4. a 6. května 2022

V prvním květnovém týdnu se po tříleté pauze odehrála okresní kola ve fotbale pro žáky prvního stupně. Ve středu 4. 5. proběhl turnaj pro IV.–V. třídy. Konkurence byla silná, přihlásilo se celkem 16 týmů. Naši hráči se snažili, ale přes veškerou snahu se nedařilo tak, jak si tým představoval. Bohužel, potvrdilo se pravidlo „nedáš, dostaneš“. V celkovém umístění nakonec skončili na 12. místě.

V pátek 6. 5. se konal turnaj pro I.–III. třídy. V tomto turnaji vybojovali naši nejmladší 4. místo, které jim zajistilo postup na kolínské sportovní dny. Hráči z obou týmů si změřili síly s jinými družstvy. Zjistili, že hrát fotbal není jen bezmyšlenkovitě kopat do míče. Musí se přemýšlet, jak zpracovat nahrávku a komu nahrát, a samozřejmě dobrá fyzička. K výrazným hráčům nejmladší kategorie patří Biško Jakub, II. B; Kopecký Teodor, II. B; Tuláček Marek, III. A, a  brankář Vodehnal Štěpán, III. B. Malým fotbalistům, prosím, držte palce v dalším v červnovém turnaji. Určitě si to zaslouží. A ještě něco. Všichni by si měli uvědomit, že i prohra nebo neúspěch jsou zkušenostmi, které nás můžou posunout dál. Všem klukům děkuji, že se zúčastnili.