škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
08 - OpenOffice.org pro začátečníky
Počet hodin
16

Minimální počet účastníků
4

Vstupní znalosti
Základní znalosti ovládání počítače (v rozsahu kurzu Základy práce s počítačem).

Určení
Kurz je určen zájemcům se základními znalostmi a dovednostmi v práci na počítači.

Cíl
Účastníci kurzu by si měli osvojit základy práce v textovém editoru Writer a vědět jaké další aplikace obsahuje kancelářský balík OpenOffice.org. Účastník umí otevřít, vytvořit, uložit, editovat a tisknout textový dokument. Znalosti kurzu umí použít pro tvorbu běžných textových dokumentů.

Stručný obsah
Seznámení s prací v kancelářském balíku, který je zdarma, Seznámení s prostředím programu Writer, Základy práce s textovým dokumentem, Práce s částí textu (kopírování, mazání, přesun), Vlastnosti písma, odstavce, stránky, Vkládání objektů do textového dokumentu, Práce s více otevřenými soubory, Přenos textu z internetovské stránky do textového dokumentu, Stručné seznámení s dalšími aplikacemi kancelářského balíku OpenOffice.org.

Vzdělávací plán (předpokládaný)
1. lekce (1. - 4. hodina)
Spouštění a ukončení Writer, orientace v okně programu, nápověda, nový soubor, Šablony. Otevření souboru, orientace v dokumentu, uložení souboru, uložení pod novým názvem. Členění textu, význam kláves, psaní textu, typografická pravidla, ukládání dokumentu. Vlastnosti písma, zarovnání odstavce, výběr textu, přesouvání textu, kopírování textu.

2. lekce (5. - 8. hodina)
Zobrazení dokumentu, vzhled stránky, záhlaví a zápatí. Formátování písma, formátování odstavců, ohraničení a stínování. Vložení konce stránky, iniciála, vkládání data a času, tabulátory. Kontrola pravopisu, vlastnosti dokumentu, tisk, odrážky a číslování.

3. lekce (9. - 12. hodina)
Hledání a nahrazování textu, procházení dokumentem, Automatické ukládání dokumentu. Vkládání a úprava klipartu a obrázku. Vložení symbolu. Odrážky a číslování.

4. lekce (13. - 16. hodina)
Práce s více otevřenými soubory. Přenos částí dokumentu mezi nimi. Vkládání objektů z jiné aplikace. Přenos textu z internetovské stránky do textového dokumentu.
Stručné seznámení s dalšími aplikacemi kancelářského balíku OpenOffice.org Závěrečná práce.

Cena
2500 Kč

Místo konání

Základní škola Kolín II
Kmochova 943
Kolín 2
280 02
počítačová učebna 1.patro

Vezměte si s sebou

průkaz totožnosti
psací potřeby
přezůvky (v učebně je koberec, je možno chodit i bez přezůvek)

Materiály ke stažení a odkazyVšechny typy kurzů lze předběžně domluvit telefonicky na čísle 321 722 433 nebo vladimir.hradecky@2zskolin.cz