škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
6.ročník - 2000 - zadání
 1. Na trať závodu vyjela čtyři auta - bílé, červené, modré a zelené. Zelené auto přijelo dříve než červené. Modré auto přijelo dříve než bílé. Bílé auto přijelo dříve než červené a zelené auto přijelo dříve než modré. Které auto přijelo jako poslední?

 2. obrázek k 2.příkladuZe dvoukilogramového bochníku sýra odřízla paní kuchařka půl kilogramu.
  Zapište zlomkem, jakou část ukrojila.

 3. Najděte jeden způsob, jak napsat pomocí tří dvojek číslo 24. Smíte používat znaménka "plus", "mínus", "děleno" a "krát".
  2  2  2 = 24


 4. obrázek k 4.příkladuNarýsujte šestiúhelník, který má pět vnitřních úhlů pravých.
  Na obrázku je čtyřúhelník, který má čtyři vnitřní úhly pravé.

 5. Dana a její sestra Eva odjíždějí z domova ve stejnou dobu a jedou na kole do školy vzdálené 9 kilometrů. Dana ujede za 10 minut 3 kilometry. Eva ujede 1 kilometr za 3 minuty. Kdo dojede do školy dříve a za kolik minut?

 6. První číslo nového časopisu Easy English stálo 19,-Kč. Babička, která ho kupovala své vnučce, měla pouze samé dvoukoruny. Prodavač měl samé pětikoruny. Mohla za těchto podmínek babička zaplatit a jak?

 7. obrázek k 7.příkladuRobin přišel v 10 hodin ze školy, položil na stůl vysvědčení a počal prchat směrem na jihozápad rychlostí 10 km/h. O 2 hodiny později si vysvědčení přečetl otec, nasedl na trojkolku a začal syna stíhat rychlostí 20 km/h. Za jak dlouho a jak daleko od domu dostane syn výprask (nebo pochvalu)?

 8. Najděte přirozené číslo, pro které platí:  x + x + x = x . x

 9. Z měděného drátu o délce 20 cm je vytvarován obdélník. Jaká je délka tohoto obdélníku, je-li jeho šířka 4 cm?

 10. obrázek k 10.příkladuJe dáno pět kružnic s poloměrem 15 milimetrů, které se navzájem dotýkají a mají středy na jedné přímce. Jaká je vzdálenost středů první a poslední kružnice?
  Načrtněte obrázek.