7. červen 2023

Ve středu 7. 6. 2023 jeli chlapci – ve složení Tomáš Šotola, Jakub Kozdera, Petr Litera, Ondřej Prášek, Josef Vonšovský, Vojtěch Ječmínek, Milan Boček a Filip Metzl – reprezentovat naši školu do Neratovic na krajské kolo ve volejbale. Týmy byly rozděleny na skupiny A a B. Naši chlapci ze skupiny A postoupili z prvního místa po třech vyhraných zápasech do semifinále, kde se utkali s Kladnem. Po výhře 2:0 čekali na soupeře, zda to bude opět těžký Nymburk ze skupiny, anebo neznámá Odolena Voda. Nakonec Nymburk podlehl a kluci šli do finále s Odolenou Vodou. Po prvním vyhraném setu měli kluci navrch, jenže druhý set se vyvíjel úplně jinak. Bod po bodu se tahali a pár zkažených podání z naší strany ukončilo set ve prospěch soupeřů. Skóre tedy 1:1 a šlo se do tiebreaku. Klukům se nedařilo, byli nervózní, za stavu 8:4 pro soupeře si vyměnili strany a Odolena Voda pokračovala ve svém výkonu. Za stavu 11:7, jako když klukům po celém dni naskočí záložní motor, se začala hra úplně obracet. Smeč, bod, podání, bod a další… Rázem srovnáno na 11:11, ale klukům to nestačilo. V poli měli všechno, podání se dařila, stav 12:11, 13:11, 14:11, 14:12 a konečných 15:12 – KOLÍN VÍTĚZÍ! Neskutečná radost, neskutečná bojovnost a všem klukům velká gratulace. Díky kluci!!!