škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
01 - Základy práce s počítačem a správa souborů
Počet hodin
16

Minimální počet účastníků
4

Vstupní znalosti
Žádné.

Určení
Kurz je určen zájemcům, kteří nemají s prací na počítači žádné zkušenosti.

Cíl
Účastníci kurzu by si měli osvojit základy práce v prostředí operačního systému Windows. To znamená - práci s myší, spouštění programů, práci s okny, pracovní plochou, schránkou, složkami a soubory, jednotlivými programy dodávanými s Windows.

Stručný obsah
Seznámení s počítačem a prostředím Windows, Operace se soubory, Základy práce s programy (Poznámkový blok, Kalkulačka, WordPad, Malování), Práce s více programy najednou

Vzdělávací plán (předpokládaný)
1. lekce (1. - 4. hodina)
Počítač (základní součásti), myš, klávesnice. Zapnutí a vypnutí počítače, přihlášení do sítě. Popis prostředí Windows. Druhy objektů (soubor, složka, zástupce, hlavní panel, menu Start). Ovládání oken. Nápověda.

2. lekce (5. - 8. hodina)
Průzkumník - složky a soubory v počítači. Koš a práce s ním. Operace se soubory pomocí dvou oken. Práce s disketami a CD ROM. Operace se soubory pomocí průzkumníka. Hledání souborů.

3. lekce (9. - 12. hodina)
Spouštění aplikací pomocí nabídky Start. Druhy aplikací. Ovládání hlavní nabídky (menu) a panelu nástrojů. Poznámkový blok, Kalkulačka - základní ovládání, práce se schránkou. WordPad - založení a otevření textového souboru, uložení dokumentu na disk, základy editace textu (řádek, odstavec, písmo). Malování - základní ovládání.

4. lekce (13. - 16. hodina)
Spuštění více programů. Hlavní panel a jeho možnosti. Další úpravy textu, práce s dvěma soubory. Přenos dat mezi aplikacemi. Vkládání objektů do textového dokumentu. Práce s neznámým programem. Tiskárny. Vzhled pracovní plochy. Reset počítače. Seznámení s počítačovou sítí.

Cena
2500 Kč

Místo konání

Základní škola Kolín II
Kmochova 943
Kolín 2
280 02
počítačová učebna 1.patro

Vezměte si s sebou

průkaz totožnosti
psací potřeby
přezůvky (v učebně je koberec, je možno chodit i bez přezůvek)

Materiály ke stažení a odkazyVšechny typy kurzů lze předběžně domluvit telefonicky na čísle 321 722 433 nebo vladimir.hradecky@2zskolin.cz