škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
Akce školy - 2016/2017
Předchozí akce Další akce

Cesta kolem světa za jednu hodinu (listopad 2016)

Na konci listopadu již tradičně žáci 2. stupně navštívili kolínské Kino 99, aby společně s poutavým vyprávěním cestovatelů navštívili další dvě země světa.
Žáci sedmých a osmých ročníků tentokrát shlédli v pořadí již třináctý program projektu Planeta Země 3000 s názvem "Filipíny - za obry a trpaslíky". Jak již samotný název programu napovídá, na Filipínách společně s průvodci putovali za velikány i drobečky této pestrobarevné země. Autoři navštívili několik ze 7 107 filipínských ostrovů, poznali a žákům představili tradice a kulturu místních obyvatel. V tajemné džungli pátrali po nártounovi filipínském, podívali se do hlavního města Manily, provezli se tradičním jeepney a ochutnali nejednu specialitu. Na Filipíny se vypravili v době Velikonoc a díky tomu nám představili, jak svérázně zde tyto křesťanské svátky probíhají.
Pro žáky šestých a devátých ročníků jsme připravili pořad "Peru - čtyři strany světa". V pátém dílu vzdělávacího projektu Svět kolem nás se žáci podívali na jihoamerický kontinent, do země nádherných hor a tajemných měst, do země starých Inků, do země nevysvětlitelných záhad, do mystického Peru. Peru společně se samotnými cestovateli projeli křížem krážem od vyprahlých pouští tichomořského pobřeží až k vlhkým deštným pralesům Amazonie, od nejvýše položeného splavného jezera na světě až po majestátné hřebeny And.
Již teď se společně těšíme na další školní rok a zajímavé zeměpisné programy, které si pro nás autoři připravili.

Mgr. Kateřina Slavíčková, učitelka zeměpisu