škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
Putování prostorem a časem
LogoNetradiční projekt s názvem Putování prostorem a časem probíhá v letech 2009 - 2011 a je realizován celkem v 16 školách kutnohorského a krkonošského regiónu. Cílovou skupinou jsou žáci a pedagogové 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií. Zapojeno je celkem 400 žáků a 32 pedagogů, kteří v rámci projektu absolvují výukové programy a semináře.
Žáci pod vedením pedagogů vytvářejí fotodvojice, na kterých porovnávají staré fotografie s aktuálními.
Cílem projektu je seznámit žáky s vývojem vztahu člověka a krajiny především v průběhu výukových programů, které jsou pro ně připraveny. Jednotlivé aktivity by měly žáky především motivovat k objevování změn okolní krajiny v jednotlivých historických etapách a posílit tak vztah žáku k místu, kde žijí. Žáci poznávají důsledky lidské činnosti v krajině a upevňují si znalosti základních ekologických pojmů. V rámci propojení obou regiónů žáci zjišťují, jak chování lidí v nížině ovlivňuje krajinu na horách a naopak. Cílem projektu je také zapojení používání moderních komunikačních a informačních technologií do environmentálního vzdělávání. Více na www.putovaniprostoremacasem.cz


V rámci udržitelnosti projektu Putování prostorem a časem se třída 2.B s p. učitelkou Opovou zapojila do nového projektu Krajina.
V roce 2012 - 2013 bylo téma ke zpracování Krajina a přírodní zdroje.
Žáci se v několika hodinách seznámili s pojmy pramen, tok řeky, přítok, soutok... čímž se lépe seznámili s řekou Labe, která protéká jejich rodným městem.

V letošním školním roce budeme zpracovávat téma Krajina a zemědělství.