škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
12.ročník - 2006 - zadání
 1. HarryHagrid pečuje o 75 zvířat - jednoho dráčka, 28 králíků, 30 ropuch, 5 skvorejšů, 3 sovy a zbytek jsou hadi. O kolik hadů Hagrid pečuje?

 2. Při hledání unesené Hermióny našel Harry v lese před zavřenou jeskyní, kde měla Hermióna být, bednu s kouzelným zaříkadlem k jejímu vysvobození. Když ale bednu otevřel, našel v ní šest bedniček. V každé bedničce bylo 5 krabic, v každé krabici byly 3 balíčky a v každém balíčku byly dva papírky se slovy, ze kterých se má zaříkadlo složit. Z kolika slov se tajné zaříkadlo skládá?

 3. Hagrid dostal od Brumbála za úkol osít hřiště na famfrpál. Hřiště je široké 20 metrů. Zjistil, že délka hřiště je 4krát větší než jeho šířka. Kolik bude potřebovat semínek trávy, jestliže ví, že na 1dm2 je potřeba 300 semínek?

 4. Při závodě ve famfrpálu uletěl Harry na Nimbusu 2000 za 3 hodiny 252 km a Draco Malfoy na Nimbusu 2001 za 4 hodiny 296 km. Kolik kilometrů uletěl Harry a kolik uletěl Draco za 1 hodinu? O kolik kilometrů za 1 hodinu je Harry rychlejší než Draco?

  famfrpál


 5. BrumbálKdyž se vedle sebe postaví Harry a Hermióna, je Harry vyšší. Když se vedle sebe postaví Harry a Ron, je Ron vyšší. Draco je také vyšší než Harry. Ron je nižší než Draco, ale vyšší než Harry. Ještě víme, že Hermióna není nejmenší a Nevill je nižší než Harry. Přiřaď dané výšky k postavám: 168 cm; 16 dm; 1,58 m; 16,3 dm a 1,7 m.

 6. Než odjel Harry vlakem do školy v Bradavicích, musel si koupit věci, které bude potřebovat. Koupil si kouzelnou hůlku za pět zlatých, knihy zaříkadel za 28 zlatých, cínový kotlík za 14 zlatých a plášť za 36 zlatých. Kolik mu za celý nákup vrátili, jestliže mu Hagrid dal 130 zlatých?

 7. Při cestě na setkání kouzelníků měl mít Brumbál s sebou zavazadlo těžké maximálně 10 kilogramů. Brumbál potřeboval 3,3 kilogramů věcí na sebe, 2,6 kilogramů knížek, 1,5 kilogramů potřebných dokumentů a poznámek a 0,9 kilogramů kouzelnických potřeb. Jak těžké zavazadlo měl Brumbál s sebou? Splnil Brumbál podmínky pro odlet?

 8. Zmijozelská kolej získala ve famfrpálu oproti nebelvírské koleji o 154 bodů méně. Celkem získaly obě koleje dohromady 568 bodů. Kolik bodů získala zmijozelská a kolik nebelvírská kolej?

 9. Les je od Bradavic vzdálen 8 kilometrů. Právě tehdy, když vyšel z Bradavic Ron, vyšel naproti němu Harry z lesa. Každý ušel za hodinu 4 kilometry. Ron si s sebou půjčil psa od Hagrida. Pes uběhl za hodinu 10 kilometrů a utíkal tak dlouho od Rona, dokud nedoběhl k Harrymu, potom běžel zase k Ronovi, a tak běhal od jednoho k druhému, dokud se nepotkal Ron s Harrym. Kolik kilometrů pes uběhl?

  Bradavice
 10. Hermióna o prázdninách pilně studovala kouzelnické knihy. Přečetla již 108 stran. Kolik dní bude ještě knihu číst, když má celkem 540 stran a Hermióna čte 18 stran denně? Kolik dní celkem bude tuto knihu číst?

  Hermióna