facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
Akce školy - 2016/2017
Předchozí akce Další akce

Kolínské sportovní dny, 10. ročník (5. - 9. červen 2017)

Kolínské sportovní dny neodmyslitelně patří mezi hlavní body programu konce školního roku. V celkem deseti sportovních odvětvích se letos utkalo 1832 chlapců a děvčat 1. a 9. tříd z rekordních 22 škol kolínského regionu. Stupně vítězů ovládly kolínské školy. Žáci naší Dvojky vybojovali úžasné 4. místo, podle zisku medailí jsme obsadili dokonce místo druhé. Loňské vítězství obhájila ZŠ Prokopa Velikého.
Velice děkujeme organizátorům, vedení města, učitelům, ředitelství školy, rodičům, ale především žákům, kteří příkladně reprezentovali školu, rvali se jako lvi do posledního míče, sekundy, metru. DĚKUJEME! Není nic krásnějšího, než vidět tu radost ze sportu. Každý zúčastněný je v našich očích vítězem!

Mgr. Kateřina Slavíčková

V letošním školním roce byli naši žáci nejmladší věkové kategorie v Kolínských sportovních hrách velmi úspěšní. Volejbalisté zabodovali tak, jak se to předpokládalo. V kategorii 1. - 3. třída obsadili 1. a 2. místo a v kategorii 4. - 5. třída obsadili také 1. a 2. místo. Velkým překvapením bylo vítězství v kopané v kategorii 1. - 3. třída. Tímto chlapci ze 3. A a ze 3. B třídy potvrdili, že 3. místo v kraji nebylo náhoda. Další prvenství v nejmladší kategorii vybojovali opět "třeťáci" a to v korfbalu. V aerobiku získala ve velké konkurenci žákyně 5. třídy N. Chobotová hezké 5. místo. V cyklistice si na 2. místo dojela žákyně ze 3. B třídy Adéla Sajverová. Pro prvenství v kategorii 4. - 5. třídy si dojela Jana Šulcová. Ve florbalu měli premiéru hráči ze 3. třídy, kteří hráli za chybějící žáky z 5. třídy. Umístění na 7. místě z 16 týmů jim určitě do příštího roku dodá velkou motivaci.
Všem žákům z prvního stupně patří velké poděkování za sportovní nasazení, bojovnost a odvahu něco dokázat.

VOLEJBAL
1. místo ŽLUTÍ - 1. -2. ročník Milan Boček, Kateřina Bílková, Jiří Svoboda, Filip Metzl, Jakub Adámek, Klára Mikšovská, Yvona Szitásová, Kateřina Hladíková, Vojtěch Bauer, Ondřej Matyáš, Nguyen Anh Tho
1. místo ORANŽOVÍ - 3. - 4. ročník Tomáš Šotola, Stela Stieberová, Josef Vonšovský, Jakub Kozdera, Tomáš Litera, Petr Litera, Klára Matyášová, Pavel Čírtek
1. místo MODŘÍ - 5. - 6. ročník Adéla Kotilová, Magdaléna Jehličková, Jakub Opa, Tomáš Opa, Matěj Adámek, Rafael Rossi, Jan Ječmínek, Jakub Hladík, Alžběta Blažková, Vojtěch Vondráček
1. místo ŠESTKOVÍ - 7. - 9. ročník Marek Tichý, Denis Kadečka, Kateřina Šotolová, Hoang Trung, Hieu, Rudolf Stieber, Barbora Tichá, Helena Jehličková, Petr Šotola, Dominik Šestauber

BASKETBAL
1. místo CHLAPCI 6. a 7. ročník Petr Šotola, Dominik Šestauber, Štěpán Fafejta, Vojtěch Sýkora, Dominik Suchan, Lubomír Fejt, Štěpán Vedral
2. místo DÍVKY 6. a 7. ročník Natálie Pleskačová, Lucie Loumanová, Sandra Kronusová, Helena Jehličková, Katrin Šmídová, Anna Tesaříková, Alžběta Blažková, Veronika Holoubková, Eliška Vladyková, Eliška Jahodářová, Barbora Slezáková

PLAVÁNÍ
3. místo 50 m znak žáci 8. - 9. třída Miroslav Kořínek

FLORBAL
3. místo DÍVKY 6. a 7. ročník Natálie Pleskačová, Anna Ehrmanová, Lucie Loumanová, Sandra Kronusová, Helena Jehličková, Kateřina Pavlíčková, Barbora Slezáková, Tereza Dušková, Eliška Vladyková

CYKLISTIKA
2. místo Dívky 1. - 3. třída Adéla Sajverová
1. místo Dívky 4. - 5. třída Jana Šulcová
1. místo Dívky 6. - 7. třída Natálie Pleskačová
3. místo Dívky 6. - 7. třída Anna Ehrmanová

KORFBAL
1. místo 1. - 3. ročník Petr Pěkný, Josef Vonšovský, Jakub Kozdera, Petr Litera, Tomáš Litera, Vojtěch Tománek, Matyáš Kolář