škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
13.ročník - 2007 - zadání
 1. BořekTomovi trvala cesta ze Severního pólu letadlem 2 dny a 11 hodin. Kolik kilometrů uletěl Tom za Bořkem, jestliže letadlo letělo rychlostí 650 kilometrů za hodinu?

 2. Týna, Bořek a jeho bratr Tom měří výšku vánočního stromku. Týna zjistila, že potřebuje 35 kroků k tomu, aby přešla od špičky stromu na jeho druhý konec, jeden její krok má délku 0,8 metru. Bořek zjistil, že tyč dlouhou 2 metry musí vedle stromu položit 15krát. Tom pouze odhadl jeho velikost na 29 metrů. Skutečná výška stromu je 28 metrů a 60 centimetrů. Kdo z nich byl nejblíže ke skutečné výšce stromu?

 3. BořekVyjádřete všechny čtyři hodnoty výšky vánočního stromu uvedené v příkladě č.2 v decimetrech.

 4. Nákladní automobil, který přivezl vánoční stromek z lesa na náměstí po nakreslené trase, jel dvě a čtvrt hodiny. Cestou projížděl přes čtyři města. Jak dlouho mu trvala cesta z druhého města do čtvrtého města?

  cesta přes města


 5. HugoNa vánoční stromeček na náměstí se také věšely různé sladkosti. Připraveno jich bylo v krabici 794. Bořek věšel na stromek perníčky, pověsil jich 122. Týna věšela bonbony a pověsila jich 178, ale zjistila, že je sledují děti, a tak každému dítěti dala po dvou bonbonech. Strašák Hugo věšel marcipán a pověsil jich 444, ale protože měl marcipán moc rád, tak jich 34 snědl. Kolika dětem dala Týna bonbony?

 6. Bořek dostal za úkol koupit celkem 780 oříšků a sušených pomerančů na stromeček. Kolik má koupit oříšků, jestliže ví, že jich má být třikrát více než sušených pomerančů?

 7. Týna pekla před Vánocemi cukroví. Celkem pekla 3 druhy cukroví. U prvního druhu zjistila, že na jeden plech se jich vejde jen 16 kousků a musela tedy použít 3 plechy. U druhého druhu se na plech vejde 42 kousků a potřebovala dva plechy, u třetího druhu se na plech vejde 20 kousků a potřebovala jeden plech. Kolik kousků cukroví celkem upekla?

 8. zimaKolik kousků cukroví dala Týna Bořkovi, jestliže mu slíbila čtvrtinu ze všech upečených kousků cukroví z minulého příkladu?

 9. Při vánoční oslavě na náměstí se hostům naléval čaj z velikých nádob. Celá nádoba s čajem vážila 30 kg. Po odlití poloviny čaje byla hmotnost celé nádoby a zbytku čaje 15,5 kg. Jakou hmotnost má prázdná nádoba na čaj?

 10. Týna má v krabici dva druhy řetězů na stromeček - červený a zlatý. Postupně vyndává jeden řetěz za druhým. Kolikrát musí nejméně sáhnout do krabice, aby zaručeně měla dva stejné řetězy?

  Bořek stavitel