Projekt Partnerská škola ČVS – PŠ ČVS (Informace)


Úvod | Informace | Žlutí | Červení | Modří


Partnerská škola Českého volejbalového svazu


Školní rok 2017/2018

18. 12. 2017 – Ocenění žáků – volejbalistů
V pondělí 18. 12. 2017 vyjela skupina chlapců 8. a 9. ročníku do Prahy do sálu Zastupitelstva Středočeského kraje…

22. 11. 2017 – Projekt Partnerská škola ČVS – PŠ ČVS
Ve středu 22. 11. 2017 žila naše škola volejbalem…

Školní rok 2016/2017

01. – 02. 06. 2017 – Když je stříbro vítězství
Než na Den dětí kluci vyrazili do Liberce na dvoudenní závěrečný turnaj o Pohár ministryně školství, měli za sebou již několik desítek procestovaných kilometrů…

22. 04. 2017 – Zlaté medaile pro nejstarší volejbalisty
Nejstarší volejbalisté naší školy (7.- 8.- 9. třída) vybojovali v úterý 11. dubna v kolínské hale STAP zlaté medaile v chlapecké i dívčí kategorii. Stali se tak nejlepšími na kolínském okrese. Chlapecké družstvo bude na základě tohoto výsledku reprezentovat naši školu a okres Kolín v krajském kole, které se koná 3. května v Neratovicích. Marek Tichý, Denis Kadečka, Petr Šotola, Ruda Stieber, Kuba Hoang a Dan Kotil se tam utkají se spoustou skvělých hráčů reprezentujících školy jak z Příbrami, tak i z Kladna.
Lukáš Blažek

04. 02. 2017 – Malí volejbalisté se zlepšují každý týden
Ti nejmenší, kteří se s míčem na trénincích zatím jen seznamují a objevují fígle jak ho zkrotit a přinutit k poslušnosti, se scházejí ve velkém počtu od září loňského roku. Od té doby udělali velký pokrok a někteří se dokonce posunuli o „stupeň výš“, k druhákům. Ještě o stupínek lepší třeťáci jsou již „zkušenými odborníky“, někdy bohužel i na to , co k volejbalu úplně nepatří :D. Své hráčské schopnosti musí předvést na turnajích AŠSK, které nás čekají v průběhu března a dubna, a především na červnových Kolínských sportovních dnech.
Lukáš Blažek

Školní rok 2015/2016

28. 06. 2016 – Dvojka na KSD zcela ovládla volejbal.
Zlepšující se výsledky na turnajích AŠSK a počet dětí, které tento sport zaujal ve školních kroužcích, dával tušit, že ani na Kolínských sportovních dnech nezůstaneme bez úspěchu. Ovšem deset družstev a sedm medailí??!! Nejmladší „žlutí“, ve kterých hráli prim druháci, získali všechna tři místa na stupních vítězů, „oranžoví“ čtvrťáci brali zlato a bronz. „Modří“ páťáci a šesťáci zlato, stejně jako nejstarší (7.- 8.- 9. třída), hrající volejbal šestkový. Všichni zasluží obrovskou pochvalu za skvěle zvládnuté turnaje svých kategorií. Především nejmladší, u kterých vzešli medailisté většinou z dětí navštěvujících (zatím) pouze školní kroužek, nikoli volejbalový oddíl. Do příští sezóny je tedy laťka nastavena proklatě vysoko, a proto se do toho opět po prázdninách pustíme naplno.
Lukáš Blažek

21. 03. 2016
Ve středu 16. března se dvě družstva naší školy zúčastnila turnaje v modrém minivolejbale. Tato kategorie přilákala do haly STAP čtrnáct týmů ze šesti základních škol. Stejně jako na předchozích turnajích (žlutý a oranžový) nás medaile neminula. Tentokrát se o bronz zasloužilo družstvo „A“ ve složení A. Blažková, D. Šestauber, P. Šotola a O. Kopecký. „Béčko“ (Jehličková, Škopek, Wenig, Fafejta) skončilo čtvrté, přičemž oba týmy nestačily na hráčky ZŠ Pečky. Ty braly po zásluze zlato i stříbro. Další a poslední díl volejbalových klání bude zároveň vyvrcholením sezóny na červnových Kolínských sportovních dnech.
Lukáš Blažek

14. 02. 2016 – Minivolejbalový turnaj nejmenších dopadl na jedničku
Předprázdninová středa patřila v zálabské hale STAP turnaji škol ve žlutém minivolejbale a naše družstva se prezentovala skvělým výsledkem. První a třetí místo v konkurenci osmnácti týmů šesti škol je o to cennější, že mnozí z našich hráčů a hráček nejsou tzv. oddíloví volejbalisté, ale „jen“ děti navštěvující školní kroužek. Zájem a chuť představit se v ostrých zápasech turnaje byl tak obrovský, že bychom byli schopni postavit ne čtyři, ale osm týmů. Naprostou suverenitu ve všech osmi zápasech předvedlo vítězné družstvo ve složení J. Vonšovský, J. Kozdera, A. Břicháč, P. Kára. Největším překvapením bylo ale třetí místo dívčího týmu (K. Matyášová, K. Mikšovská, N. Přibylová, K. Hladíková), které vzhledem k minimálním zkušenostem rozhodně nepatřilo k adeptům na medaile. Turnaj čítající bezmála osmdesát hráčů a hráček měl hladký průběh i díky četě rozhodčích, složené ze starších žákyň oddílu SK Volejbal Kolín.
Lukáš Blažek

13. 01. 2016 – Volejbalisté ovládli předvánoční turnaj
Čtyři smíšená družstva naší školy dominovala v klání škol v oranžovém minivolejbale. Třeťáci a čtvrťáci dokázali zúročit své snažení na trénincích školních i oddílových a vybojovali dvě sady medailí. Navrch přidali čtvrté a osmé místo z dvaceti družstev pěti škol přihlášených do turnaje „Oranžády“. Zkušení hráči doplnění čtveřicí nevolejbalistů předvedli velmi dobré výkony a dali příslib, že i na Kolínských sportovních dnech bude volejbal tím sportem, který přinese důležité body do konečného hodnocení. V přípravě na tento největší sportovní svátek škol kolínského okresu odehrajeme ještě dva turnaje. A to ve žlutém minivolejbale prvních a druhých tříd (3.února) a v modrém páťáků a šesťáků.

1. místo – J. Opa, J. Hladík, D. Šimůnková
2. místo – R. Rossi, T. Opa, N. Mazuchová
3. místo – 5. ZŠ Kolín
4. místo – J. Ječmínek, Š. Hájek, T. Petricjuk
8. místo – M. Jehličková, A. Kotilová, P. Szitás
Lukáš Blažek

17. 11. 2015 – Volejbal v plném proudu
Partnerská škola ČVS bez volejbalových kroužků by jaksi nebylo to pravé. Proto jsme, spolu s projektem „hodina pohybu navíc“, začali od října jet na plné obrátky. Zkušené minivolejbalisty doplnili úžasní prvňáci a tak tělocvična dostává zabrat. Bezmála třicet nejmenších a stejný počet druháků (doplněných třeťáky) dělá velké pokroky. Ti, kteří se na začátku roku báli míče, se na něj nyní již viditelně těší, stejně jako na turnaje, které nás v tomto školním roce čekají. Vyvrcholením bude veliké klání v rámci Kolínských sportovních dnů. Starší, většinou ostřílení hráči (4. třída a starší), se scházejí na středečním kroužku a i přes věkové a výkonnostní rozdíly fungují báječně. První turnaj nás čeká ve čtvrtek 17. prosince, kdy třetí a čtvrtá třída změří své dovednosti s žáky ostatních škol kolínského okresu v červeném minivolejbalu. Držte nám palce!
Lukáš Blažek

Školní rok 2014/2015

02. 04. 2015 – Volejbalové příměstské kempy Kolín 2015
Více informací se dozvíte v letáku

10. 03. 2015
Dvě zlata, dva postupy do krajského finále a především dobrá hra a bojovnost. Tím se po okresním kole mohou pyšnit volejbalisté naší školy, kteří turnaj AŠSK ovládli v kategorii chlapců i dívek. Bez porážky, se ztrátou jediného setu prošla naše družstva turnajem, do kterého se přihlásilo šest chlapeckých a šest dívčích týmů. Potěšila především úroveň chlapeckého finále, v němž jsme se utkali s volejbalisty 7. ZŠ. Tento zápas byl kvalitou srovnatelný se zápasy krajského přeboru starších žáků. Děvčata měla více starostí v semifinále s 7. ZŠ, než v pozdějším finále. Tam už nebylo o vítězství nad „Trojkou“ pochyb. 
Sestava chlapců: J.Fafejta, P.Písek, D.Kadečka, M.Tichý, F.Tichý, R.Stieber, Hoang Trung Hieu, S.Smetana, J.Vonšovský, P.Jelínek 
Sestava dívek: Š.Vladyková, M.Neradová, Z. Zapletalová, K.Šotolová, K. Macháčková, B.Tichá, D. Zálišová, A. Ménová, N. Bacilková, R Limonová.

22. 11. 2014
Naši volejbalisté mají za sebou tři turnaje v minivolejbale základních škol kolínského okresu. Ve třech kategoriích se jich zúčastnilo 35 hráčů a hráček naší školy a nevedli si vůbec špatně. Ve „žlutém“ jsme získali bronzové medaile (P.Szitász, M.Trešl, K.Matyášová, S.Stieberová). Oranžový minivolejbal byl ještě úspěšnější, neboť jsme vybojovali druhé (M.Jehličková, A.Kotilová), třetí (J.Ječmínek, R.Rossi, J.Hladík), čtvrté (bratři Opové) a šesté (T.Petricjuk, P.Klimt) místo. Nejvyšší kategorií je modrý minivolejbal a ani v něm naši páťáci a šesťáci nezůstali bez medaile. Trojice B.Kolesárová, P.Šotola a R.Stieber byla stříbrná a čtvrté místo přidali Z.Zapletalová, B.Tichá a Kuba Hoang Trung.
Lukáš Blažek

Školní rok 2013/2014

18. 03. 2014 – 3. KOLO KRAJSKÉHO MINIVOLEJBALU KOLÍN 23. BŘEZNA 2014

Benátky 3xPečky 2xPečky 1x
Kostomlaty 1xBenátky 4xBenátky 3x
Kralupy 3xNymburk 4xNymburk 3x
SK Kolín 3xKolín 6xKolín 5x
Kladno 3xKutná Hora 2xKutná Hora 1x
Brandýs 3xZŠ Kolín 2xVK Kladno 3x
ZŠ Kolín 2x
Hořovice 2x
VK Kladno 2x
212016

Z naší školy se zúčastní čtyři družstva

Žlutí
J.Opa, T.Opa
M.Jehličková, A.Kotilová

Červení
A.Blažková, H.Jehličková
P.Šotola, R.Stieber

Lukáš Blažek

19. 11. 2013
Tři zlaté, jedna bronzová medaile, čtvrtá a pátá místa. To je výsledek úspěšných vystoupení našich volejbalistů na dvou turnajích během tří dnů. Páteční klání barevném minivolejbale jsme ovládli především ve žluté kategorii.

1.místo 2.ZŠ Kolín „A“ (J.Opa, T.Opa)
2.místo 5.ZŠ Kolín
3.místo 2.ZŠ Kolín „B“ (A.Kotilová, M.Jehličková, Šrámek, Mazuchová)
4.místo 2.ZŠ Kolín „D“ (Ječmínek, Szitás, Kolář)

V oranžovém jsme měli trochu smůly, když ostřílené dvojici Šotola – Stieber unikl postup do bojů o medaile o jediný prohraný míč v poslední vteřině zápasu. Čest naší školy zachránily slečny Jehličková a Blažková čtvrtým místem.

Sobotní turnaj byl krajským kolem barevného minivolejbalu a družstva hrající pod hlavičkou „západky“ byla pořádně vidět. Posuďte sami.

ŽLUTÍ:
1.místo – 2.ZŠ Kolín „A“ (Opa J., Opa T.)
2.místo – SKV Kolín (Stoupa, Adámek, Patočka)
3.místo – VK Kladno
4.místo – Sokol Brandýs
5.místo – 2.ZŠ Kolín „B“ (Kotilová, Jehličková M.)

ČERVENÍ:
1.místo – 2.ZŠ Kolín (Šotola, Stieber, Stehlíček)
2.místo – SK Volejbal Kolín „A“
3.místo – VK Karbo Benátky
4.místo – TJ Spartak Pečky
5.místo – 2.ZŠ Kolín „B“ (Blažková, Jehličková, Wenig)

Lukáš Blažek

04. 11. 2013
V pátek 8. listopadu se zúčastníme druhého letošního turnaje, tentokrát s nejmenšími. Prvňáci a druháci se budou „prát“ o medaile ve žlutém minivolejbale, takže v přehazce. Pro některé další z řady zápasů, pro další premiérový turnaj. Ještě jednou potrénujeme a jdeme na to.
Lukáš Blažek

26. 10. 2013
V pátek 18. října se družstvo našich nejstarších volejbalistek (8. a 9.třída) zúčastnilo prvního letošního turnaje. Pořádající AŠSK pro tento rok spojila turnaj pro ZŠ a střední školy, takže naše děvčata se, až na jednu výjímku (ZŠ Chvaletice), střetla se soupeřkami až o tři roky staršími. Po jednom vítězství, jedné remíze (hrálo se na dva hrané sety) a dvou porážkách to na lepší než čtvrté místo nebylo. Chválím všechny za bojovnost, zvláště ty, které hrály první zápasy „šestkového“ v životě.
Lukáš Blažek

09. 10. 2013
Volejbalové tréninky se nám krásně rozjely ve všech kategoriích a učíme se, zvlášť prvňáci, velice rychle. I přes období všelijakých chorob máme hojnou účast, a hlavně chuť a snahu. Téměř ve všech skupinách se nám daří skloubit tréninky úplných nováčků se zkušenými volejbalisty. Celkově navštěvuje tréninky krásných 60 dětí a zvlášť mezi prvňáky a druháky se rýsují dobří hráči. Blíží se minivolejbalové turnaje. V listopadu a v prosinci se zúčastníme dvou až tří, a pojedeme na ně minimálně zopakovat skvělé loňské výsledky.
Lukáš Blažek

Školní rok 2012/2013

Již v loňském školním roce začaly na Západce pracovat kroužky volejbalu pro všechny věkové kategorie žáků. Zájem o volejbal přivedl sportovní klub SK Volejbal Kolín a naši školu k podání žádosti do projektu. A dne 9. 10. 2012 jsem certifikační titul přebírala na kolínské radnici z rukou garanta projektu, bývalého učitele tělocviku, pana Jiřího Zacha. Předání proběhlo za přítomnosti starosty města pana Mgr. et Bc. Víta Rakušana a místostarosty pana Mgr. Ing. Jana Pospíšila, MBA. Samozřejmě nechyběli ani žáci školy, kteří se pochlubili medailemi ze svých volejbalových úspěchů. K předání došlo díky aktivitám pana Petra Šotoly a pana Lukáše Blažka z SK Volejbal Kolín.

Co získají partnerské školy ČVS, kterých schválila Správní rada ČVS celkem 14 v republice? Kromě nestandardní podpory sportovních aktivit také dobrý pocit z toho, že děti mají další možnosti, jak se ve svém volném čase cíleně a za odborného vedení věnovat volejbalu.

Chcete také navštěvovat volejbalové kroužky na 2. ZŠ v Kolíně? Pak máte následující možnosti:

žáci 1. – 2. třídy v pondělí od 13.30 hodin do 14.45 hodin,
žáci 3. – 4. třídy ve středu od 13.30 hodin do 15.00 hodin,
žáci 5. – 6. třídy v pondělí od 14.45 hodin do 16.15 hodin,
žáci 7. – 9. třídy ve čtvrtek od 15.30 hodin do 17.00 hodin.

Další informace přímo u trenéra pana Lukáše Blažka na telefonním čísle 723 798 105.
Podívejte se také na http://www.cvf.cz/?clanek=10809, nebo www.skvolejbalkolin.cz.
Mgr. Hana Holcmanová