Testování Google Apps dokumenty


17. října 2013

Tuší vůbec žáci, jak obtížné je učitelské povolání? Čtyři žáci Odborné školy podnikatelské Kolín to již vědí.
V rámci projektu bylo jejich úkolem vymyslet zadání práce, na které by si žáci osmého ročníku procvičili vytváření textových dokumentů v Google Apps.
Na základní i na střední škole musely nejprve proběhnout přípravné práce. Osmáci se učili, jak tvořit v cloudovém textovém editoru dokumenty, které následně správně nasdílí. Šlo jim to dobře, ale uspějí pod drobnohledem svých starších kamarádů?
Středoškoláci v té době vymýšleli zadání. Cílem bylo, aby žáci naformátovali dokument přesně podle zadání. Kromě zadání vytvořili vzorový soubor. Ten musel byt udělán tak, aby nešel lehce zkopírovat.
Když byla práce připravena, stačilo zaslat email a nasdílet zadání i vzorový soubor.
Osmáci práci tvořili v hodině informatiky a většině 45 minut stačilo k tomu, aby byli se svou prací spokojeni. Ale budou spokojeni také jejich kritičtí hodnotitelé?
Tak osmáci mají svůj díl projektu za sebou. Středoškoláky však čeká ještě jedna povinnost. Prací přečíst, opatřit komentářem a ohodnotit. To není nic snadného. Ale i tady středoškoláci potvrdili, že se s tím dokáží vypořádat.
A jak to dopadlo? Jen několik prací bylo úplně bez chyb. Většinou se nějaká chybička našla. Ale nic tragického. Až na malé výjimky byli žáci ohodnoceni jedničkou nebo dvojkou.

Tak co středoškoláci, už tušíte, jak těžké je učitelské povolání?

Mgr. Vladimír Hradecký