škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
Akce školy - 2016/2017
Předchozí akce Další akce

Zakončení kroužku Výtvarničení (6. červen 2017)

Dne 6. 6. 2017 jsme měli poslední hodinu Výtvarničení. Tento den jsme zakončili náš kroužek v místním regionálním muzeu, kde jsme měli připravený program o včelkách.
Paní průvodkyně nám o nich nejdříve vyprávěla. Ukázala nám plástve, prohlédli jsme si včelu zblízka a vyzkoušeli si oděv včelařů, který nosí, když se včelkami pracují. Poté se děti rozdělily ke stolečkům, kde tvořily obrázky na téma Včelí svět. Pracovaly kombinovanou technikou - s temperami, vodovkami, černou tuší a obtiskem. Obrázky si nakonec mohly vzít domů nebo nechat na výstavě v muzeu.
Celý rok jsme cestovali napříč světem. V září naše putování začalo v Austrálii a Indonésii, kdy jsme zdobili předměty ve stylu původních obyvatel Aboriginců, malovali klokany a vyráběli sošky z Bali.
V říjnu a listopadu jsme se přemístili do Evropy, tehdy jsme napodobovali malbu Josefa Lady, vyráběli předměty ze starověkého Řecka a Říma, "rýsovali" obrazy podle Pabla Picassa nebo zvěčňovali památky v Londýně.
V prosinci a lednu naše putování pokračovalo do USA a Kanady, ztvárňovali jsme pravou drsnou zimu, vyráběli jsme sněhuláky, sněžítka a pracovali také se dřevem.
V únoru jsme zavítali do Antarktidy, kde našemu zájmu neunikli tučňáci a kosatky z krepového papíru. Pokusili jsme se i o polární záři.
V březnu a dubnu jsme se přestěhovali do Jižní a Střední Ameriky. V Brazílii jsme okusili kouzlo karnevalu, vyráběli jsme masky, v Argentině pochytili styl pouličního umění, na Havaji jsme tancovali s havajskými věnci a v Karibiku vyráběli pirátskou loď.
Květen jsme se už věnovali pouze Africe a Asii. Vůně čajů nás zavála například do Číny, kde jsme tvořili obrázky z čajových sáčků. O malby v pyramidách jsme se pokusili v Egyptě.
Se všemi zúčastněnými se tímto loučím a doufám, že je kroužek aspoň trochu bavil a obohatil.


Mgr. Helena Stoupová, vedoucí kroužku Výtvarničení, třídní učitelka II. B