škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
02 - Základy práce s počítačem
Počet hodin
28

Minimální počet účastníků
4

Vstupní znalosti
Žádné.

Určení
Kurz je určen zájemcům, kteří nemají s prací na počítači žádné zkušenosti.

Cíl
Účastníci kurzu by si měli osvojit základy práce v prostředí operačního systému Windows, v textovém editoru Word a na Internetu.

Stručný obsah
Seznámení s počítačem a prostředím Windows, Operace se soubory, Základy práce v textovém editoru Word, Základy práce s Internetem.

Vzdělávací plán (předpokládaný)
1. lekce (1. - 4. hodina)
Počítač (základní součásti), myš, klávesnice. Zapnutí a vypnutí počítače, přihlášení do sítě. Popis prostředí Windows. Druhy objektů (soubor, složka, zástupce, hlavní panel, menu Start). Ovládání oken. Nápověda.

2. lekce (5. - 8. hodina)
Průzkumník - složky a soubory v počítači. Koš a práce s ním. Operace se soubory pomocí dvou oken. Práce s disketami a CD ROM. Operace se soubory pomocí průzkumníka. Hledání souborů.

3. lekce (9. - 12. hodina)
Spouštění a ukončení Wordu, orientace v okně programu, nápověda, nový soubor, Šablony. Otevření souboru, orientace v dokumentu, uložení souboru, uložení pod novým názvem. Členění textu, význam kláves, psaní textu, typografická pravidla, ukládání dokumentu. Vlastnosti písma, zarovnání odstavce, výběr textu, přesouvání textu, kopírování textu.

4. lekce (13. - 16. hodina)
Zobrazení dokumentu, vzhled stránky, záhlaví a zápatí. Formátování písma, formátování odstavců, ohraničení a stínování. Vložení konce stránky, iniciála, vkládání data a času, tabulátory. Kontrola pravopisu, vlastnosti dokumentu, tisk, odrážky a číslování.

5. lekce (17. - 20. hodina)
Hledání a nahrazování textu, procházení dokumentem, Automatické ukládání dokumentu. Vkládání a úprava klipartu a obrázku. Odrážky a číslování.
Internet - základní pojmy. Jak WWW pracuje. Základní práce s intrnetovým prohlížečem.

6. lekce (21. - 24. hodina)
Tisk, uložení na disk, přizpůsobení zobrazení. Vyhledávání informace, vyhledávače. Přenos informací do textového editoru.

7. lekce (25. - 28. hodina)
Elektronická pošta. Vytvoření emailové schránky. Vytvoření nové zprávy, odeslání zprávy. Přijetí emailu. Odpověď. Přeposlání. Tisk. Práce s přílohou.

Cena
4000 Kč

Místo konání

Základní škola Kolín II
Kmochova 943
Kolín 2
280 02
počítačová učebna 1.patro

Vezměte si s sebou

průkaz totožnosti
psací potřeby
přezůvky (v učebně je koberec, je možno chodit i bez přezůvek)

Materiály ke stažení a odkazyVšechny typy kurzů lze předběžně domluvit telefonicky na čísle 321 722 433 nebo vladimir.hradecky@2zskolin.cz