škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
23.ročník - 2017 - zadání
soubor pdfZadání příkladů ke stažení


 1. Ciferník hodin potřebuje Plusáček rozdělit dvěma čarami na tři části tak, aby součty čísel v jednotlivých částech byly stejné. Neví si ale rady. Poradíš mu? Obrázek načrtni a doplň čáry.

 2. Hodiny
 3. Na každé hrací kostce je součet ok na dvou protějších stěnách vždy 7. Doplň Plusáčkovi chybějící oka do sítě krychle. Najdi všechny možnosti.

 4. Kostka
 5. Jedno z řady čísel se Plusáčkovi ztratilo. Dokážeš mu ho pomoci najít?

 6. Číselná řada
 7. Ve čtvrtek musel jít Plusáček k doktorovi, který mu předepsal jednu lžičku sirup po 8 hodinách. První lžičku si vzal v 10 hodin dopoledne. V kolik hodin v pondělí odpoledne si má vzít lék? V lahvičce je 120 mililitrů sirupu. Na jednu lžičku se vejde 5 ml sirupu. Kolik dní bude Plusáček sirup užívat? A který den a v kolik hodin si vezme poslední lžičku léku?

 8. Plusáček u lékaře
 9. Na výlet je potřeba koupit na svačinu sušenky. V jednom balení jsou 4 kusy sušenek. Kolik musí Plusáček nejméně koupit balení pro 5 dětí, aby měly všechny děti stejný počet sušenek?

 10. Na chatě u Plusáčka je vyrobená jedna velká postel o šířce 320 cm. Na návštěvu přijedou čtyři kamarádi. Jaká šířka připadá na jednu osobu, jestliže Plusáček bude spát jinde? Kolik nejvíce osob se může vyspat na této velké posteli, jestliže jedna osoba potřebuje nejméně 5 dm?

 11. V zimě chodí Plusáček na zamrzlý rybník hrát hokej. Potřebuje si ale koupit novou hokejku a puk. Hokejka a puk stojí dohromady 1100 Kč, přičemž hokejka je o 1000 Kč dražší než puk. Kolik bude stát Plusáčka puk a kolik hokejka?

 12. Plusáček hokejista
 13. Plusáček šel večer domů po osvětlené cestě. Cestou napočítal 76 lamp. Vzdálenost mezi jednotlivými lampami je 9 metrů. Jak dlouhou cestu musel ujít?

 14. Plusáček potřebuje zjistit, kolik váží cihly, ale nemá váhu. Ví jen, že jedna cihla váží kilo a půl cihly. Kolik váží tedy dvě cihly

 15. V cukrárně mají spoustu dobrot. Proto Plusáček koupil pro sebe, Kláru a Martina tři zákusky. Celkem zaplatil za tři zákusky 80 Kč. Jaké zákusky mohl koupit, jestliže v cukrárně nabízeli věneček za 20 Kč, trubičku za 22 Kč, větrník za 24 Kč, medovník za 34 Kč a čokoládový dort za 36 Kč? Najdi všechny možnosti.

 16. Plusáček v cukrárně