škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
7.ročník - 2001 - zadání
 1. obrázek k 1.příkladuMaminka koupila 18 kopečků zmrzliny pro své tři syny. Nejstaršímu dala o jeden kopeček více než prostřednímu a nejmladšímu o jeden kopeček více než nejstaršímu. Napište, kolik dostal každý syn kopečků.

 2. Jak dlouho četly děti v dramatickém kroužku pohádku, jestliže čtení trvalo celkem 1/4 dne? Vyjádřete v minutách.

 3. obrázek k 3.příkladuKolika skoky překoná tygřík vzdálenost 5 km 500 m 50 dm 5 000 mm, je-li jeho skok dlouhý 2 metry?

 4. Ve školní družině vyráběly děti papírovou krabičku tvaru krychle bez víčka, ale s dvojitým dnem, aby byla pevnější. Poraďte jim, který z tvarů mohou ke zhotovení krabičky použít.
  obrázek k 4.příkladu 5. Najděte jeden způsob, jak napsat pomocí čtyř číslic 3 a znamének početních výkonů, případně závorek, číslo 8.
  3  3  3  3 = 8


 6. Jaká je nejdelší cesta od STARTU k CÍLI (vyjádřená v centimetrech)? Můžete postupovat pouze po hranách krychle, ale přitom po žádné hraně nesmíte jít vícekrát. Délka hrany krychle je 5 cm.
  obrázek k 6.příkladu 7. Na obrázku je pomocí 12 párátek znázorněna nepravdivá rovnost. Přemístěte jedno párátko tak, aby tato rovnost byla pravdivá.
  obrázek k 7.příkladu


 8. Které přirozené číslo je právě o tolik menší než 60, o kolik je větší než 50?

 9. Dana řekla: "Mám ráda lichá čísla.", Iva řekla: " Mám ráda čísla menší než 20.", Pavla řekla: "Líbí se mi čísla, která po dělení sedmi dávají zbytek 1.".
  Najdi všechna čísla od 1 do 30, která mají rády všechny dívky.

 10. Narýsuj čtverec, který má stejný obvod jako rovnostranný trojúhelník o straně dlouhé 4 cm.