škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
Čtvrté číslo - 2006/2007
červen 2007

obálka
obrázek nakreslila Gábina Vecková
Nepovedený útěk z 8.A
Nepovedený útěk z 8.A

Kája a Bára, 8.A

botyPoložili jste si vůbec někdy otázku, jak se asi cítí Vaše školní bačkory, když právě odcházíte ze školy a necháváte je v pytlíku? Chudinky..ale naštěstí Vaše milované polorozpadlé a věčně izolepou oblepené bačkůrky jsou velice chytré! Přesvědčte se sami...:)

Je pátek 11.5.2007. "Pátek, ach jo, zase pátek," řekla bačkůrka. Čekají na mě dva dlouhé dny bez povšimnutí, bez světla a protažení a nějaké té procházky (alespoň na ty záchody) ...Áá...bačkůrka Hrušková padá do pytlíku: "No, tak tohle, tohle je můj konec!" V tom se ozve rozklepaný hlas pana bačkory Pittery: "Pánové průšvih, řítí se Karolína." V té napjaté atmosféře nechápající vietnamská bačkora patřící Hoa zakřičí: "Jaký pánové? Já být přece žena! Já nebýt chlap!!!" "Pardon madam," omlouvá se pan bačkora Jirka. Karolína se přiřítí a hned volá: "Lidi, hejbněte kostrou, nestíhám! Všechny bačkory ať jsou v pytlích!" A tak se taky stane. Promlouvá velitel bačkor pan Švestka: "Jelikož naše služba na bačkory, Karolína, nás všechny uklidila, plán útěku odkládáme."
Neděle:
Je brzy ráno a všechny bačkorky ještě spí, kromě pana Širce: "Tak jsem si myslel, že už konečně v pátek zdrhnu! A zase nic! Slyšíte mě vůbec někdo?" Probouzí se pan Vlček: "Ticho! Tady se vážně nedá spát a ještě k tomu ten puch!" Do řeči se dají vietnamské bačkory: "Thao, Linh, ty být tady? Ano, já být tady a Hoa? Ty být tady také?" Hoa: "Ne, já učit správné našlapávání!" Jejich rozhovor poslouchají také bačkory Verča a Hanka a mají z toho zábavu! Veronika: "Počkej, Hano, Hoa přece říkala, že se musí učit šlapat. To znamená, že není v pytlíku!!!" Všechno se dozvídá velitel Švestka: "Slečno Hoa, jak nám vysvětlíte, že jste nám neřekla, že jste v botníku?" Hoa: "Já se omlouvat, ale já nevědět, že mám to říct!"
Po hodině:
Mluví opět pan Švestka: "Máte všechno, slečno Hoa? Nožík, baterku, pevnou podrážku!" "Ano,vše v pohodě být." Volá pan Vaško: "Když je ten sraz až večer, tak pojďte ještě nabrat síly spánkem."
Pondělí:
Bačkora Macurová budí bačkoru Benešovou: "Ježíš! Kájo, vstávej! Zaspali jsme!"
Švestka:
"A do Pr****! Kde je Hoa? Ježiši, ne! Pan učitel Hradecký ji určitě vyhodil za trest, že nebyla uklizená!" Přichází pan Hradecký s Hoa! "Hoa, příště si je, prosím, ukliď! A Kájo, ty si hlídej svou službu!" Kája: "No jo..."
Bačkora Švestka:
"Útěk odkládáme na úterý, opakuji na úterý!!!"
!Pokračování příště!


M.E.Z.E.K
M.E.Z.E.K

M.E.Z.E.K

Miss růžovka
Miss růžovka Růžová - je nejlepší... To je heslo P.B. z 8.B... a tak mě - Mezka - napadlo, že udělám průzkum na naší škole, kdo nosí rád růžovou barvičku. A s radostí můžu oznámit, že "miss pink" neboli "miss růžová" se stává:
1.Anetka Trutnovská (z 9.B)
Když jsme jí řekli, že se stala Miss růžovka, zrůžověla do barvy svého trička a gumiček... Po odmlce následoval bouřlivý smích... a nakonec hluboké dojetí...(chceš kapesník Anet??)

2.Marcelka Hradecká (ze známé sborovny)
Reakce: Vážně?? A kdo byl první??

3.Tomášek Kukal (z 9.B)
S potěšením jsme zjistili, že na škole máme jednoho missáka. Přistihli jsme ho, jak nosí sexy přiléhavou růžovou mikinku a promenáduje se v ní ve třídě... Nelze si toho nevšimnout.


Náš klidný a hodný hošík, D.V. (9.B), nedokáže chodit od vlakového nádraží sám a na pomoc si vždy volá svou nymfomanku... Ta pomůže vždy a za každých okolností... tel:.776105541. Je mu nepříjemné chodit od vlaku s tak slušnými a hodnými děvčaty jako je H.Š. z (8.B) a K.L. z (9.B)... Jak říká: "V přítomnosti tak čestných děvčat se cítím nesvůj!!"
Představte si, k nám do školy chodí slavná kuželkářka... H. Š. (8.B). Umístila se druhá na Poháru mladých nadějí v Olomouci!!! A kromě toho, že je nadaná na kuželky, umí také nádherně zpívat! Každý čtvrtek o všech přestávkách si ji můžete poslechnout na chodbách školy (ale někdy to nevydrží a zpívá i o hodině). A vždy jiný styl hudby, minulý týden byly např. koledy, předminulý opery, předpředminulý country, předpředpředminulý rock; zkrátka nápadů má dostatek. Má u všech veliký ohlas (včetně mé maličkosti), dokonce i u paní učitelky M. H.!!! Kam se na ni hrabou Eva a Vašek!


Deník žáka Z
Deník žáka Z

Čawes Z

Čau deňas, jsem Z. Je mi 14 let a chodím do stejného vězení jako všichni moji spolužáci. Jsem na věky zapsán do historie školy, rozbil jsem totiž okno v zemáku, vysklil jsem dveře od katru a vytrhl umyvadlo na dámských toaletách. Všechno to byla náhoda. FAKT!! Sice mi to nikdo nevěří a asi věřit nebude... Na škole mám nejraději hodiny s paní učitelkou Záběhlickou, takovou výměnu názorů nevedu ani doma s mamkou, ale kdo by odolal? A přestávky, protože můžu konečně ukázat, co ve mně je: činorodý chlapec, který své geniální nápady vždycky dotáhne do konce a řeší je zodpovědně a s nasazením.
Učitelé si to ale nemyslí, pořád mi říkají, že jsem líný, nezodpovědný lajdák... (s čímž absolutně nesouhlasím). Řídím se heslem: zatloukat, zatloukat, zatloukat, a když se to provalí, tak zase zatloukat!! Ode dneška si do tebe budu psát mé úžasné nápady... aby se nakonec ukázalo, že jsem čestný a poctivý žák. Takže příště.


Přijímačky přes růžové brýle
Přijímačky přes růžové brýle

Lucinka @ Maltinka

Ještě v rozespalosti zamačkávám budík, který vyzvání tu příšernou melodii, ale jakmile trochu pootevřu oči a zahlédnu, že je dneska 23.dubna, rázem se mi zvedne nálada na maximum. No jo, je to tak, dneska dělám přijímačky do ústavu, kterému se říká střední škola. Hbitě vyskočím z vyhřátého pelíšku, abych nezaspala a utíkám provést ranní hygienu a poté se obléknout do svátečního, aby všichni učitelé a i pan ředitel viděli, že mě maminka slušně vychovala.
žákyňka
Rychle se obuji a utíkám na autobus. Netrpělivě přešlapuji na autobusové zastávce a najednou se cosi jako autobus vyřítí ze zatáčky a zastaví to přímo přede mnou. Bez váhání naskočím do autobusu a kupuji si od chlupatého řidiče lístek. Dřepnu si na volnou sedačku. Nasadím sluchátka a poslouchám letošní hit od Ewičky Farné: "Měls mě vůbec rád." Ale bohužel jsem se asi neovládla a začala zpívat na celý autobus. To jsem ovšem zjistila, až když jsem se náhodou otočila a ostatní cestující si zacpávali uši.
Sundala jsem si sluchátka a vtom jsem zjistila, že už jsem tam. Orangutan, tedy ten chlupatý řidič, mě vykopnul z autobusu a já jsem stála přímo před tím velkým a okouzlujícím ústavem. Rychle běžím dovnitř a zamířím si to přímo do třídy. Najednou zahlédnu poslední volné místo vzadu a okamžitě vyrazím vpřed. Za mnou všichni kvílejí a nadávají, to asi proto, že všem šlapu na nohy a dávám jim loktem do jejich velkých pupků.
No, hurááá, konečně jsem se probojovala do své lavice a začnu si vyrovnávat na stůl svoje psací potřeby. Najednou zazvoní a vejde učitel, který nám začne rozdávat testy, a všichni se smějí. Jakmile učitel dá pokyn, všichni se chopí tužky a začnou zaškrtávat písmenka tak, aby to graficky vypadalo. Jakmile se dopíše test, všichni běží dolů po schodech a mezi sebou si říkají, že mohli u 3.otázky zaškrtnout A, aby vyniklo to B za ním. Já vypálím ven a nasadím sprinta, abych stihla vlak, který jede do mého sladkého domova.
růžové brýlePerličky
Perličky

Kája a Barča

Připravili jsme novou rubriku, která Vás bude informovat, co se děje v různých třídách, nejen během hodin.

6.A
Konec světa! Ano, slyšíte dobře. Nevíme, kdo přesně tuto fámu vymyslel, ale v této třídě se říká, že zanedlouho bude zkáza světa. Na naši Zemi má dopadnou žhavá koule, jejíchž teplotu nepřežije jediný živý tvor. A již teď se všichni pomalu dopředu loučí. Z toho vyplývá, že 6.A plaší, plaší a ještě jednou plaší.

8.A o hodině zeměpisu
Učitel: Jaký průmysl je v Karlovarském kraji???
Žák: Průmysl? Brambornictví!

8.A o hodině matematiky 8.A v loňském roce
Učitel: Jak nazýváme zlomek, který nemůžeme již krátit??
Žák: Konečník. (Chtěl odpovědět konečný)

A teď několik anonymních hlášek:
Učitel: Napiš ró!!!
Žák: Ježiš...
Učitel: No, to je taková ta hůl.
Žák: Jooo...(napíše na tabuli)
Učitel: Jak se jmenuje tato značka?
Žák: No hůl.

Hudební výchova:
Učitel: Takže všichni chápete?
Žáci: Ne.
Učitel: Ale jo!!!

Matematika (zkoušení)
Učitel: Co děláš s exponenty?
Žák: Jo...

Tak a to je vše. Doufáme, že jste se pobavili a jestli se u vás ve třídě něco bude dít, tak víte, kam zajít.


Recept na dobrou svačinu
Recept na dobrou svačinu
aneb Jak si obměnit jídelníček
aneb Jak si obměnit jídelníček

Aneta Trutnovská, 9.B

Že každý den nosíš do školy jen chleba se sýrem? Tak to se musí změnit! Stačí jen zapojit svoji fantazii...

1. Takže jsme u základní a nejčastější složky - pečivo
Chléb, housky, rohlík, dalamánek...
Dá se nosit nejen s máslem a se sýrem či šunkou, nýbrž si můžeš i sám vytvořit nespočet vlastních pomazánek přesně podle tvé chuti. Např.:česnekovou, kuřecí, hermelínovou, tvarohovou, vaječnou, ředkvičkovou, atd. Určitě seženeš nebo vymyslíš spousty skvělých nápadů.
Dá se obměnit též toastem nebo bagetou.

2. Trochu zdraví - zeleninka
Pokud jste již svoji housku neobdařili plátkem rajčete či salátem, určitě nezapomeňte na nějaké ty vitamínky - jestli budou v podobě mrkvičky či okurky, to už nechám na vás.

3. Něco na zub
A každá svačinka by nebyla svačinka, kdyby nebyla zakončena sladkou tečkou. A tady je možností mnoho. Jestli si vezmete radši tatranku, ti zdravější ovoce a nebo budete originální a připravíte si třeba puding...
Výborný je také jogurt - a tím si dokonce splníte i svou denní dávku vápníku :o).

4. Pití
Tak to rozhodně nepodceňujte! Nedostatek pití může způsobit bolesti hlavy a únavu. Takže až budete příště při hodině usínat, víte po čem sáhnout :o).
A tady se hodí nějaká voda, minerálka, vitamínkový džus, můžete si vzít i váš oblíbený čaj. Ale rozhodně se vyhněte energetickým nápojům a kalorickým bombám v podobě koly, fanty, sprite. Ty váš organismus ještě více zatíží a budete mít stále větší žízeň! A jestli si to bez nich přece jen nedovedete představit, dejte si jich radši jen málo "na chuť".
A vy sami jistě přijdete na řadu skvělých nápadů, jak si své přesnídávky obohatit či pozměnit. Takže buďte originální a chystejte si svačinky přesně na míru a dle vaší chutě! Budou jistě chutnější a plné vitaminů!


Růžový svět
Růžový svět

Kristýnka a Kristýnka

Bylo, nebylo jedno růžové království. Cestu k němu najdete za sedmero horami, posetými políčky s cukrovou vatou, a sedmero řekami, ve kterých proudí malinová limonáda. Pěšinku ke královskému sídlu lemují aleje stromů s lízátky. Palác je obestavěn stem jahodově-zmrzlinových věží. Okna zdobí růžově se lesknoucí vitráže z třešňové polevy.
Zámek obývá rodinka panovníků s dlouhým rodokmenem. Tvoří ji pan tatínek král - Růženec, jeho choť - Růženatka a dcerunka Růžovka.
Při dovršení Růžovčiných patnácti let začala míti celá rodinka choutky na vdavky. Naneštěstí rodičů Růžence a Růženatky se princezna zamilovala do Oranžáka, svalnatého princátka z oranžového království. Samozřejmě, že kdo miluje oranžovou, veřejně odsuzuje růžovou. Kdyby si lidé z růžového království vzali oranžové šaty, byla by to pro ně naprostá společenská sebevražda. A naopak...
A tak nezbylo Růžovce a Oranžákovi nic jiného, než se scházet ve 3:30 na růžovo-oranžových hranicích. Růženec a Růženatka ovšem jejich pletky prokoukli a zavřeli "milovanou" dcerunku Růžovku do nejrůžovější věže, co byla na jejich panství.
Oranžák se ale nevzdával a pro svou lásku si jel na oranžovém oři. Před věží vytasil tisíce metrů oranžové látky, tu motal a připevňoval tak dlouho, až se k Růžovčině vězení probojoval. Po látce se zpět svezli jako na tobogánu a na oranžovém oři uháněli a uháněli.
Na truc rodičům vykopali kanál, který spojil řeky s malinovou limonádou a oranžádou. Ale protože to byl takový kekel, až se jim z toho dělalo mdlo, utopili se společně v malinovo-pomerančové limonádě. A jestli nespadli ke dnu, tak tam plují dodnes. Jak romantické...
Dý Ent


Anketa
Anketa

MončoTáňa a Ivč@ @ Barč@

 1. Co si představíte pod pojmem RŮŽOVÝ SVĚT?
 2. Co byste si koupili za milion?
 3. Líbí se vám růžová? A proč?
 4. Kdybyste měli možnost obarvit svého mazlíčka na růžovo, udělali byste to?

Marcela Hradecká
 1. (mrknutí) Svět natřený na růžovo.
 2. Na krásnou dovolenou, něco uspořit a někomu pomoc!
 3. Docela se mi líbí na oblečení i na kytkách, je roztomilá.
 4. Jestli tím myslíte mého manžela,tak ne (smích).
Vladimír Škarvada
 1. Ehm!(vykulený kukuč) Nekonečnou dovolenou.
 2. Procestovat si celý svět.
 3. Co že? Ne v žádném případě!
 4. Neobarvím! (chudák)
Gabriela Dvořáková
 1. (zamyšlení) Svět spokojených lidí a hlavně svět bez násilí!!
 2. Chalupu na horách (jemný usměv)
 3. Ano, líbí se mi, je moc pozitivní a není výrazná, hlavně se mi líbí světlounce růžová
 4. Já mám boxera, to by vypadalo asi divně (smíšek)
Ladislava Novotná
 1. Já nevím,potřebuji si to rozmyslet. Ježíš, vy to budete psát do časopisu, tak jako bych nic neřekla, představuji si zahradu, kytky, hudbu, odpočinek
 2. No, dala bych to na předělávání mého domečku a na cestu kolem světa
 3. Ano, líbí se mi, hlavně starorůžová, ta starorůžová vyjadřuje čistotu a hebkost
 4. Tak kdyby mi někdo něco za to slíbil nebo zaplatil tak jo, ale musela bych to ten den ještě smýt, takže jenom nějakým sprejem na vlasy
Šárka Jirušová
 1. Ideální svět
 2. Takže někomu bych koupila dáreček, pak nějakou chalupu a nějaké peníze bych poslala na charitu!
 3. No, je hezká, taková romantická
 4. Ne


Judita Březinová, 5. třída
 1. Všude růže a tak dále!
 2. Domeček
 3. Ne, je divná!!
 4. Ne!!!
Nikola Hálová, 6. třída
 1. Nevím, romantiku (smích)
 2. Auto, vilu, bazén (to asi nebude stačit), no a co!
 3. Ano, uklidňuje mě
 4. Ne, takovou hovadinu bych neudělala (smích)
Martin Jeník, 7. třída
 1. Růžovou
 2. Nové brusle a in-line hadry
 3. No, trochu jo, to nevím
 4. Cože? To teda ne!
Adam Švestka, 8. třída
 1. Bezstarostný život
 2. To je nějak málo, ne? No, asi motorku
 3. Ne, já jí nesnáším, je světlá
 4. Nééé!!
Tomáš Kukal, 9. třída
 1. Peklo!! Představuju si, jak ovoce padá do yogobely (smích)
 2. 2 miliony
 3. Musí být černý podklad, a pak může být růžová
 4. Ne, prostě neRůžové koníčky učitelů
Růžové koníčky učitelů
v růžovém světě žáků
v růžovém světě žáků

Patrik Beneš a Ondra Pelák

Mgr. Holcmanová Hana - volejbal, lyžování, ruční práce
Mgr. Mikesková Jana - vaření, ruční práce
Mgr. Coubalová Monika - zahrada, čtení, kolo
Mgr. Hradecký Vladimír - rodina, počítač, hudba
Froněk Jan - šipky, počítač, hudba, spánek
Mgr. Dvořáková Dana - zahrada, kytičky
Mgr. Kejklíčková Dana - kolo, zahrada, lenošení
PaedDr. Kroupová Zdeňka - pletení
Mgr. Novotná Ladislava - turistika, domácí mazlíček - pes, kolo, ruční práce, cestování, četba, lyže, zahrada
Mgr. Stupková Jiřina - modelování (keramika), četba, divadlo, zahrada, sport, kolo, plavání, cestování (Francie), památky
Dvořáková Gabriela - ???
Mgr. Hradecká Marcela - syn, vaření, četba
Mgr. Kněžourková Květa - cestování, dramatický kroužek, četba, filmy
Novotná Daniela - výtvarné činnosti, literatura, příroda
RNDr. Remešová Šárka - příroda, četba, cestování, turistika
Mgr. Škardová Ivana - četba, divadlo, turistika
Mgr. Škarvada Vladimír - sport, cestování, příroda
Mgr. Wernerová Jana - aerobic, hudba, cestování
Záběhlická Danuše - čtení, kolo


Prázdniny pana Beana (Mr. Bean's Holiday)
Prázdniny pana Beana (Mr. Bean's Holiday)
aneb
aneb
"Když katastrofa dostala svůj vlastní pas."
"Když katastrofa dostala svůj vlastní pas."

Jája a Pája

Režie: Steve Bendelack
Scénář: Richard Curtis, Robin Driscoll, Simon McBurney, Hamish McColl
Kamera: Baz Irvine
Hrají: Rowan Atkinson, Willem Dafoe, Emma de Cannes, Karel Roden, Jean Rochefort

Po 1.celovečerním filmu Bean: Největší filmová katastrofa, do kin před několika týdny dorazilo dlouho očekávané pokračování nemotorného, nemluvného a zcela očividně mentálně postiženého hrdiny pana Beana, který se tentokrát vydal na prázdniny. Jako vždy zaměstná svou neomezenou fantazii hlavně k co nejkomplikovanějším řešením těch nejjednodušších problémů. Na konci filmu, po sledu mnoha absurdních a komických situací, ale opět stojí on jako vítěz, on - Bean jako pravá filmová katastrofa.
Život tohoto škodolibého smolaře nijak nešetří ani mimo hranice Velké Británie. Na začátku filmu pan Bean vyhrává 1.cenu v soutěži, kterou činí cesta do Francie, kapesné a digitální kamera. Pan Bean chtěl původně na Francouzské riviéře pouze nachytat trochu bronzu a pár dní si odpočinout, ovšem už na cestě vlakem je všem jasné, že tento výlet nemůže skončit dobře, protože se ocitne na zapadlém nádraží s ruským chlapcem a hlavně bez peněz a dokladů. A tak se pohodová cesta změní v sérii zmatků, nehod a katastrof, které vyvrcholí promítáním jeho velmi peprného prázdninového deníčku na filmovém festivalu v Cannes. Více z děje a jednotlivých zábavných situací neprozradíme, ale pokud máte rádi příhody pana Beana a chcete se pořádně zasmát, tak doporučujeme si zajít do kina.
Mr. Bean
A na závěr, co si myslí o panu Beanovi samotný představitel Rowan Atkinson:
"Chtěl jsem, aby se diváci stali na téhle cestě Beanovými spolucestujícími. Aby ho už nevnímali jen jako podivína, ale chápali ho jako normálního člověka, jehož dobré úmysly se bohužel naprosto míjejí účinkem," říká představitel jednoho z nejznámějších filmových zmatkářů Rowan Atkinson a zároveň dodává, že tento film je právě jeho posledním v roli pana Beana.


Čtenářský koutek
Čtenářský koutek
aneb
aneb
Všichni, kdo ležíte v knížkách, SEM!!!!!!
Všichni, kdo ležíte v knížkách, SEM!!!!!!

Aneta Trutnovská, 9.B

Tentokrát jsem se rozhodla, že vám tu představím knížek hned několik, aby si každý z vás mohl vybrat tu, která by mu na míru seděla. Ale když už se tu mluví o té růžové, taky vám mám co nabídnout...

Tak tedy růžová:
Princeznám sluší růžová
Princeznám sluší růžová

Pravda, toto je až pátý díl Princezniných deníků od Meg Cabotové, ale myslím, že za přečtení stojí rozhodně všechny. Jak určitě víte, byl i zfilmován, ale zkušenější čtenáři mi jistě dají za pravdu - knížka je prostě knížka. Začtěte se a prožívejte s Miou Thermopolisovou problémy i radosti 15-ti leté dívky a buďte si jistí, nuda to rozhodně nebude!

Pro přemýšlivé:
Sofiin svět
Sofiin svět

Taky si čas od času kladete otázky: Odkud my lidé vlastně jsme? Co je naším cílem? Kde se vzal náš svět? nebo snad: Kdo vlastně skutečně jsem? Pak je pro vás tato knížka jako stvořená. Napsala ji Jostein Gaarder a je plná úvah a zamyšlení nad tímto světem a mimo jiné obsahuje i seznámení s jednou z nejstarších věd - filozofií. Je dobře pochopitelná i pro naši generaci, takže chcete-li si své myšlenky alespoň trochu utříbit, neváhejte...

Pro dobrodruhy a milovníky čtivých příběhů:
Eragon
Eragon

Tak toto jméno většina z vás už jistě zná. Ano, o mladém chlapci Eragonovi, jeho dračici Safiře a jejich poutavém osudu byl v nedávné době natočen i film. Ale jak mi jistě zkušení čtenáři potvrdí, opakuji se, knížka je knížka. Její mladý autor Christopher Paolini už napsal i druhý díl Eldest a závěr celé trilogie Empire už se také chystá. Takže buďte in a ponořte se do kouzelné země Alagaësie...

Pro zastánce zábavné četby:
Vejce a já
Vejce a já

O tomto titulu je také hodně slyšet. Je to velice slavný humoristický román od americké autorky Betty Mac Donaldové, která se vtipem vypráví o svém životě, a že toho už zažila... Zalíbila-li se vám, můžete si přečíst i další její díla: Kdokoliv může dělat cokoliv, Morová rána a Dusím se ve vlastní šťávě, které u nás vyšly pod titulem Co život dal a vzal.Tak překvapte své paní učitelky četbou klasiky, která není ale vůbec nudná!

Zajímavé:
Letopisy Narnie - Lev, čarodějnice a skříň - Oficiální ilustrovaný průvodce filmem
Letopisy Narnie - Lev, čarodějnice a skříň - Oficiální ilustrovaný průvodce filmem

V této knížce se dozvíte, že natočit film není jen tak. A tenhle není jen tak ledajaký! Vydejte se s tvůrci filmu po cestě od prvních plánů a myšlenek přes vybírání postav a... pozorujte, jak se velký sen již mnoha generací stává skutečností! Dovíte se, jak vznikají animovaná zvířata, z čeho se dělá ten nejpřesvědčivější sníh, seznámíte se s herci a se spousty dalších věcí, které k filmu patří. Kniha je proložena mnoha fotkami a obrázky. Nechte se provázet po kouzelné zemi Narnia jejím autorem - výkonným producentem - Perrym Moorem. a nebudete litovat.

Takže doufám, že jste si vybrali a od teď nebudete všechny své volné chvíle trávit jen u televize!!! :o)


Horoskopy
Horoskopy

Kristýna a Rutka

Hovnivál
(5. věk, 8. století, 55. měsíce)= Beran
Pro to abyste dosáhli svého, musíte 5 krát oběhnout prostor školy. Bude se vám nadmíru dařit, ale doma se pohádáte.V úterý nejezte mnoho sladkého nabobtnáte a uvíznete ve výtahu. Planety vám budou nejvíce přát v úterý.

Plankton
(10. věk, 6. století, 69. měsíce)= Býk
Octnete se v domnění, že žijete v jiném světě. Ale nepropadejte panice. To se zase srovná.

Vzdálenci
(9. věk, 12. století, 100. měsíce)= Blíženci
Budete si připadat jako naprostý blázen. Přesto buďte svoji.

Krab
(15. věk, 18. století, 36. měsíce)= Rak
Toto období bude pro vás úspěšné. Na co sáhnete, to se vám podaří. Ale pozor na sobectví.

Činčil
(55. věk, 16. století, 101. měsíce)= Lev
Osud je vám nakloněn. Za vaši snahu budete odměněni čokoládovými bonbony.

Ploštěnka
(22. věk, 9. století, 92. měsíce)= Panna
Máte dobrý důvod cítit se v pohodě. Bacily se od vás drží daleko. Pozor na viry!

Páka
(29. věk, 15. století, 18. měsíce)= Váhy
Nezdá se vám, že trochu více utrácíte? Zamyslete se nad svými výdaji. Myslete na druhé a pořiďte si něco hezkého na sebe.

Škvor
(24. věk, 10. století, 22. měsíce)= Štír
Méně je někdy více. Fáze Pluta zakrývá třetí polorovinu Saturna, proto se vyvarujte nezalesněným prostorům!

Lučištník
(68. věk, 19. století, 15. měsíce)= Střelec
Zužitkuj své nové nápady. Uvidíš jak zaboduješ.

Fialový hroch
(81. věk, 17. století, 20. měsíce)= Kozoroh
hroch Ve snaze každému vyhovět, nevíte, kde vám hlava stojí.Udělejte někdy taky to, co chcete vy a pořiďte si punčochy ve spreji.

Kynkažu
(92. věk, 1. století, 63. měsíce)= Vodnář
Pokuste se zvládnout vše najednou. Pak vás to nebude zbytečně stresovat. V každém případě si v této době měňte ponožky každý den!

Kočkopes
(51. věk, 3. století, 28. měsíce)= Ryby
Svou energii zaměřujte na něco, co nemá žádný smysl.Vrátí se vám to i s úroky.


prasátko

Pro tento školní rok se s Vámi loučí
růžový svět,
růžové prasátko,
i celá redakce.

Redakční rada
Redakční rada

Na časopisu Dvojka se podíleli:

Šéfredaktor
Štěpán Lodinský
Zástupce šéfredaktora
Kristýna Kadlecová
Šéfgrafik
Vojtěch Rampír
Redaktoři
a že jich je
Odborní poradci
Mgr. Monika Coubalová, Mgr. Květa Kněžourková, Mgr. Vladimír Hradecký