škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
První číslo - 2007/2008
listopad 2007

obálka
obrázek nakreslil Štěpán Kubíček
M.E.Z.E.K
M.E.Z.E.K

M.E.Z.E.K

V Mezkovi se tentokrát objeví i člověk z nejhodnější třídy - jak jistě už každému došlo, máme na mysli 9.B :) - a to Š.K. Tento klučina si zřejmě potrpí na výstřednosti: minulý rok jsme ho vídávali se slamákem a lennonkami, nyní v 10°C a bezvětří nosí hučku - silnou pletenou čepici s bambulí o průměru 10cm, neboli hit loňské zimy. Jaký na něj asi bude pohled v -15°C a zuřícím tornádu?

LOVERBOY
Jak už jste si jistě všimli, loverboy T. K. vyšel školu, a tak je potřeba jeho nástupce. Po důkladném průzkumu v naší škole jsme zjistili, že novým lamačem dívčích srdcí se stává... Blonďatý modrooký a mužností oplývající M. R. (8. B). Slušný potenciál má i A. H. (7. A).

N. H. (7. A) no comment, popsali bychom celý časopis.

PERVERZÁCI ZE 6.A
Někteří chlapci (J. P., O. Č., P. H., E. V., O. K.) z této třídy již ve svém útlém věku myslí na sprosťačinky se slečnami:-))) Například stále otravují spanilé dívčiny z 9. B, ale ty si to samozřejmě nenechávají líbit a směle je pokaždé odpálkují.
Holky, jen tak dál!
Kluci, běžte se zahrabat! :(

NEOPĚTOVANÉ LÁSKY
V. Z. (9. A) poslední dobou pošilhává po tvrdém hošanovi J. P. (též 9. A). Nevšimli jste si? Z její strany zamilovaná očka, půjčování domácích úkolů - jak romantické. A z jeho strany? No,... nic moc, ale nikdy neříkej nikdy :)

ZABROUSÍME DO 7. A
Rockerka místy emo - M. D. - se domnívá, že chodí se sebejistým frájou O. Z.. Jenže on, jak se nám svěřil, o tom jaksi nic neví. Holt někdo přenáší sny do reality, viď, Mary:-)))

ČERNÁ KRONIKA
P. S. (7. A) si zlomil ruku. Právě když jsme si toho všimli, spadnul ze schodů a narazil do zdi, málem si zlomil i nohu. Co dodat?


DENÍK ŽÁKA Z
DENÍK ŽÁKA Z

Žák Z

Žák Z

Moje návštěva na Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře ponížila mé mužské ego a razantně srazila mé sebevědomí.
Začalo to tím, když jsem si dával kávu v bufetu. Jistě ne mým zaviněním skončila káva nikoliv v mém žaludku, ale v mém klíně. S popáleninami 1. stupně jsem se celý naštvaný a rozčílený pustil do prohlídky budovy. Na mé náladě mi ovšem přidalo to, že jsem v teráriích vypustil všechno zvířectvo do prostor školy (tímto hrdinským činem jsem si získal přízeň většiny studentů gymnázia). Prohlídka pokračovala návštěvou posilovny. K mému štěstí měla tělocvik děvčata. Protože jsem chtěl předvést své namakané svalstvo, tak jsem si naložil 50 kg závaží a mužně zvedl činku, ta však padla na mé hrdlo. Zuřivě jsem kopal nohama a prosil o pomoc. Naštěstí tam byl božský, svalnatý Jiří, který 50 kg činku hravě odhodil jednou rukou.
Po tomto velice nezdařeném dni jsem s radostí usedl k plechovce párků a koukal na svůj oblíbený pořad v televizi...


Anketa
Anketa

Táňa a Monča a Bára a Míša

 1. Které 3 věci byste si vzal(a) na dovolenou?
 2. Kdybyste si mohl(a) vybrat, kam byste jel(a)?
 3. Kam byste nikdy nechtěl(a) jet na dovolenou? A proč?
 4. Kterou animovanou postavičku (nebo žáka) byste si vzal(a) s sebou?

Daniela Novotná
 1. Podle toho kam na dovolenou. Určitě bych neodjela bez pasu, peněz a nějakého příjemného člověka.
 2. Teď momentálně do Francie.
 3. Nikam, kde je zima. Já jsem zimomřivý člověk.
 4. Já už se na Večerníček nedívám. Poraďte mi, jaký teď frčej? Já nevim.
Lucie Králová
 1. Přítele, ježíš to je těžký, hmmm, psa a internet.
 2. Norsko, Švédsko, Finsko.
 3. Do Somálska (to je nejchudší země světa).
 4. Neobarvím! (chudák)
Vladimír Hradecký
 1. Na dovolenou..., a musej to bejt věci? Já bych si tam vzal syna, ženu a dobrou náladu: )
 2. Jsou nějaký možnosti? No, já bych jel někam, kam by se mnou jela žena, syn a kde bych měl dobrou náladu.
 3. No, já si myslím, že někam, kde by nebyla moje žena, syn a kde bych neměl dobrou náladu.
 4. Animovanou postavičku...Vláďu Smolíka.
Monika Coubalová
 1. Knížku, pak si s sebou vezmu manžela a dobrou náladu.
 2. Kamkoliv, kde bude hezká příroda.
 3. Nikdy nikam tam, kde jsou jedovatí hadi. Nebo na severní pól, to mě taky neláká.
 4. Pata a Mata.Anketa
Anketa

Natálie & Elen

 1. Které 3 věci by sis vzal(a) na dovolenou?
 2. Kdyby sis mohl(a) vybrat, kam bys jel(a)?
 3. S kterou animovanou postavičkou chceš jet na dovolenou?
 4. Kam nechceš cestovat?

Natálka Pechová 1.A
 1. plyšového pejska, jídlo a nějaké pití
 2. k moři
 3. Totaly spies, to jsou tři špiónky, to asi neznáte
 4. (vytřeštěný výraz) tak to teda nevím
Dominik Kadlec 2.B
 1. no... lepší lehátko, potom... nějaké pití a opalovací krém
 2. k Mrtvému moři
 3. Pinoccia [Pinokia]
 4. k babičce!
Marie Petricjuková 3.A
 1. nejlepšího plyšáka, moje autíčko a zebru (to je samozřejmě hračka)
 2. do Egypta
 3. Angelina Jolie
 4. do Číny
Bára Krčíková 4.A
 1. rodinu, plyšáka, polštářek
 2. do Řecka
 3. já mám ráda spíš hrané pohádky
 4. na chalupu
Štěpán Kubát 5.A
 1. no... nejspíš peníze (hodně), nějaký pěkný holky a sluhu
 2. na Jamajku
 3. s Patem a Matem
 4. do Číny
chvátám, chvátámDOPRAVA DĚTÍ DO POSTÝLEK
DOPRAVA DĚTÍ DO POSTÝLEK

julč@

Doprava dětí do postýlekSměr postýlka - to je asi nejoblíbenější meta všech lidí. Vlastně ne všech, jsou tu přeci ještě workoholici, závislí na televizi, automatech, a... HYPERAKTIVNÍ DĚTI!!!
K uspávání dětí byl vytvořen tzv. Večerníček (každý den od 18:45 na ČT 1). Ale ne u všech dětí to funguje stejně. Třeba zrovna běží víla Amálka, dítě je fascinováno její krásou a tancem. Ale co se pak nestane! Večerda skončí, dítě začne brečet, pak když přejde krizi, začne se učit Amálčin taneček, následně ho musí nejméně třikrát ukázat všem členům rodiny, nejméně třikrát si ho pak zopakovat pro zapamatování. Když tato krize končí, na řadě je další - přijde k rodičům a začne brečet, že chce vidět opravdovou Amálku, ať ji maminka s tatínkem pozvou domů, že si to přeje k Ježíškovi.
Holčičky chtějí mít dlouhé vlasy, chtějí se naučit plést věneček, kluci jsou tím otráveni a začnou se hádat, že k Ježíškovi jsou lepší autíčka. Pak se děti chtějí jít kouknout na louku, kde Amálka tančí, třeba tam zrovna bude! Následně si jdou děti lehnout (samozřejmě násilně donuceny) a brečí tři hodiny. Potom tedy na pět minut usnou, ale začnou mít noční můry - někdo chce zabít Amálku! Tak běží k rodičům, začnou jim tam brečet do klína, že chtějí spát s nimi, že se bojí. Když po dalších čtyřech hodinách breku na dvě hodiny usnou, zvoní rodičům budík a musí jít do práce. Dítě začne brečet, že chce ještě spát, brečí znovu další dvě hodiny, rodiče je samozřejmě musí utěšovat, a když konečně děti brečet přestanou, jdou mamka s taťkou se dvouhodinovým zpožděním do práce, kde dostanou padáka. To pak přijdou domů s blbou náladou, dítě začne kvůli napjaté atmosféře ječet, brečet, rodičům dochází nervy, zabijou dítě, mají výčitky svědomí a nakonec sami spáchají sebevraždu. Ale splnil se jim sen - budou věčně odpočívat...
Možná jsem měla článek nazvat spíš: "Cesta na věčný odpočinek."


ANGELIKA, MARKÝZA ANDĚLŮ
ANGELIKA, MARKÝZA ANDĚLŮ

Tereza Vejdovská

Z pětidílného cyklu Angeliky (Anne a Serge Golonovi) jsem přečetla knihu Angelika, markýza andělů a byla jsem velmi překvapena, jak na mě kniha zapůsobila. Děj se odehrává převážně v druhé polovině sedmnáctého století a tato doba je v knížce dokonale popsána a to z pohledu vědy, politiky i mezilidských vztahů. Vše je napsáno velmi zajímavě, že jsem jen stěží od knížky odpoutala oči. Nejdříve jsem si myslela, že se pouštím do ohromného slaďáku, ale k mému překvapení to tak vůbec nebylo. Shrnu to do jedné věty - krutá realita tehdejší doby...
Děj pojednává o životě Angeliky de Sancé, která v dětství překazila plán prince de Condé, který chtěl, ještě s několika spojenci, provést vraždu následníka trůnu. Ale Angelika schovala skřínku se seznamem spojenců a jedem na zámku du Plessis.
O pár let později, po studiu v klášteře, otec Angeliky zaslíbil její ruku velmi bohatému hraběti Joffrey de Peyrac, který vlastní stříbrný důl, jež bude mít Angelika jako věno.
Angelika se svazku vzpouzela a svého manžela nejprve nenáviděla, ale po pár měsících se do něho upřímně zamilovala a stejně to bylo i z druhé strany. Zanedlouho Angelika porodila Joffreyovo dítě Florimonda.
Ale v Tolouse, kde Angelika nyní žila se svým manželem, měl Joffrey dlouholetého soka - tolouského arcibiskupa, který o hraběti hlásal, že je posedlý ďáblem. Jednoho dne se při svých cestách po Francii přijel podívat na tolouský zámek i královský dvůr. Král pozoroval Joffreyovo bohatství s falešným úsměvem a záviděl mu jeho majetek, ale přesto ho pozval na svou svatbu do Paříže. Toho arcibiskup náležitě využil a obvinil hraběte z čarodějnictví. Po té zavřeli Joffreye do Bastily.
Angelika se svým synem a druhým dítětem na cestě se ocitla v hotovém zoufalství. Protože jim byl zabaven veškerý majetek, rozhodla se tedy, že se ubytuje u své sestry Hortensie, se kterou neměla zrovna nejlepší vztahy.
Angelika prožívá spousty úskalí, aby zachránila svého milovaného manžela. Sehnala si právníka, který jí pomáhá shánět podklady k případu, byla málem dvakrát zavražděna. Přes všechny velké oběti se soud nepodařilo vyhrát a Joffrey de Peyrac se ocitl na hranici. Angelika, krátce na to porodila své druhé dítě Cantora, ale protože ji její sestra upřímně nenáviděla a nechtěla mít v domě "čarodějovu ženu" nechala Angelika své dvě děti u služky své sestry a odešla žít s pařížskou lůzou a plánovat svou obrovskou pomstu.
AngelikaSIMPSONOVI VE FILMU
SIMPSONOVI VE FILMU

Pája a Jája

SimponoviVaše rodina není to nejhorší, co vás kdy potkalo.
A je to tu, největší animovaná pecka dorazila už i do našich kin. Žlutí čtyřprstí Simpsonovi patří k jedné z nejznámějších a nejoblíbenějších seriálových rodin, o čemž svědčí i jejich hvězda na chodníku slávy v Hollywoodu. Po svých bezmála čtyřech stech seriálových epizodách si vykročili i do světových multikin a napáchali škody hodné velkého měřítka filmového plátna.
Zlí jazykové se nás dávno před uvedením filmu snažili zastrašit řečmi typu: "Bude to jen blok čtyř seriálových dílů po sobě." "Fórky budou ohrané a sebrané z jednotlivých epizod." Také se strachovali, jestli se Groening vyhrabe z křeče a unylosti posledních sérií, které neměly zrovna tu nejlepší odezvu. Jako velká fanynka Simpsonů můžu říct, že čtyři dobré díly po sobě mi vůbec nevadí a kino se stejně zmítalo v dobré a uvolněné náladě. A spekulace o tom, že tvůrci budou pokračovat v nedobré tradici posledních sérií, byly neopodstatnělé a film je snadno vyvrátil.
Filmové Simpsony bych charakterizovala jako jeden díl natažený do větších rozměrů. Tvůrci uvedených 87 minut mě zpočátku lehce vyděsilo, ale když naběhly závěrečné titulky, tak jsem si připadala, že v kině sedím teprve půl hodiny. Děj plynul, nenudil a byla to parádní zábava, u které mi občas na hlavu přilétl vyprsknutý popcorn ze zadních řad. Hudba a hlavně úvodní Green Day u mne měly úspěch. Graficky Simpsonovi trošku povyrostli a bylo použito přeci jen o něco málo více než klasický dvojdimenzionální formát. Na filmu pracují stejní tvůrci jako na televizním seriálu, a tak se fanoušci dočkají většiny svých oblíbených postav. Seriál si u diváků vydobyl výlučnou pozici především díky kombinaci černého a situačního humoru. Ten samozřejmě ve filmu nechybí a už první zveřejněné záběry vyvolaly lehkou kontroverzi. Zejména ten, kde je Bart poprvé za svou kariéru nahý. Snahou tvůrců je k filmu přitáhnout i ty diváky, kteří se zatím s fenoménem Simpsonových příliš nesetkali, a zároveň uspokojit věrné fanoušky a překvapit sami sebe. Možná škoda, že díky překladu uniklo pár fórků, ale i tak tam zůstalo pár výmluvných obrazů, jako například "EskiMoe's" ( U očka), kterého jsem si všimla na Aljašce (ano, opravdu se Homer s rodinou dostal až daleko za hranice rodného Springfieldu). A když film skončil, skoro mi to bylo líto, protože "Spidervepř" a "Harry Poser" v jednom jako Homerův domácí mazlíček byl vážně k nezapomenutí. Hezké pokoukání a úsměv na tvářích do opuštění kina vám přejí vaše filmové kritičky.


PERLIČKY
PERLIČKY

Kája @ Bára

Máme pro Vás novou rubriku, která Vás bude informovat, co se děje ve vyučovacích hodinách v jiných třídách :)

učitel: Jaká je Jalovcová půda?
Žák: Půda z jalovce.

učitel: Kdo byl náš první prezident?
Žák: Karel IV.

A teď několik poznámek:

Bezdůvodně kuká při hodině matematiky.
Lže a schválně uvádí jiné letopočty.
O přestávce kopal do dveří, a když byl napomenut, kopnul si drze ještě jednou.
Uhodila spolužačku kapesníkem do břicha.
Vědomosti vaší dcery se rovnají nule, pro postup do vyššího ročníku je třeba, aby je minimálně zdvojnásobila.
Snídá pomůcky na výtvarnou výchovu.
Nemám krém na boty. (Pomůcka a VV)
PerličkyPŘÍBĚH SÁGY JÁ A TÁTA
PŘÍBĚH SÁGY JÁ A TÁTA

JÁ A VČELY
JÁ A VČELY

J.Javůrek

včelyMůj táta je včelař. Je proto logické, že ony dřevěné bedny, co máme na dvoře, jsou úly. Zrovna teď jich máme pět, ale zima je pokaždé jiná, a proto je jejich počet proměnný.
Názor mámy na včely je dost negativní. Vlastně je trpí jenom proto, že dávají med. Vždy říká: "Všechno jde tak pomalu, nic není nikdy hotové a on se ještě hrabe v těch úlech."
Já jsem vlastně jakési rozhraní mezi dvěma bojujícími státy. Matka je nerada, protože je otec zbytečně zaměstnán včelami, a otec si pořídil včely na truc, že ho jeho žena nechápe.
Roj
To bylo náhodou jednoho slunečného dne. Vrátil jsem se ze školy. Asi hodinu nato se ozval zvonek. Otevřu. "Dobrý den," pravím.
"Dobrej!"" říká postarší pán, "to sou Javůrkovi!?"
"Ano," zůstávám konsternován.
"Je doma pan otec!?" říká pán stále velmi úderně. "Ne," říkám, "je v práci."
"No, já jenom, že tam u mě na stromě sou včely, takže by to jako bylo vaše, dyž máte ty úly!"
Šel jsem se s pánem podívat na roj nařčený z toho, že je náš, a opravdu, na patnáctileté višni (odhad mého zkušeného botanického oka) visel křehký hrozen nahnědlé barvy. To bylo zvláštní, protože táta všem matičkám ustříhal křídla, aby se nemohly vyrojit.
Když se ale táta vrátil uvědomělý z mého telefonátu o události dne, byl pánem informován, že včely uletěly.
"Zítra mám volno," říká, "kůknu sa do tych včel, esi to nebyl druhák."
A tak jsme šli s klidnou hlavou spát.
Začínám vnímat. Postel. Ráno.
"DUSdusdus dus, kraf za kliku, kchrrr (to byl roztahovaný závěs). Jíro! Vstávat! Cvičit! Musíme válčit! Oblékni sa, nasnídáj a pak za mnů dójdi."
Tímto jsem byl probuzen a znechucen.
Když jsem přišel do dílny, nikdo tam nebyl. Proto jsem pokračoval k třešni. Žebřík. Kouknu nahoru. Tam nohy, tělo ruce, kukla, roj. Včely se vyrojily. Bzučely.
"Podáj mi z dílny roják. - Děkuji - prosínťa, kdyby to chcelo padat, tak budeš rychlo utekat, jasné?"
To mi stačilo na to, aby se mi srdce přesunulo někam do žaludku. Slyšeli jste někdy roj ze dvou metrů? Nedoporučuji pro slabší povahy, ale jak říká táta, roj nepichá.
Nakonec došlo i na nůžky na větve a jutový pytel, když roják selhal. Kus roje dokonce předčil mé očekávání a uvolnil se směrem dostředným. Po několika polohách žebříku, z nichž jediná nebyla ideální, skončil roj po důkladném přesypání (pro mě něco naprosto nepochopitelně sebevražedného) částečně v děravém jutovém pytli, o kterém otec prohlásil: "Důfám, že nebude děravý," a částečně v rojáku, do kterého byl přesypáván.
Pak nastalo počítání. Nejvíc to tentokrát schytaly ruce. Patnáct. Přestože roj nepichá, dostal táta patnáct dávek kyseliny mravenčí přímo do masa. Dokonalá injekce.
Včely jsou naprosto úchvatná stvoření. Stále ještě však přemýšlím o tom, zda chci být včelařem.


ANKETA PRVŇÁKŮ
ANKETA PRVŇÁKŮ

Kohout @ Katka

 1. Jsi spokojen(a) se svou učitelkou?
 2. Do jaké země bys jel(a)?
 3. Tvůj oblíbený příběh/pohádka.
 4. Jaké povolání by sis vybral(a)?

Matěj Novohradský
 1. Ano
 2. Do Ameriky k Indiánům
 3. dracích
 4. Doktor
Nikola Šmikmátorová
 1. Určitě
 2. Praha
 3. Barbie
 4. Herečka
Eliška ?
 1. Jo
 2. Praha
 3. S medvídkem
 4. Doktorka
David Kuchař
 1. Jo
 2. Turecko
 3. Pat a Mat
 4. PolicajtLETEM HUDEBNÍM SVĚTEM
LETEM HUDEBNÍM SVĚTEM
ANEB ENRIQUE IGLESIAS
ANEB ENRIQUE IGLESIAS

Kristýn@

Tento charismatický zpěvák se narodil 8. 5. 1975 ve španělském Madridu. Má velice příjemný hlas. Jeho songy jsou ve velké většině pomalé a zpívané buď v angličtině, portugalštině, italštině nebo španělštině, ale v některých písních tyto jazyky "kloubí". Jeho nejnovější hudební nosič se nazývá Insomniac. Ale začněme od začátku. Enrique začínal svoji kariéru v roce 1995 pod pseudonymem Enrique Martinez, který měl přicestovat do Španělska ze Střední Ameriky. Jeho pravé jméno si ho ale všude našlo, a proto když odjel natáčet své první španělsky zpívané album, pojmenoval jej Enrique Iglesias. Následoval obrovský úspěch, prodalo se více než 6 miliónů nosičů a Enrique získal ocenění Grammy. Během krátké doby se stal natolik oblíbenou a hledanou popstar, že kamkoliv při svém světovém turné přijel, měl všechny stadiony vyprodané. Jeho alba se začala prodávat po miliónech, získal mnoho ocenění (Grammy, American Music Awards, Premios Lo Nuestro). Nejvíce jej proslavil song "Bailamos", který se ihned stal hitem číslo 1. Své první anglicky zpívané album "Enrique" se stalo dvojnásobně platinové v USA a platinové nebo zlaté ve 32 zemích po celém světě. Mimo zpívání pronikl do světa filmu, když si po boku Antonia Banderase, Salmy Hayekové a Johnnyho Deppa zahrál ve filmu "Once Upon A Time In Mexico". V poslední době byl často vídaný s ruskou tenistkou a modelkou Annou Kurnikovovu


DÍVČÍ JMÉNA A JEJICH VÝZNAMY
DÍVČÍ JMÉNA A JEJICH VÝZNAMY

JaNča a TýNka

Adéla - veselá, milá, špatná kamarádka
Anna - dobrotivá, hodná, hodně vnímavá
Barbora - sympatická, chytrá, vypočítavá
Dana - jemná, laskavá, vnímavá
Elen - uštěpačná, drzá, zahořklá
Eliška - pyšná, rozumná, nekamarádská
Gabriela - mrzutá, nevlídná, lehce se zamiluje
Hana - bázlivá, rozmazlená, žárlivá
Ivana - pomlouvána, super kámoška, upovídaná
Jana - přemýšlivá, šikovná, upovídaná
Kateřina - marnotratná, plachá, odhodlaná
Kristýna - dvojí tváře, nespolehlivá, srandistka
Květa - uštěpačná, drzá, zahořklá
Lucie - krutá, samostatná, zdatná lhářka
Michaela - tichá, nemá kuráž, pořádná
Monika - rozvážná, panovačná, sexuchtivá
Natálie - kamarádka, nezkazí radost, otevřená
Radka - zamlklá, vzdorná, pravdomluvná
Šárka - dětská, chápavá, zaostalá
Taťána - ohnivá, velká osobnost, netrpělivá
Tereza - chce být nejlepší, nešikovná, něžná
Veronika - rozmazlená, neupřímná, ráda vyhrává
Zuzana - vychytralá, málomluvná, křehká


CHLAPECKÁ JMÉNA A JEJICH VÝZNAMY
CHLAPECKÁ JMÉNA A JEJICH VÝZNAMY

JaNča a TýNka

Antonín - pokrytecký, hezký, nevšímavý
Daniel - oddaný milovník, upřímný, nebojácný
Jakub - nestálý, idol dívčích srdcí, tolerantní
Jan - neobvyklý vzhled, zajímavý, chápavý
Jiří - zádumčivý, dobrý kamarád, troškařský
Josef - kamarád dívek, nerozhodný, bázlivý
Lukáš - dělá dobrý dojem, brzy selže, nemluví pravdu
Marek - nevinný, ostýchavý, měkký
Marian - neobvyklý, spořádaný, komický
Martin - prudká povaha, neupřímný, nekompromisní
Michal - dobrý na hřišti, nesnáší neúspěch
Milan - dobrý kamarád, ohleduplný, vzpurný
Miroslav - zvláštní, nevhodný objekt, klamající
Ondřej - zamilovaný do sebe, egoista, otevřený světu
Pavel - konfliktní, marnivý, vše pochopí
Petr - nevinný, přitom zlý, dvojí tváře
Radek - přitažlivý, upřímný, stojí si za svým
Robin - nejistý, namyšlený, staromódní
Roman - nepřítel, dokonalý, citlivý
Štěpán - tichý, nezkušený, vybíravý
Tomáš - pravdomluvný, čestný, nepoddajný
Václav - dětský, mírný, kamarádský
Vladimír - nevinný, přitom zlý, dvojí tváře
Zdeněk - roztržitý, paličatý, panovačný


NEKONEČNO VÍTÁ OHLEDUPLNÉ ŘIDIČE
NEKONEČNO VÍTÁ OHLEDUPLNÉ ŘIDIČE

Vojta a Štěpán

Červený trpaslíkI přes název se nemusíte bát, že se jedná o příručku řidiče. To ani náhodou. Ve skutečnosti se jedná o humoristickou knihu Roba Granta a Douga Naylora (Grant Naylor), která rozšiřuje televizní seriál Červený trpaslík.
Kniha sama o sobě je zázrak- jak vás může bavit čtení o chlapíkovi, který potí madránskou omáčku, důvtip má jako vycpaný leguán (i když neví, co to je) a k završení všeho je zamilovaný do ženy 3 000 000 let staré. Tak to je Dave Lister.
Dalším členem této "vesmírné posádky" je Arnold Jidáš Rimmer, který je ctižádostivý, pracovitý, pilný, disciplinovaný a vždycky má u sebe tužku. Výsledek: naprostý blboid, kterým opovrhují všichni krom lodního papouška (protože žádného nemají). Musíme být k němu ovšem spravedliví, být 3 000 000 let mrtvý a tvořen počítačovou simulací je velmi frustrující. Jak ale sám říká: "Napoleon měl kapavku a Caesar epilepsii. Jediný můj handicap je v tom, že jsem mrtvý!"
To nejlepší nakonec - humanoid vyvinutý z koček za ty 3 000 000 let, které toto trio stráví ve vesmíru. Říká si jednoduše Kocour a vše co potřebuje k životu je 20 zrcadel 5x10 metrů, 300 obleků z imitací zvířecích kůží, mléka a ryb co jen zvládne a ... (až po 22.00 hodině).
Postupem času se připojí i Kryton, sanitární droid naprogramovaný sloužit lidem a silně věřící v Křemíkové nebe. Jeho nejoblíbenější knihou je Elektronická Bible společnosti Siemens.
Toto všechno je součástí dobrodružství o přátelství, odvaze a litrech kari omáčky.


FILM O FILMU RATATOUILLE
FILM O FILMU RATATOUILLE

Vašek a Tomáš

RatatouilleAnimovaný / Rodinný / Komedie
USA, 2007, 110 min
Režie: Brad Bird
Hrají: Brad Garrett, Peter O'Toole, Janeane Garofalo, Ian Holm, Brian Dennehy

Další přírůstek do rodiny Pixar je nejočekávanější rodinná komedie letošního léta.
Příběh je založen na představě malé ambiciosní krysy Rammyho, jenž je, až na své společenské postavení, nadaným Kuchařem. Asi si řeknete: "Krysa a Kuchař?!"
Příběh začíná v jedné malé vesničce, kde krysí kolonie přebývá již spoustu let, všichni jedinci jsou až na jednoho stejní. Krysák Rammy má velmi dobrý čich a dokáže rozpoznat ingredience na velkou vzdálenost. Jeho talent již dříve využívala krysí kolonie, aby rozpoznala otrávená jídla. Ovšem Rammy si stál za svým cílem. Dobýval se do domů lidí a četl si kuchařku známého šéfkuchaře Augusta Gusteauva, s tou se učil vařit a číst.
Gusteauova restaurace ztratila jednu ze svých pěti hvězd díky tvrdé kritické recenzi Francouze Antona Ego. To byla pro Gusteauva tvrdá rána a známý šéfkuchař zemřel se zlomeným srdcem.
Když krysí kolonie utíká z domu staré babky, která nesnáší krysy, Remmy běží příliš pomalu a jeho rodina se mu ztrácí před očima. Na kuchařce dopluje kanálem až do Paříže. Dostane se dokonce až do Gusteaouvy restaurace. Mezitím se v restauraci objeví mladík Linguini, který hledá práci. Tehdejší šéfkuchař Skinner ho zaměstná jako uklízeče. Bohužel Linguini má jiný sen, stát se opravdovým kuchařem. Zkouší vařit a nejde mu to. Shodou náhod se setká s krysou Rammym. Poté zjistí, že se spolu mohou dorozumívat, a Rammy se naučí ovládat Linguiniho pomocí jeho vlasů. Rammy a Linguini zažijí mnoho dobrodružství, která můžete vidět v kinech od 13. září 2007.
Pokud jste milovníci kreslených filmů, humoru a jídla, určitě se běžte podívat na tento film.
Stránky filmu http://www.pixar.com/theater/trailers/rat/index.html

Hezkou zábavu Vám přejí Vašek a Tomáš


A TEĎ NĚCO PRO KLUKY
A TEĎ NĚCO PRO KLUKY

Martin Souček

F.O.T.B.A.L.
kopačkyVedení fotbalového Realu potrestá Robinha a Julia Baptistu
Vedení Realu Madrid zahájilo disciplinární řízení s fotbalisty Robinhem a Juliem Baptistou. Důvodem je jejich zpoždění při návratu z kvalifikačních utkání brazilské reprezentace v minulém týdnu. Robinho se prý navíc po středečním vítězství 5:0 nad Ekvádorem zúčastnil bouřlivého večírku, který trval až do ranních hodin.

Adebayor si připadá jako kříženec Drogby s Kanuem
Napůl Didier Drogba, napůl Nwankwo Kanu. Tak se charakterizoval v rozhovoru pro klubový magazín útočník londýnského Arsenalu Emanuel Adebayor. Třiadvacetiletý útočník z afrického Toga bude dnes večer při utkání Ligy mistrů velkou hrozbou pro obranu pražské Slavie.

Jankulovski musí na operaci, nezahraje si minimálně dva měsíce.
Český fotbalista Marek Jankulovski musí na operaci. Úterní vyšetření u něj podle listu Gazzetta dello Sport odhalilo poškozený meniskus v pravém koleni a reprezentační obránce bude AC Milán chybět minimálně dva měsíce.

Zlámal: Poslední místo se pro Liberec moc nehodí
Brankář Zdeněk Zlámal pomohl Liberci v pondělním utkání v Mladé Boleslavi chycením penalty před koncem poločasu, navíc dovedl svůj tým k vítězství s čistým štítem. Severočeši vyhráli v městě aut 2:0 a odpíchli se od posledního místa v tabulce. "Když jsem se podíval na tabulku, řekl jsem si, že tady musíme vyhrát," byl přesvědčený o úspěchu Zlámal.

T.E.N.I.S.
Nalbandian překvapivě porazil ve finále v Madridu Federera
Argentinský tenista David Nalbandian překvapivě vyhrál turnaj v Madridu. V nedělním finále porazil světovou jedničku Rogera Federera 1:6, 6:3, 6:3 a jako teprve třetí hráč v historii dokázal při cestě za turnajovým titulem vyřadit tři nejlepší tenisty světa.

H.O.K.E.J.
Straka by měl se zlomeným prstem chybět Rangers asi měsíc
Čtyři až pět týdnů bude český hokejový útočník Martin Straka chybět kvůli zlomenému ukazováčku na pravé ruce v sestavě New Yorku Rangers. Pětatřicetiletý olympijský vítěz z Nagana a mistr světa z Vídně z roku 2005 utrpěl zranění v sobotním utkání NHL v Bostonu, když v první třetině blokoval střelu slovenského obránce Zdena Cháry.

M.O.T.O.R.K.Y.
motorkaPešek přejde do třídy do 250ccm, bude jezdit s aprilií
Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek definitivně potvrdil svůj přestup do třídy do 250 ccm. Jednadvacetiletý závodník, který má stále šanci obsadit v letošním seriálu mistrovství světa kubatury do 125 ccm třetí místo, podepsal roční smlouvu s týmem Emmi Caffe Latte vedeným Čechošvýcarem Danielem Eppem.

F.O.R.M.U.L.E.
Raikkonen bojuje o titul
Hamilton by nerad vyhrál titul díky diskvalifikaci soupeřů
Pilot formule 1 Lewis Hamilton nechce získat titul mistra světa díky diskvalifikaci jiných závodníků. Dvaadvacetiletý jezdec stáje McLaren tak reagoval na odvolání jeho stáje McLaren proti rozhodnutí komisařů Velké ceny Brazílie, kteří nepotrestali Nika Rosberga z Williamsu a Roberta Kubicu s Nickem Heidfeldem z BMW za užití podchlazené směsi paliva. Pokud by totiž byli dva ze závodníků, kteří všichni skončili v Brazílii před sedmým Hamiltonem, diskvalifikováni, titul by získal místo Kimiho Räikkönena britský jezdec.


JIHOČESKÉ CYKLOSTEZKY
JIHOČESKÉ CYKLOSTEZKY

Francová 6.B

Jihočeské cyklostezky

Jihočeské cyklostezky procházejí přes Třeboňsko, Jindřichův Hradec a okolí. Vedou převážně chráněnými krajinnými oblastmi, okolo nich můžeme najít historické památky:
hrad Valdštejn
zámek Červená Lhota
Schwazemberská hrobka

Rybníky:
rybník Svět založený J.Krčínem
rybník Opatovický
rybník Rožmberk

Stromy staré několik set let.
Informační tabule chráněných druhů zvířat.
Nádherné malebné jihočeské vesničky.

Pro cyklostezky platí obdélníková žlutá značka s vyobrazením jízdního kola a číslem cyklostezky.
Sportovní cyklisti se mezi sebou zdraví pozdravem AHOJ


CO DĚLAT,
CO DĚLAT,
CHCETE-LI POBAVIT STOPAŘE
CHCETE-LI POBAVIT STOPAŘE

julč@


P.S. Tohle já nevymyslela, takže tady je internetová adresa stránky, kde jsem to našla:
http://ifun.cz/Zabava/65-view.aspx

Jak pobavit stopařeZAJÍMAVÉ ODKAZY
ZAJÍMAVÉ ODKAZY

julč@

http://www.mp3s.nadruhou.net
tady najdete asi snad všechny písničky

http://matematika.havrlant.net/objemy-obsahy
zapomněli jste vzoreček z matiky? Nevíte si rady s domácím úkolem a na látku jste chyběli? Navštivte tyhle "webovky"

http://cs.wikipedia.org
tady najdete všechny možné informace - ideální pro referát :)

http://www.bavse.cz
nemáte co dělat? Navštivte tyto internetové stránky a určitě s nudou bude konec. Můžete si zde vytvořit vlastní komixy, animáky, grafity... No, prostě mrkněte na to ;)

Příště zase něco přidám :)


Garfield
Redakční rada
Redakční rada

Na časopisu Dvojka se podíleli:

Šéfredaktorky
Hana Šeborová
Kristýna Frymlová
Technik
Štěpán Lodinský
Šéfgrafik
Miroslav Harapes
Redaktoři
a že jich je
Odborní poradci
Mgr. Monika Coubalová, Mgr. Vladimír Hradecký