škola
facebook
logo školy
ZÁKLADNÍ ŠKOLA KOLÍN II., KMOCHOVA 943
škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů
Aktuality Kontakt Informace o škole Historie školy Časopis Dvojka Soutěž PLUS Počítačové kurzy Projekty Mapa webu
Studijní webŠkolní poštaZměna obědůŠkola OnLine
Akce školy - 2017/2018
Předchozí akce Další akce

Projekt Partnerská škola ČVS - PŠ ČVS (22. listopad 2017)

Ve středu 22. 11. 2017 žila naše škola volejbalem. V jedné učebně a tělocvičně probíhal celý den seminář "MINIVOLEJBAL v praxi" určený učitelům, rodičům dětí a trenérům. Jeho hlavním zaměřením bylo praktické uplatnění hry minivolejbalu v hodinách tělesné výchovy, ale i v klubové praxi. Do Kolína přijeli lektoři známých jmen - J. Zach, J. Lejsek, O. Záhoř a I. Pelikán.
V době polední přestávky pak došlo k předání certifikátu Partnerská škola ČVS z rukou svazového trenéra mládeže Jiřího Zacha. S jeho souhlasem uvádíme i jeho komentář. Akce se zúčastnili i zástupci zřizovatele - Mgr. Michael Kašpar, I. místostarosta Kolína a Mgr. Petr Kesner, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu.

Mgr. Hana Holcmanová, ředitelka


Prtnerské školy aneb do třetice všeho dobrého

Mít titulek, to je jako když máte půl článku hotovo. Takže proč titulek "do třetice všeho dobrého"? Je to veskrze jednoduché. Projekt "Partnerské školy ČVS" začíná již třetí dvouleté prodloužení. Titulkem nemyslím obligátní "třikrát a dost". Naopak pevně doufám, že těch dvouletých období bude více než tři, a že v roce 2019 se opět na webu ČVS objeví spojení Partnerská škola ČVS.
Nikdo to nijak neplánoval, ale stalo se. První předání ve třetím období projektu se událo v Kolíně dne 22. 11. 2017. Shodou okolností dne 27. 10. 2012 jsme předávali v Kolíně titul "Partnerská škola ČVS", takže skoro přesně po pěti letech. A abych vysvětlil tu výjimečnost, kterou jsem naznačil v předchozích větách. ZŠ Kolín II a vůbec město Kolín a volejbalový oddíl v Kolíně (SK Kolín) jsou pro projekt "Partnerská škola ČVS" (dále jen PŠ ČVS) něčím jako zářným diamantem na čelence plné partnerských škol. Vše, proč vůbec projekt PŠ ČVS vznikl, vše v čem měl projekt pomoci, vše čím by projekt PŠ ČVS měl vrcholit, se právě tady v Kolíně dařilo, daří a pevně doufám, že dařit bude.
Nechci napsat zářnou ódu na téma volejbal v Kolíně, na hlavního strůjce Petra Šotolu a na jeho výborný kolektiv trenérů, učitelů a pomocníků. Ta óda je sama prezentována jejich výsledky v soutěžích, počtem žáků a žákyň zapojených do tréninkové činnosti, pořádáním bohulibých seminářů, školeními trenérů (jeden z nich se právě uskutečnil v den předání titulu PŠ ČVS), organizováním turnajů minivolejbalu a v neposlední řadě i účastí prvních hráčů Kolína v RD mládeže (Kubrycht v RD kadetů 2001, třech hráčů v širším kádru RD Lvíčat 2003). Chci jen vyjádřit obdiv a úctu k vynaložené práci. Jsem ve funkci svazového trenéra mládeže již 9 let a předtím jsem více než 30 let pracoval v mládežnickém volejbale, a tudíž viděl mnoho nadšených a vzkvétajících klubů, ale viděl jsem relativně málo těch, kteří překročili tzv. řeku "Rubicon" a stali se tou úspěšnější částí volejbalového hnutí. Použil jsem spojení slov obdiv, úcta a práce. Můj obdiv a moje úcta patří tomu, co se stalo a co se momentálně děje. Nemluvím o budoucnosti a to je to, co je teď nejdůležitější. To nasazení a usilovná práce nekončí, ba právě naopak, bude jí třeba ještě více.
To vše mi rezonovalo v hlavě, když jsem vcelku banálními slovy představoval projekt "PŠ ČVS" před zástupci města Kolína:
Mgr. Michael Kašpar - místostarosta města Kolína
Mgr. Petr Kesner - vedoucí odboru kultury a sportu
Dále před trenéry zúčastněnými na semináři AŠSK k minivolejbalu a dětmi ZŠ Kolín II a samozřejmě paní ředitelkou Holcmanovou, s kterou jsem se při předávání potkal již potřetí.
Titul byl předán, p. ředitelka měla podle zaslechnutých útržků rozhovoru se zastupiteli Kolína zajímavou výměnu názorů ohledně fasády školy. Začínají běžet další dva roky spolupráce těchto tří hlavních pilířů mládežnického volejbalu v Kolíně. Zřizovatele - město Kolín, ZŠ Kolína a volejbalového oddílu.
Opravdovou třešničkou na dortu byla i účast předsedy ČVS Mgr. Marka Pakosty, který sice nestihl předávací ceremoniál, ale aktivně se zúčastnil probíhajícího školení barevného minivolejbalu a tak bezprostředně nahlédl do dalšího segmentu složitého stroje zvaného Český volejbalový svaz.
Projekt "PŠ ČVS" tak vstoupil do třetího období své existence. V nejbližší době začne maraton 29 předání certifikátů partnerským školám a podle toho prvního lze usoudit, že opět bude přínosem pro všechny zúčastněné.

Jiří Zach, Svazový trenér mládeže ČVS - chlapci