Krátkodobé kurzy pro žáky základní školy


prosinec 2012 – duben 2013

Při aktivitě Na jeden den středoškolákem se žáci 9. ročníku seznámili s některými aktivitami, které střední škola nabízí. Na základě této aktivity střední škola nabídla žákům základní školy krátkodobé kurzy. Otevřeno bylo šest kurzů, do kterých se přihlásilo 25 žáků od 6. do 9. ročníku. Někteří dokonce na více kurzů.

A nyní k jednotlivým kurzům.
V kurzu Fotografování se účastníci dozvěděli, z čeho se skládá fotoaparát, jak fotit v ateliéru i venku. Fotografie i následně upravovali.
Hrátky s harwarem byl určen pravověrným počítačovým nadšencům. Vždyť kdo jiný by si chtěl rozebrat počítač a následně ho opět sestavovat.
Grafický design byl jedním z nejoblíbenějších kurzů. Žáci se naučili zpracovat vlastní grafické podklady a vytvořit z nich knihu. Ta posloužila jako neobvyklý vánoční dárek.
Zkoušeli jste někdy naprogramovat činnost kouzelníkovi? Ti, kteří se rozhodli navštěvovat kurz Programování s Baltíkem, to zažili. I programování může být legrace.
To ostatně ví i účastnící kurzu Tvorba webu. Středoškoláci jim ukázali, jak jednoduše vytvořit vlastní webové stránky. Kdo by to nebral?
Posledním kurz měl název Úvod do 3D studia MAX. Žáci v něm modelovali jednoduché trojrozměrné objekty a získali základy 3D počítačové animace.

Každý kurz měl minimálně 4 několikahodinové lekce.
Účastníci hodnotili kurzy jako přínosné a těší se, jestli budou i příští školní rok.

Mgr. Vladimír Hradecký