5. duben 2023

Vybraní žáci od I. do VIII. třídy, vždy jedna dívka a jeden chlapec z ročníku, soutěžili v pěti sportovních aktivitách – fotbalu, florbalu, házené, tenisu a frisbee. V současnosti se jedná o největší sportovní projekt pro děti a mládež v 250 obcích České republiky. Soutěž se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Národní sportovní agentury, Ministerstva pro místní rozvoj a Středočeského kraje. Tato akce v Kolíně byla realizovaná za podpory města Kolína. Děti si vyzkoušely zručnost, rychlost a soustředění v jednotlivých disciplínách. Každý závodník bojoval sám za sebe a následně ti nejúspěšnější vytvořili dva vítězné týmy, které se utkaly ve finálním zápase ve florbalu. Celkovým vítězem, počtem nejvíce vstřelených branek, byla naše žákyně z VIII. B Karolína Krulická. Jako druhý úspěšný hráč za naši školu si vybojoval „divokou kartu“ Jiří Svoboda ze VII. B. Oba jmenovaní se mohou zúčastnit finální soutěže 9. prosince v Kladně jako zástupci města Kolína. Děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Bc. Iva Jarošová, vychovatelka