatic)
USA - 2004.
Bill Murray jako Steve Zissou odhaluje nejtemnější záhady oceánu a občas i lidských duší. Seznamte se se Stevem Zissouem: legendárním podmořským badatelem, notorickým chvástalem a mužem, proslaveným po celém světě díky svým dokumentárním pořadům o bujném životě v modrých hlubinách. Slavnému oceánografovi však osud v poslední době příliš nepřeje - jeho nejlepšího přítele a dlouholetého spolupracovníka Estebana nedávno sežral hladový žralok jaguáří a o Zissouovi se začíná proslýchat, že pomalu ztrácí životní elán.
Hrají: Bill Murray, Owen Wilson, Cate Blanchett, Anjelica Huston, Willem Dafoe, Jeff Goldblum, Michael Gambon
Mládeži přístupný
118 minut
vstupné 70,- Kč
Vtipy
Vtipy

Jan Pecha 9.B

Žába se cachtá v rybníku. "Je voda teplá ?" ptá se čáp. Žába mlčí.
"Jsi hluchá, žábo? Ptal jsem se, jestli je voda teplá?" Ticho.
"Posluchej ,hlupačko! Ptal jsem se na teplotu vody!"
"Možná jsem hloupá, ale určitě ne teploměr."

"Pane doktore, při pohledu na manželku mám před očima pruhy," stěžuje si tygr.
"Ale to je normální, všichni tygři mají pruhy."
"Ale já mám za manželku slonici!"

Veverka leží v hotelu a najednou zazvoní telefon. "Haló, vy jste si přála budík po telefonu na šestou?" ozve se z telefonu. "Ospalá veverka jen cosi zamumlá a z telefonu se ozve: "Tak hupky šupky z postýlky, už je půl desáté!"

"Však já vás dostanu!" zvolal krvežíznivě rybář, ...a začal půllitrem vylévat vodu z přehrady.

Tři hlemýždi hrají karty. Dojdou jim cigarety a jeden z nich se pro ně vydá k automatu. Čas běží, uplyne hodina, dvě, tři... Konečně se vrací a ptá se: "Kamarádi, ty cigarety budete chtít s filtrem, nebo bez?"

Medvěd se rozhodl, že si udělá seznam zvířat, která sežere.
Přišla za ním liška. "Medvěde i mne chceš sežrat?"
"Jo."
"Nemohlo by to počkat? Rozloučím se s rodinou a potom přijdu a můžeš mě sežrat..."
"V pořádku"
Přišel vlk. Medvědě, i mne se chystáš sežrat?"
"Jo."
"A nemohl bys to o den odložit? Oběhnu kamarády, rodinu, rozloučím se, potom se vrátím a můžeš mne sežrat..."
"V pořádku."
Přišel zajíc. "Medvěde i mne chceš sežrat?"
"Jo."
"A nemohl bys mne vyškrtnout ze seznamu?"
"Klidně, proč ne?"

žaludyKřížovka
Křížovka

Jitka Novotná 8.B

křížovka


ananas
a vista
apartmán
babka
bajka
bazalka
bazén
cedník
čekanka
freon
herbář
kamion
kapradí
karate
keksy
kladka
klášter
klusání
knockout
komenda
krákání
křídlen
lazebnice
liaison
límce
malvaz
místopis
mýtné
nafta
nosnice
opálení
osívka
padesátník
rodina
řezník
sekretářka
stařec
stehno
tance
tantes
taxíky
trast
ventilek
výletník
záklopka
zavinutecZadní strana
Zadní strana

Luděk Veselý 9.B

Zadní stranaRedakční rada
Redakční rada

Na časopisu Dvojka se podíleli:

Odborní poradci
 • Mgr. Květa Kněžourková
 • Mgr. Vladimír Hradecký
Na přípravě tohoto čísla spolupracovali
 • Veselý Luděk, 9.B
 • Funda Jiří, 9.B
 • Adamcová Eliška, 9.B
 • Černý Miroslav, 9.B
 • Hlína Vojtěch, 9.B
 • Poklopová Magda, 9.B
 • Klovrza David, 9.B
 • Novák Ivo, 9.B
 • Poklopová Anežka, 9.B
 • Stoupa Ondřej, 9.B
 • Těšitelová Tereza, 9.B
 • Zrůst Tomáš, 9.B
 • Anisimová Alesja, 8.B
 • Baloušová Lucie, 8.B
 • Novotná Jitka, 8.B
 • Novotná Magda, 8.B
 • Vejdovská Kamila, 8.B
 • Klíma David, 8.A
 • Fišera Miloš, 7.B
 • Jirkovská Lucie, 7.B
 • Kukal Tomáš, 7.B
 • Langová Kristýna, 7.B
 • Mužík David, 7.B
 • Pechová Martina, 7.B
 • Váňová Jana, 7.B
 • Veselý Daniel, 7.B
 • Zouda