škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
Akce školy - 2016/2017
Předchozí akce Další akce

Lyžák 2017 (12. - 17. únor 2017)

V neděli 12. 2. 2017 ráno jsme měli sraz na autobusové zastávce, kde už stál přistavený autobus. Naložili jsme zavazadla, zamávali rodičům a vyjeli. Cesta rychle utekla a už jsme byli v Peci pod Sněžkou. Protože autobus nemohl dojet až k chatě, muselo se pěkný kousek pěšky. Zavazadla ale pěšky nemusela, ta se naštěstí vezla rolbou.
Po ubytování v pokojích jsme si dali oběd a hned odpoledne vyrazili vyzkoušet menší svah za chatou. Tam nás učitelé rozdělili do skupin. To na první den stačilo.
V pondělí se lyžovalo už celý den, takže večer byli všichni utahaní. Ale to nám nebránilo si užít večer u karet nebo s tablety a telefony.
V úterý byly na řadě běžky. Mnozí je sice viděli poprvé v životě, ale přesto všichni dokázali vyjet lanovkou nahoru na kopec a tam "oběhnout" kolečko. Většině toto stačilo a lanovka je opět odvezla, tentokrát dolů. Skupina nejstatečnějších se pustila zpátky na lyžích. Sice bylo zaznamenáno "několik" pádů, ale všichni to nakonec zvládli.
Třetí den je kritický, takže ve středu byl naplánován výlet do Pece a odpoledne se odpočívalo při hrách. Jen pár nadšenců se znovu vydalo s běžkami do přírody.
Čtvrtek byl celý věnován sjezdovému lyžování a večer se rozdělovaly ceny za nejlepší, ale i nejhorší výkony na svahu i v chatě.
A už tu byl pátek - poslední den. Balení, závěrečná dopolední lyžovačka, oběd. A pak už jsme šli stejnou cestou jako minulou neděli. Jenom bohužel opačným směrem.
Cesta autobusem opět utekla jako voda a my se vraceli zase tam, kde to začalo. Na autobusovou zastávku v Kolíně. Tam už na nás nedočkavě čekali rodiče a další rodinní příslušníci včetně sourozenců a babiček.
Byl to super týden. Chtěli bychom poděkovat všem učitelům a paní ředitelce za péči, kterou nám věnovali a hlavně za trpělivost a pevné nervy.

Barbora Kaprálková, VII. B