škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
2.ročník - 1996 - zadání
 1. V pytlíku jsou tři modré a čtyři červené kuličky. Kolik kuliček musíme nejméněvytáhnout, abychom zcela jistě měli dvě kuličky stejné barvy?

 2. V čísle 356 změň pořadí číslic tak, aby získané číslo mělo větší počet jednotek neždesítek a menší počet jednotek než stovek.

 3. Nádražní hodiny ukazují 9:58 hodin. Vlak odjíždí ze stanice v 11:12 hodin. Kolik času zbývá dětem do odjezdu vlaku?

 4. Na obrázku a) je krychle, na jejichž stěnách jsou čísla 1, 2, 3, 4, 5, 6. Číslo 2 jena levé boční stěně, číslo 4 na zadní stěně a číslo 6 na spodní stěně. Doplň do obrázku b) chybějící čísla, jestliže jde o rozloženou krychli z obrázku a).
  obrázek k 4.příkladu
  obrázek k 4.příkladu


 5. Šárka je o 3 cm vyšší než Jana. Michal je o 2 cm vyšší než Jana a o 2 cm nižší než David. Seřaď jména dětí podle jejich velikostí, od nejvyššího k nejnižšímu.

 6. Na brigádě srovnali chlapci 15 trubek do 3 vrstev tak, že v každé vyšší vrstvě bylo ojednu trubku méně. Kolik trubek bylo v každé vrstvě?

 7. Na hon šli dva otcové a dva synové. Na honu zastřelili tři zajíce. Když se o něrozdělili, dostal každý jednoho. Jak je to možné? Vysvětli.

 8. Honzík udělal chybu ve slově "zkouška". Maminka ho nechala toto slovo několikrátopsat. Po chvíli opisování se mu zlomila tužka. Stalo se to právě tehdy, když napsal 54 písmen. Které bylo poslední napsané písmeno?

 9. Z krychlí je postaveno schodiště podle obrázku:
  obrázek k 9.příkladu
  obrázek k 9.příkladu
  1. Kolik schodů bychom vyšlapali po schodišti složeném ze 20 krychlí? Načrtni obrázek.
  2. Kolik krychlí je potřeba na postavení schodiště s pěti schody?


 10. Narýsuj čtyři různé přímky tak, aby vznikl právě jeden trojúhelník. Vrcholytrojúhelníku popiš body A, B. C, strany vytáhni.