škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
8.ročník - 2002 - zadání
 1. Na táboře se měly děti rozdělit do skupin po šesti. Kolik nejméně chybí žáků, jestliže rozdělování se účastnilo 19 chlapců a 12 dívek?

 2. obrázek k 2.příkladuČtyři pětiny domácího úkolu znamenají přečíst 20 stran dobrodružné knihy. Vašek přečetl 26 stránek. Má již splněný domácí úkol?
 3. U babičky na prázdninách si vnoučata měřila délku skoku dalekého. Alena skočila 252 cm, Bára 2,25 metru, Čenda skočil 25,5 dm a David 2 255 mm. Kdo z dětí skočil nejméně?

 4. obrázek k 4.příkladuMaminka přinesla ze zahrádky jablka. Z poloviny jablek upekla závin. Pak přišel David a snědl polovinu ze zbylých jablek. Po něm přišel Michal a snědl zase polovinu ze zbytku. Nakonec se vrátil domů tatínek a na toho zbyla dvě jablka. Kolik jablek vlastně maminka přinesla?
 5. Pamatujete se na pátek 22. 2. 2002? Zkuste pomocí všech dvojek z tohoto data vytvořit jeden příklad, jehož výsledek bude 20. (Používat můžete všechna znaménka početních výkonů i závorky, v každé mezeře nemusí být znaménko.)
  2  2  2  2  2 = 20

 6. obrázek k 6.příkladuVlak do Prahy odjíždí z hlavního nádraží v 6 hodin 52 minuty. Moje digitální hodinky ukazují 20:09. Kolik času zbývá do odjezdu vlaku?
 7. Patrik obejde náměstí čtvercového tvaru za 16 minut. Za jak dlouho obejde (stejnou rychlostí) jiné čtvercové náměstí, které má čtyřikrát větší rozlohu?

 8. Po řece pluje indiánská kanoe a v ní sedí za sebou otec, matka a syn. Navrhněte všechny další možné způsoby, jak mohou tyto tři osoby v kanoi sedět, když víte, že nemohou sedět vedle sebe.
  obrázek k 8.příkladu


 9. V trojúhelníku ABC má strana a délku 6 cm, strana b je o 2 cm kratší než strana a. Strana c je dvakrát delší než strana b. Sestrojte trojúhelník ABC.

 10. Na výstavu fotografií vozí děti autobus, do kterého může nastoupit až 55 osob. V pondělí přivezl jeden autobus 40 dětí, v úterý přivezly dva autobusy 80 dětí. Kolik autobusů muselo nejméně přijet ve středu, jestliže přivezly celkem 160 dětí?
  obrázek k 10.příkladu