škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
20.ročník - 2014 - zadání
soubor pdfZadání příkladů ke stažení


Plusáček se letos vydal pod hladinu moře. Zažij s ním velká dobrodružství.

 1. Plusáček se chystal na výlet. Autobus na hrad odjížděl dopoledne v 10:18. Zpět domů ho autobus přivezl v půl třetí. Jak dlouhý čas byl Plusáček na cestě?

 2. Plusáček na pohovce
 3. Plusáček chystá pohoštění pro sebe a svých pět kamarádů. V kuchařce našel pěkný recept, ale jen pro 3 osoby. Pomožte mu spočítat kolik mouky, vajec a cukru musí mít připraveno, jestliže v receptu pro 3 osoby je potřeba 200 g cukru, 4 vajíčka a 350 g mouky.

 4. Na výzdobu pokojíčku si chtěl Plusáček nalepit na zeď obrázky, které vlastnoručně vyrobil. Na papír nakreslil fixem 12 červených koleček, 18 hvězdiček zelenou pastelkou, 8 koleček modrou pastelkou. Fixy se však prosákly i na další list papíru. O kolik je koleček více než hvězdiček na obou dvou papírech?

 5. Plusáček maluje
 6. V čísle 246813 vyškrtl Plusáček jednu cifru tak, že dostal číslo co největší. Hra se mu zalíbila a tak vyškrtl z původního čísla jednu cifru tak, že dostal číslo co nejmenší. Dokážete tato dvě čísla také napsat?

 7. Při vážení svých kamarádů Plusáček zjistil, že Tomáš má o 5 kg víc než Jakub. Petr má o 2 kg méně než Jakub a o 7 kg více než Linda. Zapsal si, že Linda váží 34 kg. Seřaďte jména dětí podle jejich váhy, od nejtěžšího k nejlehčímu.

 8. Plusáček si hraje
 9. Na obrázku vidíte rozložení stanic metra. Zjistěte, v kolika různých stanicích může Plusáček vystoupit, když víte, že během jedné cesty pojede právě 6 stanic ze stanice O a že v žádné stanici nebude více než jedenkrát. Dané možnosti vypište.

 10. Metro
 11. Doplňte číslo místo otazníku:

 12. Čísla
 13. Z provázku o délce 30 cm vytvaroval Plusáček obdélník. Jak dlouhá je druhá strana tohoto obdélníku, jestliže jedna strana měří 3 cm?

 14. Na statku je 8 koček, dvakrát více slepic než koček a 5 rybiček. Pomožte Plusáčkovi určit, kolik nohou mají zvířata dohromady?

 15. Plusáček na slepici
 16. Tři dívky bydlí ve třech různých městech - Kolín, Pardubice a Praha. Jmenují se Petra, Marta a Bára. Každá z nich pěstuje jinou květinu - růži, tulipán nebo narcisku. Zjistěte odkud je Marta a co pěstuje, jestliže víme:
  1. Petra nebydlí v Pardubicích a nepěstuje narcisku.
  2. Bára je z Kolína.
  3. Dívka z Prahy pěstuje tulipán.
  4. Dívka, která pěstuje růži, nebydlí v Kolíně.


Plusáček s palmami