škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
21.ročník - 2015 - zadání
soubor pdfZadání příkladů ke stažení


 1. Plusáček vystřihl a slepuje domeček pro křečka. Vyberte z daných možností, jak bude domeček ve skutečnosti vypadat.

 2. Domeček pro křečka
 3. Eva měla o 150,-Kč více než Plusáček. Za dárek pro maminku zaplatila Eva 168,-Kč a Plusáček jen 143,-Kč. Kdo z nich měl poté více korun a kolik?

 4. V aleji zbyly jen 4 stromy, mezi kterými jsou vzdálenosti 35m, 14m a 91m. Do mezer chce Plusáček vysázet nové stromy tak, aby vzdálenosti mezi všemi stromy byly stejné. Na jaké vzdálenosti musí Plusáček stromy vysazovat a kolik nových stromů bude potřebovat?

 5. Plusáček v aleji
 6. V továrně pracují zaměstnanci nepřetržitě 24hodin a zhotoví každých 6 minut jeden kávovar. Pomůžete Plusáčkovi spočítat, kolik kávovarů zhotoví za den?

 7. Slimák leze na strom vysoký 10 m. Plusáček změřil, že každý den slimák vyleze 5 m, ale v noci sklouzne o 4 m zpět. Kolikátý den dosáhne slimák vrcholu stromu?

 8. Plusáček a slimák
 9. Kolik možných čtverců Plusáček skryl do obrázku?

 10. Čtverce
 11. U čtvercového stolu mohou sedět čtyři lidé (z každé strany stolu právě jeden člověk). Na školní představení vytvořil Plusáček velký obdélníkový stůl ze 7 takovýchto čtvercových stolů. Určete největší počet lidí, které mohl Plusáček k takto sestaveného stolu posadit. Načrtněte obrázek obdélníkového stolu.

 12. Na stole leží tři krabičky. Do těchto krabiček vložil Plusáček šest závaží hodnot 1g, 2g, 3g, 4g, 5g a 6g. V každé krabičce byla právě dvě závaží. V první krabičce měla závaží hmotnost 9 g. V druhé krabičce měla závaží hmotnost 8 g. Která závaží vložil Plusáček do třetí krabičky?

 13. Plusáček pozoruje čtyři kočky, které sedí na plotě. Jmenují se Micka, Tlapka, Čipera a Bobina. Micka sedí přesně uprostřed mezi Tlapkou a Čiperou. Vzdálenost mezi Tlapkou a Mickou je stejná jako vzdálenost mezi Čiperou a Bobinou. Micka sedí 4 metry od Bobiny. Dokážete určit vzdálenost mezi Tlapkou a Bobinou?

 14. Plusáček a kočky
 15. Standa má v peněžence jednu bankovku v hodnotě 5 euro, jednu minci v hodnotě 1 euro a jednu minci v hodnotě 2 eura. Plusáček zapomněl všechny peníze doma. Může Standa Plusáčkovi půjčit přesně:
  1. 3 eura
  2. 4 eura
  3. 7 euro?
  Pokud Plusáčkovi půjčit může, zapište, jak to udělal.

Plusáček a peníze