26. březen 2024

Před druhou hodinou odpoledne se otevřely dveře naší školy pro děti V. ročníku, které mají v oblibě čísla, hlavolamy, matematické hádanky a jiné záludné úlohy. Proběhl totiž 27. ročník matematické soutěže Plus. Letošní účastníci přijeli ze základních škol Přistoupim, Ovčáry, Velim, Horní Kruty a ze Žehuně. Nesměli chybět ani páťáci z kolínských škol. Přišli žáci ze ZŠ Masarykova, ze Sendražic a naši žáci se také nenechali zahanbit a zúčastnili se. Lámali si hlavy nad deseti příklady, na které měli 60 minut. Vše dopadlo dobře a nikdo se mezi úlohami neztratil. Někteří si dokonce s úlohami poradili velmi dobře, což nás organizátory opravdu potěšilo. Výsledky najdete na stránkách naší školy. Najdete zde také zadání úloh i jejich řešení. Každý účastník si odnesl na památku pamětní list a malý dárek. Nejlepší účastníci byli odměněni díky finanční podpoře města Kolína deskovými logickými hrami a také knižními poukázkami. Za tuto podporu městu Kolínu děkujeme.

Zadání příkladů

Řešení příkladů

Výsledková listina

Mgr. Jana Linhartová, organizátorka soutěže