škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
22.ročník - 2016 - zadání
soubor pdfZadání příkladů ke stažení


 1. Rozdělte čtverec dvěma rovnými čarami tak, aby všechny části obsahovaly stejné díly.

 2. Čtverec s objekty
 3. Plusáček pořádal v lese závod pro své tři kamarádky. Adélka vyšla v 7:21 a celou trasu ušla za 42 minut. Běla vyrazila na trať v 8:43 a do cíle přišla v 9 hodin a 27 minut. Cecilka vyšla o 12 minut déle než Adélka a do cíle dorazila v 8 hodin a 7 minut. Která ze tří kamarádek prošla celou trať nejrychleji a získala od Plusáčka dort?

 4. Děti hrály karty. Pepa má v ruce 8 karet, Tomáš má polovinu oproti Pepovi, Lenka má o 7 víc než Tomáš. Na Plusáčka zbylo 9 karet. Kolik karet má Hanka, jestliže bylo v balíčku 42 karet a všechny byly rozdány?

 5. Plusáček s kartami
 6. David a Honza se chystají na výlet na hrad, který je od jejich domu vzdálený 75 kilometrů. Honza jel stále stejnou rychlostí, a to tak, že ujel 60 kilometrů za jednu hodinu. Z domu vyrazil v 9 hodin a 45 minut. David vyrazil v 9 hodin také stále stejnou rychlostí, při které urazil 15 kilometrů za půl hodiny. Plusáček na oba čekal u hradu, kde se měli sejít v 11:20. V kolik hodin dorazili oba bratři? Čekal Plusáček na některého z nich?

 7. Plusáček se rozhodl pěstovat kedlubny. Nejdříve si doma zasel 75 semínek. Na sáčku bylo napsáno, že z každých deseti semínek mu má vyklíčit osm. Plusáček napočítal celkem 62 vyklíčených rostlinek. Je to méně nebo více než mělo? Za tři semínka zaplatil 1 Kč. Vyklíčenou rostlinku prodal za 3 Kč. Kolik korun tedy Plusáček vydělal?

 8. Plusáček zalévá zahrádku
 9. Za účast na školním výletu zaplatilo 15 žáků po 100 Kč. Částka 225 Kč, která po vyúčtování výletu zbyla, byla žákům spravedlivě rozdělena. Kolik korun bylo vybráno od všech žáků? Kolik korun za výlet opravdu zaplatili? Kolik dostal každý žák nazpět?

 10. Při rovnání knížek v knihovně vypadla Plusáčkovi jedna z knížek. Pomůžeš mu ji zařadit opět na správné místo?

 11. Kniha  Knihy
 12. Stojíš před Plusáčkovým domem a díváš se na jeho vchodové dveře, nejprve provedeš vpravo v bok, pak uděláš čelem vzad a nakonec se otočíš se o čtvrt kruhu doprava. Jak stojíš nyní? Kterým směrem se díváš?

 13. Plusáček se dívá z okna
 14. Která kostka se NEDÁ poskládat z daného rozstříhaného obrázku?

 15. Kostka
 16. Při opisování čísel se Plusáčkovi ztratilo poslední číslo. Dokážeš mu ho pomoci určit?

 17. Číselná řada