škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
Akce školy - 2016/2017
Předchozí akce Další akce

Škola v přírodě aneb jaké to tu bylo (15. - 19. květen 2017)

V pondělí, hned po příjezdu, jsme poprvé uviděli z okna autobusu průvodce celou školou v přírodě - tím naším byl Lukáš.
Kromě naší V. třídy jela ještě třída IV. A a IV. B. My jsme si pobyt v Prostředním mlýně pamatovali z loňského roku, ale čtvrté třídy to tu ještě neznaly. Šli jsme se ubytovat. Od loňského roku se taky žádné příliš viditelné změny neudály. Lukáš se projevil jako přátelský a já už začínala tušit, že to bude ta nejlepší škola v přírodě. V úterý ráno byl budíček v 7:30. Po snídani jsme se vydali do 4 km vzdáleného Jičína. Po obědě nás paní učitelky předali instruktorům. Odpoledne jsme venku hráli míčové hry.
Ve středu dopoledne jsme podnikli výpravu na Zebín. Nahoru to šlo dobře, ale dolů to bylo dobrodružství. Šli jsme tou nejkratší cestou, a proto také nejstrmější. Děti dolů seběhly, ale paní učitelkám se šlo hůře.
Několik dětí potom vyběhlo nahoru zachránit paní učitelky. Nakonec jsme se úspěšně vrátili do Prostředního mlýna. Odpoledne jsme běhali venku a večer usínali, nevěda o tom, co se v noci udá. V půl jedenácté nás vzbudili s tím, že je bojovka.
Ve čtvrtek dopoledne jsme se koupali v bazénu. Po obědě také a pak jsme cvičili naše vystoupení k show Tvoje tvář má známý hlas - Barbie girl. Večer jsme měli vystoupení a poté byla diskotéka.
Tato škola v přírodě byla "Best of the best"!

Helena Čírtková, V. třída