škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
Počítačové kurzy
Naše vzdělávací zařízení pořádá počítačové kurzy pro učitele i veřejnost.

Na tato školení jsme získali akreditace MŠMT pro DVPP číslo MSMT-6165/2017-1-514 a MSMT-27757/2017-1-1225, a proto se mohou platit z DVPP nebo z fondů Evropské unie.

Kurzy mají délku 4 nebo 8 vyučovací hodiny. Pro jednoho účastníka je cena za 4 hodinový kurz 1000 Kč a za 8 hodinový kurz 1500 Kč. Kurz je otevřen od minimálního počtu 5 účastníků. Probíhá v počítačové učebně Základní školy Kolín II., Kmochova 943. Při větším zájmu z jedné školy lze domluvit kurz přímo na vaší škole.

Pokud máte o některý kurz zájem, vyplňte přihlášku a zašlete ji na adresu vladimir.hradecky@2zskolin.cz.

Abychom Vás mohli včas informovat o termínech kurzů, zašlete nám vyplněné přihlášky co nejdříve. Kurz bude otevřen, pokud bude alespoň minimalní počet zájemců uvedený u daného kurzu.
Veškerá komunikace se zájemci o kurz bude probíhat emailem na adresu, kterou uvedou na přihlášce.

Vaše případné dotazy zodpoví Mgr. Vladimír Hradecký na emailové adrese vladimir.hradecky@2zskolin.cz nebo telefonu 321 722 433.

Nabízíme následující kurzy:
 1. Grafika na základní škole - úvod
  4 hodiny
  Teoretický úvod do problematiky. Malování rastrového obrázku v jednoduchém grafickém editoru. Prohlížení obrázků - základní možnosti. Získávání fotografií na Internetu. Základní úpravy fotografií. Základní práce ve vektorovém grafickém editoru.

 2. Práce s digitálním fotoaparátem
  4 hodiny
  Úvod do používání digitálního fotoaparátu. Základy fotografování. Fotografování. Přenos fotografií do počítače. Seznámení s prohlížečem obrázků. Základní úpravy fotografií.

 3. Úprava fotografií v nástrojích Windows
  4 hodiny
  Seznámení s programy. Prohlížení obrázků. Základní úprava obrázků. Snímání obrazovky. Tvorba obrázků. Prezentace obrázků.

 4. Úprava fotografií v Zoner Photo Studio
  4 hodiny
  Seznámení s programem. Prohlížení obrázků. Základní úprava obrázků. Hromadné úpravy obrázků. Prezentace a publikace.

 5. Úprava fotografií ve freewarových programech
  4 hodiny
  Seznámení s programy. Prohlížení obrázků. Základní úprava obrázků. Hromadné úpravy obrázků. Prezentace a publikace.

 6. Tvorba grafiky v grafickém editoru
  4 hodiny
  Seznámení s uživatelským rozhraním. Základní operace s programem. Nástroje na kreslení. Úprava digitální fotografie. Tisk.

 7. Vektorová grafika v programu Zoner Callisto 1
  4 hodiny
  Seznámení s programem Zoner Callisto, instalace, aktualizace, provoz v síti. Orientace v programu a základní nastavení. Základní geometrické objekty. Výběr a editace objektů. Změna rozměrů, rotace, deformace. Barvy, obrys, výplň. Čáry - přímky, křivky. Základní tvarování objektů.

 8. Vektorová grafika v programu Zoner Callisto 2
  4 hodiny
  Pokročilé tvarování objektů. Hromadný výběr, pořadí, skupiny, kombinace a logické operace. Použití bitmap. Text - umělecký a odstavcový text - rozdíly, využití, úprava textu. Tabulky. Převod do jiných formátů.

 9. Interaktivní tabule ve výuce
  4 hodiny
  Seznámení s interaktivní tabulí SMART Board a dalším příslušenstvím. Ukázky možností využití interaktivní tabule a dalšího příslušenství ve výuce. Seznámení s aplikací Notebook. Zdroje na Internetu. Tvorba výukových materiálů.

 10. Nástroje Googlu 1
  4 hodiny
  Seznámení s online aplikacemi Google Apps, rozšířené vyhledávání, pošta, disk, dokumenty.

 11. Nástroje Googlu 2
  4 hodiny
  Navazuje na kurz Nástroje Googlu 1. Disk, dokumenty, prezentace, tabulky, formuláře, Youtube.

 12. Jak formátovat text na počítači
  4 hodiny
  Základní typografická pravidla, znaky v nichž se často chybuje, oprava chyb v textu, jak napsat dopis, použití šablon v textovém editoru.

 13. Tvorba a úprava digitálních fotografií
  8 hodin
  Úvod do používání digitálního fotoaparátu. Základy fotografování. Fotografování. Přenos fotografií do počítače. Seznámení s prohlížečem obrázků. Základní úpravy fotografií. Retušování drobných vad. Tvorba různých tiskovin. Tisk snímků.

 14. Úprava grafiky v grafickém editoru
  8 hodin
  Základní operace s programem. Nástroje na kreslení. Úprava digitální fotografie. Transformace obrázku. Práce s výběry. Vrstvy. Tvorba koláží. Tisk.

 15. Vektorová grafika ve škole
  8 hodin
  Seznámení s programem Zoner Callisto. Základní geometrické objekty. Výběr a editace objektů. Změna rozměrů, rotace, deformace. Barvy, obrys, výplň. Čáry - přímky, křivky. Tvarování objektů. Hromadný výběr, pořadí, skupiny, kombinace a logické operace. Použití bitmap. Text - umělecký a odstavcový text - rozdíly, využití, úprava textu.

 16. Interaktivní tabule - použití a tvorba materiálů
  8 hodin
  Seznámení s interaktivní tabulí SMART Board a dalším příslušenstvím. Ukázky možností využití interaktivní tabule a dalšího příslušenství ve výuce. Seznámení s aplikací Smart Notebook. Zdroje na Internetu. Tvorba výukových materiálů v programu Smart Notebook.

 17. Nástroje Googlu
  8 hodin
  Seznámení s online aplikacemi Google Apps, rozšířené vyhledávání, pošta, disk. Kalendář, dokumenty, praktické úkoly.

Obecné pokyny ke kurzům


Materiály ke stažení a odkazy