škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
Akce školy - 2017/2018
Předchozí akce Další akce

Tajemství Šumavy (20. - 22. září 2017)

Ve dnech 20. - 22. září 2017 se 17 žáků z IX.A a IX.B vydalo prozkoumávat Šumavu a její tajemství.
Už první den jsme po krátkém vybalování podnikli procházku k rozlehlému rašeliništi se spoustou zde rostoucích rostlin. Dvě velké tabule nám o tomto místě podávaly zajímavé informace. Například jsme se dozvěděli, jaký je rozdíl mezi mrazivým a ledovým dnem i mnoho dalšího.
Hned druhý den, tedy ve čtvrtek, jsme se nabalili a vydali se na celodenní túru k pramenům Vltavy. Jak nám bylo řečeno, pramenů Vltavy je mnohem více, my jsme však navštívili pouze jeden. Po příchodu zpátky do chaty nám pan učitel Zoubek uvařil velmi dobrou večeři. A poté nás učitelé svolali všechny dolů. Dostali jsme pár otázek, které se týkaly toho, co jsme se daný den dozvěděli a viděli. Samozřemě jsme na ně všichni úspěšně odpověděli.
Poslední den, tedy v pátek - den odjezdu - jsme se dopoledne vydali k řece Vydře. Po cestě jsme udělali menší zastávku na výborný horký čaj a pak pádili zpátky na oběd. Trasu po strmém kopci lesem snad ani radši nebudu popisovat...
Pan učitel Škarvada říkal: "Já si myslím, že dvě zatáčky a budeme ve vesnici." No.., ze dvou zatáček se nakonec stalo asi 20 a někdy i s kilometrovými rovinkami mezi nimi. Ufff!
Nakonec jsme se přeci jen úspěšně vrátili. Zdraví a bez úhony!
Mně osobně se celý výlet moc líbil. Navštívila jsem nová místa a dozvěděla se plno nového a zajímavého. Oběma učitelům jsem za tento výlet moc vděčná.
Děkujeme pane učiteli Škarvado a pane učiteli Zoubku!

Sandra Klimešová, IX. B