škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
Akce školy - 2016/2017
Předchozí akce Další akce

Listopad a prosinec v I. B (listopad - prosinec 2016)

Vyšla hvězda nad Betlémem (12. prosinec 2016)
V předvánočním čase jsme se rádi nechali vtáhnout do té správné atmosféry a nálady v kolínském divadle. Představení s mnohoslibným názvem "Vyšla hvězda nad Betlémem" nás posunulo o téměř dva týdny dopředu, ukázalo nám vánoční tradice a také "jak to všechno bylo". Byla to příjemná připomínka toho, co nás teprve čeká. Moc jsme si to užili.


Mikulášská s Klemprdou (30. listopad 2016)
Není představení jako představení. Pozvat pana Slavíka (Klemprdu) s nějakým vystoupením do školy, je sázka na jistotu. Práci s dětmi se věnuje hodně dlouho, umí to s nimi, zapojí je do programu. Žáci z prvního stupně se hodně nasmějí, zadovádí si a zazpívají. Ty menší se třeba chvilku i bojí - vždyť kdoví, jak to s tím čertem doopravdy je... Vánoční písničky Klemprda umí moc dobře a my si je všichni jedenkrát za rok rádi zopakujeme.


Městská policie - služebna - kamerový systém (25. listopad 2016)
Bezpečnost žáků - důležité téma v naší škole. Jak to zařídit, aby se dětem nic nestalo? Moc se všichni snažíme, ale nejde přece jen o pobyt ve škole. Nebezpečí si nevybírá a čeká na nás všude. Jednou z akcí, které nám pomáhají se v této problematice zorientovat, je návštěva malých školáků na služebně MP. Nejzajímavější je tradičně kamerový systém, ale tentokrát nás čekala také malá slavnost na počest dalšího rozšíření této ochrany všech slušných lidí. Dostali jsme i malé občerstvení a setkali jsme se se zástupci města. Byli jsme z toho tak vyjukaní, že jsme ani nezazlobili, ba dokonce ani nemukli. Cestou zpět do školy jsme našim hostitelům zamávali do kamery, kterou máme u školní jídelny.

Mgr. Dana Dvořáková, třídní učitelka